דפדפן הכרום, מהיום גם לאנדרואיד 4.0 • HWzone
גאדגטים

דפדפן הכרום, מהיום גם לאנדרואיד 4.0

גוגל סוף סוף משיקה גירסה ניידת (בינתיים בבטא) לדפדפן הפופולרי שלה, אבל תזדקקו לגירסה העדכנית ביותר של מערכת האנדרואיד בכדי להתנסות בה

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


גוגל בהחלט לא מיהרה לבצע את הצעד המתבקש ולאחד בין מערכת ההפעלה הניידת שלה אשר משתלטת אט אט על עולם הסמארטפונים לבין הדפדפן שלה, שזוכה להצלחה לא רעה בכלל בתחום המחשבים הנייחים והניידים.
עכשיו זה קורה – גוגל משיקה את כרום (Chrome) לאנדרואיד Ice Cream Sandwich, ומבטיחה להעניק למשתמשים את חויית הכרום המלאה על גבי הסמארטפון או הטאבלט שלהם.

הדפדפן המובנה במערכת האנדרואיד אמנם חולק כבר עתה כמה וכמה מאפיינים ויכולות משותפות עם הכרום השולחני, אך השקתו של הכרום עצמו למכשירי האנדרואיד עתידה להפוך את הקשר בין העולם הנייד לעולם הנייח (או הנייד פחות) לחזק מאי פעם.
בין המאפיינים המעניינים שיציע הכרום הנייד ניתן למצוא ניהול נוח ו"טבעי" יותר של גלישה במספר לשוניות (טאבים), גלישה חסויה בלשוניות Incognito, שדה כתובות שמתפקד גם בתור שדה החיפוש (omnibox), כלי בשם Link Preview שאמור לאפשר בחירה נוחה יותר של הקישור עליו אתם רוצים ללחוץ בהתחשב במגבלות משטח העבודה שמאפיינות את המכשירים הניידים ועוד.

אחד מהמאפיינים המבטיחים ביותר של הכרום לאנדרואיד הוא שילוב הדוק בינו לבין הכרום ש(כנראה) יש לכם במחשב הביתי – סינכרוניזציה בין סימניות בלחיצת כפתור, שילוב בין תוצאות חיפוש מותאמות אישית והמשך גלישה ישיר בסמארטפון או בטאבלט מהלשוניות שנותרו פתוחות בגירסתו הנייחת של הדפדפן.
כמו כן, מצהירה שמוטו הפשטות והמהירות שמהווה את הרעיון הפונדמנטלי לדפדפן שלה ימשיך לאפיין אותו גם בגירסתו הניידת החדשה, לא שלרגע חשבנו אחרת.

דפדפן הכרום לאנדרואיד זמין להורדה (חינם, כמובן) מהאנדרואיד מרקט כבר עתה בגירסת בטא, ומתאים כאמור למכשירים המבוססים על מערכת ה- בלבד, כאשר לא ממש סביר שנראה אי פעם גירסה רשמית גם לגרסאות ישנות יותר של מערכת ההפעלה.
בהתחשב בכך שאחוז מכשירי האנדרואיד בשוק אשר מריצים את הגירסה העדכנית ביותר עומד על קצת יותר מ-1, בהחלט אפשר להבין את הבחירה והתזמון של – אם הכל ילך כמתוכנן, גירסתו הסופית של הכרום לאנדרואיד תושק בדיוק כשגירסה 4.0 של המערכת תתחיל לצבור פופולריות משמעותית.
עם זאת, לכרום מצפה תחרות לא פשוטה מול מספר דפדפנים שצברו פופולריות משמעותית בעולם האנדרואיד, כמו ה-Dolphin Browser HD ומחוות המגע הייחודיות שלו או ה-Opera Mini שמציע דחיסה של המידע הנשלח לחסכון ברוחב הפס שנצרך בעת הגלישה.

האם לא רחוק היום בו הכרום ישולב רשמית באנדרואיד ויתפוס את מקומו של הדפדפן המובנה הנוכחי? נחיה ונראה.
יש לכם מכשיר תומך והתנסיתם בגירסתו החדשה של כרום? בואו לספר לנו מה דעתכם! 

עדכון: אדובי (Adobe) מאשרת כי דפדפן הכרום הנייד לא יתמוך בפלאש, משהו שלא אמור להפתיע אף אחד היות וכבר לפני כמה חודשים שמענו את אנשי החברה מודיעים על הפסקת פיתוח הטכנולוגיה עבור מכשירים אולטרה ומעבר לתמיכה ב-HTML5.
יעבור עוד הרבה זמן עד שטכנולוגיית הפלאש "תיכחד" במלואה, אך עושה רושם שבשוק הסמארטפונים/טאבלטים היום הזה כבר ממש לא רחוק.


תגיות

7 תגובות

 1. אני חושב שקודם
  אני חושב שקודם צריך לשפר את הסינכרון של המשימות ואנשי הקשר.

 2. לא מוריד
  אני עם ICS והמרקט במכשיר לא מוצא, והמרקט מהמחשב מוצא ולא נותן אפשרות להורדה

 3. ולמי שאין מכשיר תומך ICS שילך לעזאזל
  או לחנות סלולר הקרובה לביתו וירכוש מכשיר חדש ב-3,000 שקל. בינתיים אייפון 3GS עדיין מקבל עדכונים.

  אני את העסק שלי עם אנדרואיד סיימתי. רכישה הבאה אייפון 5.

 4. ל4
  בקרוב מאוד,כל המכשירים יקבלו ICS-ומי שלא יקבל יהיה לו עדכון לא-רשמי.

 5. ל 5
  אל תצפה ליותר מידי מהעדכונים הלא רשמיים האלו, אם בכלל יהיו…

 6. ל-4
  הגזמת בטירוף!
  בינתיים זו ICS דווקא שהרבה אפליקציות לא תומכות בה אם כבר. ומה קרה? הוציאו בטא רק ל ICS, מישהו אמר שאתה לא תקבל את האפליקציה המלאה כשזו תצא? צריך להסביר לך את משמעות המילה "בטא"?
  מגיע לך ח"ח רציני, זה אחד ה nerd rageים היותר מוגזמים שזכיתי לראות.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close