גם LG מסכימה: Micro-LED היא עתיד הטלוויזיות

היצרנית הקוריאנית הגדולה ממשיכה להשקיע בטכנולוגיות OLED דקיקות וגמישות – אך אינה מתעלמת מהמתחרה המתפתחת שמאיימת לכבוש את השוק בהדרגה

טכנולוגיית ה-Micro-LED, המקבילה ל-OLED שאינה מבוססת על חומרים אורגניים, הייתה אחד מנושאי השיחה המרכזיים בתערוכת CES 2020 כולה – ונראה כי כבר עתה נוצר קונצנזוס בקרב יצרניות אמצעי התצוגה כי מדובר בוקטור עתידני מבטיח שראוי להשקיע בו. סמסונג הגדולה החלה את המגמה עם דגמים נסיוניים ראשונים כבר לפני מספר שנים, ועתה אנו מגלים שגם המתחרה המרכזית שלה LG מבצעת את צעדיה הראשונים בתחום.

בדוכן הגדול של החברה הקוריאנית בתערוכה בלטו מעל לכל מכשירי החשמל החכמים והמקוונים טלוויזיות ה-OLED של הדור החדש – עם פאנלים גמישים שניתנים לגילגול וגלילה אל תוך יחידת אחסון נסתרת בעת הצורך, באופן דומה למסך המיועד למקרני תמונה. מרשים ביותר, אך בפינה נוספת של המתחם פגשנו את אב הטיפוס שהצליח לסקרן אותנו עוד יותר – טלוויזיית Micro-LED אימתנית ברזולוציית 8K ובגודל אלכסוני של 145 אינץ', כזה שטלוויזיות ה-OLED השונות יתקשו מאוד להתחרות בו בשל מגבלות טכנולוגיות בתהליכי הייצור עצמם.

תצוגה ענקית, משוכללת ומבטיחה – בקרוב גם בחנויות? נמשיך לעקוב ולעדכן אתכם
צילום: HWzone

ניסינו לדלות עוד פרטים עסיסיים מנציגי החברה, אך נכון לעכשיו לא ברור האם ומתי LG מתכננת להשיק דגמי Micro-LED באופן מסחרי – ובעיקר כמה יעלה לנו התענוג הזה בהשוואה לקצה העליון של טלוויזיות OLED מעוקלות, גמישות או שקופות למחצה. נקווה לגלות את התשובות הללו בהמשך שנת 2020.

אחרי שהציגה לנו טלוויזיות OLED גמישות שעולות כלפי מעלה מתוך המעמד שלהן – כעת יש ל-LG גם טלוויזיות שצצות מלמעלה בלחיצת כפתור
צילום: HWzone

ל-LG לא היו הכרזות בומבסטיות בתחום הסמארטפונים ב-CES 2020, הכבוד הזה נשמר ככל הנראה לתערוכת MWC 2020 הגדול בברצלונה בחודש הבא – אך כן זכינו לראות מקרוב עשרות דגמי LG G8X כפולי מסכים מוצגים בגאווה על קיר. נראה כי ביצרנית מחבבים מאוד ובטוחים מאוד בקונספט שלכם שמאפשר להגדיל את השימושיות של המכשיר החכם בקלות ובזריזות, ולא נופתע אם גם דגמי העתיד (ה-G9 ThinQ וה-V60 ThinQ?) יגיעו אל החנויות בסופו של דבר כשהם מצויידים בכיסוי-תוסף תצוגה דומה.

 

נזכיר כי ה-G8X ThinQ כבר נמכר בארץ, יחד עם הכיסוי הייחודי שמספק מסך OLED משני, במחיר התחלתי של 3,000 שקלים
צילום: HWzone