מרגיש כמו טנק וגם קשוח כמו אחד: Galaxy S20 Ultra מצטיין במבחני העמידות

ערוץ ה-YouTube הנודע JerryRigEverything בחן את הסמארטפון המוביל המאסיבי של סמסונג – וסיפק שבחים רבים עבורו

לפני כמה שנים זאק נלסון, הבחור הקירח החביב שמאחורי ערוץ ה-YouTube המוכר היטב JerryRigEverything, היה אחד מאלו שסייעו להמחיש כי סמארטפונים גדולים מימדים שעשויים ממתכת עלולים להתקפל ולהישבר בקלות מפתיעה – ולשמחתנו מאז אותה פרשת Bendgate היצרניות המרכזיות אכן החלו להשקיע יותר מאמצים בהנדסה ובעיצוב של מוצריהן בכדי שאלו יאריכו ימים. כיום הסמארטפונים שמקיפים אותנו גדולים יותר מאי פעם בעבר, אך נראה כי רובם המוחלט קשוחים מאוד ולא יתעוותו גם אם מישהו יתיישב עליהם או יאחוז בהם באופן שאינו זהיר במיוחד – אפילו ללא כיסויי מגן חיצוניים עבים וכבדים.

את ההוכחה לנקודה הזו מעביר בצורה טובה כעת ה-Galaxy S20 Ultra מבית סמסונג, עם מסך 6.9 אינץ' אימתני ומשקל של 222 גרם אשר הופכים אותו לאחד המכשירים החכמים הכי גדולים על המדפים, וגם אחד מהיקרים ביותר עם עלות התחלתית של 1,400 יורו באירופה ו-4,500 שקלים בארץ – ולמרות הגוף המתכתי היוקרתי ופאנל התצוגה הענקי נראה כי סמסונג הצליחה לשמור על עמידות ללא פשרות.

ה-S20 Ultra שרד בכבוד בחינות עמידות פופולריות נוספות ברשת – יותר טוב ממקביליו הקטנים יותר במשפחת ה-Galaxy S20 למעשה, באופן די מפתיע

המכשיר הענקי נחת בידיו של זאק, וזה אישר את השימוש בשכבת פלסטיק מותקנת מראש ובחיפוי מגן ממשפחת Gorilla Glass מעל למסך (שמגיע הפעם עם קימור מתון הרבה יותר מדגמי Galaxy S קודמים, שאמור לסייע לעמידות משופרת שלו גם מפני מכות ונפילות) שיהיה עמיד בפני שריטות ממתכות רכות יחסית שנמצאות בשימוש במפתחות ומטבעות למיניהם, אימת את האמינות של סורק טביעות האצבע העל-קולי שמתחבא מתחת למסך וממשיך לפעול כראוי גם כשהחיפוי מעליו צובר כמות גדולה של שריטות – וכמו כן הראה שהמכשיר לא מתרשם מנסיון לכופף אותו באמצעות הידיים מהחלק הקדמי או מהחלק האחורי.

ה-S20 Ultra אומנם הציג כיפוף מינימלי בעת הפעלת כוח ברמה גבוהה בהרבה מהסביר – אך חזר לצורתו המקורית המיועדת וכמובן המשיך לפעול ללא שום בעיות או תקלות וללא נזק נראה לעין, ועל כן עבר את המבחן באופן מלא וראוי להערכה.

ישנן לא מעט סיבות טובות לוותר על רכישה של סמארטפון ב-4,500 שקלים, גם כאשר מדובר במכשיר משוכלל וייחודי למדי – אך נראה כי תהיות אודות עמידותו הפיזית אינן אחת מהן: יש כאן מכשיר שבהחלט מרגיש כמו טנק במלוא מובן המילה. שוקלים לקנות אותו או מעדיפים את אחד מהאחים הזולים והקומפקטיים יותר? בואו לספר לנו.