גוגל, הדור הבא: ההכרזות המעניינות של ענקית הטכנולוגיה מתוך כנס ה-I/O 2016 • HWzone
גאדגטיםכתבות נבחרות

גוגל, הדור הבא: ההכרזות המעניינות של ענקית הטכנולוגיה מתוך כנס ה-I/O 2016

כרום בתנופה, N עם יותר פירוט מבעבר, בגישה מתקדמת ועוד עדכונים מתוך כנס המפתחים הגדול של גוגל

כנס ה- I/O לשנת 2016 ננעל לפני זמן קצר, ואנחנו כאן בכדי לעשות לכם סדר קל ונוח מבין הררי המידע וההכרזות המעניינות שסיפקה לנו חברת הענק במסגרתו. אז ללא הקדמות מיותרות נוספות – בואו נתחיל עם העיקר.

אנדרואיד גירסה N נמצאת מעבר לפינה

מערכת ההפעלה הניידת של השתלטה לחלוטין על שוק הסמארטפונים, אבל נראה שבחברה ממש לא מתכננים לנוח ולהירגע ומוסיפים לעבוד בזריזות על גירסה עדכנית נוספת עם עוד ועוד שיפורים מובטחים לחוויית השימוש.

gd10

gd7

גירסה N (או 7, אם תעדיפו) של מערכת ההפעלה תכלול סוף כל סוף תמיכה מובנית במצב מסך מפוצל להפעלת שתי במקביל, יכול לחזור לאפליקציה הקודמת שבה השתמשתם בטפיחת כפתור בודדת, תמיכה מלאה בממשק תכנות היישומים Vulkan שיורש את OpenGL ואמור להיות מתקדם וגם חסכוני הרבה יותר, וילון ההתראות ישודרג ויאפשר ביצוע מספר גדול יותר של פעולות ישירות דרכו, שימוש בשני קבצי תמונת מערכת יאפשר ביצוע עדכונים באופן בטוח ושקוף למשתמש, אפשרות להצפנה ברמת הקובץ אמורה להפוך את המערכת לבטוחה ומאובטחת יותר, שימוש בשילוב בין קומפליציית JIT לקומפילציית AOT מבטיח להעניק זמני התקנה קצרים משמעותית לצד חסכון גדול בצריכת משאבי המערכת – ולקינוח מובטחים לנו גם עוד שיפורים לחיי ולביצועים הכלליים, כמובן.

gd6

טרם ידוע מתי אנדרואיד N תהיה זמינה באופן רשמי, אך בעלי מכשירי הנקסוס יכולים להוריד את גירסת ההתנסות מספר 3 (שנחשבת גירסת הבטא הראשונה של המערכת) כבר עתה, ואילו כל השאר מוזמנים להציע רעיונות מקוריים לשם המתוק שאיתו תגיע המערכת, בתנאי שיתחיל באות N כמובן. כמו הרבה מאוד קולות אחרים ברשת, גם אנחנו בעד שיתוף פעולה מסחרי עם חברת פררו, א-לה אנדרואיד קיט-קט, אשר יעניק לגירסה את השם Nutella.

gd9gd5

Chrome OS תוכל להפעיל את כל האפליקציות של אנדרואיד

גם מערכת ההפעלה השנייה בגודלה ובחשיבותה מבית גוגל זכתה לעדכונים משמחים – תחילה על ידי הכרזה על כך שמכירות מחשבי ה-Chromebook עקפו לראשונה את מכירות מחשביה של אפל בשוק האמריקאי ברבעון הראשון של שנת 2016 (ובכך הפכו את הפלטפורמה לשנייה בגודלה בשוק הצרכני, למעשה, אחרי חלונות), ולאחר מכן על ידי הכרזה שמאשרת כי מערכת ההפעלה המקוונת תזכה לתמיכה במיליוני האפליקציות שפותחו ונוצרו עבור , מה שיכפיל פי כמה את השימושיות המעשית שלה.

gd8

היכולת לקנות, להתקין ולהפעיל אפליקציות אנדרואיד דרך חנות ה-Google Play תהיה זמינה עבור רוב מכשירי ה-Chromebook הקיימים בשוק, כולל אלו בתצורת מיני מחשבים ומחשבי 'הכל באחד', החל מהחודש הבא – כאשר בגוגל מוסיפים ומצהירים כי הטכנולוגיה המעודכנת תאפשר לכל האפליקציות לפעול באופן "אמיתי" כאילו מדובר במכשיר לכל דבר ועניין, ולא דרך אימולציה או וירטואליזציה שיגיעו עם מגבלות תוכנתיות ופגיעה אפשרית ברמת הביצועים. ההפעלה בהתבסס על שלד (Framework) ממשי אמורה לסייע גם לאבטחה טובה יותר, ולהבטיח שהיישומים 'פשוט יעבדו', כמעט ללא צורך בהתאמות כלשהן מצד המפתחים (אם כי אלו יהיו מומלצות בהחלט על מנת לנצל את היכולות המוספות שמביאה עמה OS).

gd17

האם זו התגשמותו של החלום שיקפיץ את OS אל המיינסטרים? נחיה ונראה.

Android Wear 2.0 תנסה להחיות את תחום השעונים החכמים

אחרי גל מכשירים ראשון פושר למדי, בגוגל הציגו גם עדכון גדול עבור מערכת ה-Android Wear שלהם שמיועד לשעונים חכמים ושאר מחשבים לבישים, אשר בדומה לעדכון ה-WatchOS 2.0 של ינסה להוסיף מספיק שימושיות חדשה ומגוונת, אשר תסייע לשכנע עוד ועוד משתמשים שהם כבר לא יכולים להסתדר בעולם ללא פיסת הטכנולוגיה החדשה הזו.

gd15

gd13

הגירסה המעודכנת של מערכת ההפעלה המינאטורית מבטיחה לספק יכולות מעקב טובות יותר אחר פעולות כושר וספורט שמבצע המשתמש (זיהוי תחילת הליכה/ריצה/שינה והפעלה קונטקסטואלית של היישום הרלוונטי), חכמות יותר אשר יוכלו לגשת ישירות לרשת באופן עצמאי וללא צורך בקישוריות דרך מכשיר חכם אחר, שינויים בממשק שיותאמו לניצול מיטבי של מסכים עגולים ומסכים בטכנולוגיית (טקסט לבן מינימלי על רק שחור חסכוני בצריכת הספק), ממשק תכנות יישומים חדש שיאפשר למפתחים ליצור פנים (Watchface) מתקדמות ועם יותר סוגי מידע רלוונטי לאלמנט השעון של המכשירים, ויש אפילו תוספת של מקלדת גלישה מיניאטורית וזיהוי כתב יד מובנה על גבי המסך, אשר יצטרפו ליכולות זיהוי הקול והפיכתו לטקסט שכבר קיימות בפלטפורמה כעת.

gd16

מפתחים בעלי שעון Huawei Watch או Urbane LTE Second Edition של LG יוכלו לגשת ל- Wear 2.0 כבר עכשיו, כאשר הגירסה הסופית עשויה להגיע מעט אחרי הגירסה המלאה והרשמית של N – אולי עוד השנה, ואולי בתחילת השנה הבאה.

gd14

שתי חדשות שכדאי לכם להכיר

עולם אפליקציות התקשורת, הן אלו הטקסטואליות והן אלו שמבוססות על וידאו, בוער מתחרות עזה בתקופה זו בהם סמארטפונים הם המוצרים האלקטרוניים החשובים ביותר עבור חלק גדול מתושבי כדור הארץ, והחידושים בו שמעולם לא ידענו שאנחנו זקוקים להם מגיעים בקצב כמעט חסר תקדים. כל זה לא מרתיע את גוגל, שמנסה את מזלה בתחום עם שתי אפליקציות חדשות אשר מכונות Allo (לשיחות טקסט בגישה משודרגת) ו-Duo (עבור שיחות שמותאמות לעידן הלייבסטרימינג).

gd4

Allo מרגישה כמו וריאציה של Whatsapp האמיתנית, אך עושה שימוש בטכנולוגיות החיפוש של ובעיקר בעוזרת האישית החכמה החדשה assistant (שנחשפה אף היא בכנס הנוכחי) על מנת להפוך את מנגנוני המידע לחוויה משותפת ופומבית. תוצאות חיפושים יוכלו להופיע לכל המשתמשים המשתתפים בשיחה בצורה מובנית בתוך חלון הצ'אט, כולל אפשרות להזמנת כרטיסים ומקומות במסעדות ושאר בתי עסק ואפשרות לשתף את האינטליגנציה המלאכותית ישר בתוך הדיון עם פנייה אליה על ידי שימוש בפנייה [email protected]

gd2

יש גם אפשרות לשרבט ציורים, להוסיף מדבקות, להגדיר מצב פרטיות עם מגוון אפשרויות להתאמה אישית עבור הדאגנים שבינינו ויכולת לשנות את גודל הטקסט בכדי להדגיש מידע חשוב ומשמעותי יותר, אך האם כל הדברים האלה באמת יעזרו מול צמד היישומים המתחרים שבבעלות , ונהנים מיותר ממיליארד משתמשים כל אחד? אנחנו עדיין לא השתכנענו.

gd1

Duo מצידה היא שיחות וידאו שמגיעה ללא חידושים משמעותיים ביותר, אך מבטיחה להיות פשוטה ונגישה מאוד, עם איכות תמונה טובה יותר מהמתחרות גם בהתבסס על קישוריות שאינה מיטבית, הצפנה מקצה לקצה, תמיכה באנדרואיד וב- ואפשרות לשימוש משותף – וגם יכולת לראות תמונת בזמן אמת של מי שמתקשר אליכם לפני שאתם מחליטים האם ברצונכם לענות לו, או שלא.

gd

שתי האפליקציות החדשות האלו יהיו זמינות לכלל המשתמשים במהלך חודשי הקיץ הקרוב.

gd3

צפו לעוד עדכונים מתומצתים ומרוכזים אודות מעלליה החדשים של בקרוב מאוד.

תגיות

תגובה אחת

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close