אפל: תמיכת אפליקציות ב-64 ביט היא איננה בחירה, אלא חובה

בצעד המאפיין בצורה מושלמת את המדיניות של אפל, תידרש תמיכה ב-64 ביט לכל אפליקציה בחנות לפלטפורמת iOS החל מחודש פברואר הקרוב

image003(366)
אירוע השקת האייפון 5s, סמארטפון ה-64 ביט הראשון בעולם

עם בואו של מכשיר האייפון 5s של אפל, החברה התחילה מלחמה שמשפיעה על שוק הסמארטפונים כולו. בתור הפתעה לשוק כולו, אפל היא הראשונה שהוציאה סמארטפון 64 ביט, צעד שלא מאפיין את החברה. לא רק שהחברה תפסה את גוגל, סמסונג ואת מיקרוסופט עם המכנסיים למטה, אלא היא הבטיחה לעצמה גם יתרון משמעותי בכל הנוגע לדור הבא של אפליקציות ותמיכה בחומרה חדשה. גוגל כבר החלה להטמיע את הבסיס לסמארטפוני אנדרואיד התומכים ב-64 ביט עם העדכון האחרון לפלפורמה, אנדרואיד 5.0 לוליפופ, אך אפל לא עומדת במקום. לצד השקת האייפון 6 ו-6 פלוס לשוק הסמארטפונים והשקת האייפד אייר 2 והאייפד מיני 3 לשוק הטאבלטים עם מעבדי 64 ביט מהדור השני של החברה, אפל כעת דורשת מכל מפתח לפלטפורמת ה-iOS להטמיע תמיכה טבעית ב-64 ביט בכל אפליקציה שתנסה להתקבל לחנות האפליקציות מחודש פבואר של שנה הבאה, בתור תנאי כניסה חדש.

בהצהרה הרשמית של החברה על התנאי החדש היא מסרה: "עם הראשון לפברואר, 2015, על אפליקציית iOS המועלות לחנות האפליקציות חייבות לכלול תמיכה ב-64 ביט והיא חייבת להיעשות בעזרת כלי הפיתוח למערכת iOS 8, המצורפים ב-Xcode 6 או מאוחר יותר. בכדי לאפשר תמיכה ב-64 ביט לאפליקציה, מומלץ לשמור על ברירת המחדל בזמן בחירת תמיכה לאפליקציה בתוך תוכנת ה-Xcode בכדי לבנות גרסה אחת התומכת ב-32 ו-64 ביט."

לא רק שהתוספת לתנאי הקבלה של אפליקציות לחנות מאפיין בצורה מרהיבה את הדיקטטורה של אפל, אלא זה גם מראה כי החברה רצינית בעניין והיא לא תיתן לאף אחת ממתחרותיה את ההזמנות לעקוף אותה בכך. פלטפורמת האנדרואיד, למרות התחלת התמיכה עם העדכון האחרון למערכת, לא תראה את רמת התמיכה שאפל תשיג בעזרת קשיחותה ודרך פעולתה בנושא.

your-device
אנדרואיד 5.0 לוליפופ, מערכת האנדרואיד הראשונה עם תמיכה ב-64 ביט