מיקרוסופט תחשוף את סמארטפון הדגל הראשון שלה בחודש הבא? • HWzone
גאדגטיםסמארטפונים

מיקרוסופט תחשוף את סמארטפון הדגל הראשון שלה בחודש הבא?

לאחר מספר חודשים של השערות וניחושים, מכריזה רשמית על אירוע שתקיים בתערוכת השנתית בברצלונה, שבו היא צפויה להשיק את מכשיר הדגל הבא של החברה

microsofteventmwc2015
ההזמנה הרשמית של אירוע ה-MWC של בשני למרץ

מיקרוסופט מזמינה את התקשורת לאירוע רשמי של החברה בתערוכת MWC בברצלונה בחודש מרץ. האירוע, שיתקיים בשני למרץ בשעה 9:30 בבוקר (זמן ישראל), צפוי להכיל מספר מכשירים חדשים שמיקרוסופט טרם השיקה, אך השאלה הגדולה היא: האם מיקרוסופט תשיק מכשיר דגל חדש לפלטפורמת ה-"ווינדוס פון" (ובקרוב "חלונות") שלה.

על פי רוב המקורות בשוק, מיקרוסופט אינה מתכננת להשיק מכשיר דגל באירוע ה-MWC, לרוב בגלל מערכת ההפעלה חלונות 10 הנמצאת בפיתוח על ידי החברה. בשונה מבעבר, מיקרוסופט מאגדת את כל מערכות ההפעלה שמתוצרתה והיא מאחדת אותן תחת מערכת הפעלה אחת שאת הליבה שלה ניתן יהיה למצוא בסמארטפונים, טאבלטים, מחשבים ניידים ומחשבים נייחים כאחד. בגלל הפיתוח הנוכחי של מערכת ההפעלה שעתידה לרוץ על סמארטפונים של החברה, שצפוי להסתיים בחצי השנה הבאה של השנה, השוק אינו מצפה ממיקרוסופט להציג או להשיק מכשירים חדשים לפני ההשקה הרשמית של 10.

תערוכת MWC 2015 תתקיים בין השני לחמישי לחודש מרץ, כאשר החברה היחידה שתקיים אירוע לפני מיקרוסופט בנושא של מכשירי סמארטפון חדשים הינה סמסונג, שמקיימת אירוע טרום-MWC יום לפני מיקרוסופט בראשון לחודש מרץ. באירוע זה סמסונג צפויה לחשוף את מכשיר הגלקסי S6 ואת הגלקסי S6 Edge, בדומה לאסטרטגיה של החברה עם מכשירי הגלקסי נוט 4 והגלקסי נוט Edge.

תמונה שכביכול מראה את מכשיר ה-Lumia 1330 במפעל (מקור: weibo)
תמונה שכביכול מראה את מכשיר ה- 1330 במפעל (מקור: weibo)

המידע היחיד שיש לנו בינתיים על מכשיר חדש שמיקרוסופט עלולה לחשוף באירוע הוא בנושא הדור החדש של מכשיר ה-Lumia 1320, העונה לשם "Lumia 1330". מכשיר חדש זה, המכוון לשוק הביניים, צפוי להגיע עם מעבד Snapdragon 400, גיגה-בייט של זיכרון RAM ו-32 גיגה-בייט של אחסון פנימי, מסך בגודל 5.7" וברזולוציה של 720p (מה שיקנה לו צפיפות של 257 פיקסלים לאינץ' רבוע), מצלמת 14 מגה-פיקסל אחורית ומצלמת חמישה מגה-פיקסל קדמית. בגלל זמן ההשקה של המכשיר, שצפוי לקרות לפני ההשקה הרשמית של מערכת ההפעלה החדשה של החברה, מכשיר ה-Lumia 1330 כנראה ויריץ את מערכת ההפעלה ווינדוס פון 8.1 במקום חלונות 10.

מכשירי הדגל הנוכחיים של פלטפורמת במובייל של כוללים את מכשיר ה-Lumia 1520 העצום שהושק בחודש אוקטובר לפני שנתיים, את מכשיר ה-Lumia 930 שהושק בחודש אפריל בשנה שעברה ואת מכשיר ה-(HTC One (M8, שהושק בחודש אוגוסט בשנה שעברה גם כן. האם יכולה לעמוד בהיעדרותו של מכשיר דגל חדש מתוצרתה לעוד כמה חודשים?

תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close