אינטל הופכת כל נייד לטאבלט • HWzone
CES 2013גאדגטיםטאבלטים

אינטל הופכת כל נייד לטאבלט

CES 2013: ממשיכה לטשטש את הגבולות שבין מחשב נייד לבין , והאולטרבוקים העתידיים שיבוססו על מעבדי הדור החדש יהנו משני העולמות
 
כבר ראינו משהו בסגנון הזה ממוטורולה: לחבר את הסמארטפון לתחנת עגינה הכוללת מקלדת ומסך ואז הסמארטפון משמש מוח לכל העסק. כעת לוקחת את הגישה הזאת צעד אחד קדימה: החל מהשקת דור ה-Haswell (אפילו קיבלנו רמז לגבי מתי זה יקרה!), כל אולטראבוק יהיה חייב שיהיה לו מסך שניתן לנתק ולהשתמש בו באופן עצמאי (כמו טאבלט) וגם אפשרות להשתמש במקלדת ובמסך המגע במקביל כאשר אלו יהיו מחוברים.
 
בתערוכה ראינו את ה-North Cape, מחשב רפרנס שנועד להדגים בפני באי התערוכה וכנראה גם יצרני מחשבים ניידים למה מתכוונת כשהיא מדברת על הדור הבא של אולטראבוקים. כפי שאתם יכולים לראות, ניתן לעבוד עליו כאילו היה נייד מן השורה וכשיש בכך צורך, ניתן יהיה לנתק את הקשר בין השניים ולעבוד עם המסך כאילו היה מן השורה.

זה מושג על ידי מספר תכונות שעד לאחרונה נחשבו פלאיות. על פי , המסך לבד יהיה בעובי של 10 מילימטר בלבד והמסך כשהוא מחובר לתחנת העגינה וסגור יהיה בעובי של 17 מילימטר בלבד. שתי סוללות מניעות אותו: אחת במסך ואחת בתחנת העגינה וזה גורם לנו לתהות: כמה חזקה תהיה כל אחת מהן (באינטל טרם פרטו בנושא חיי הסוללה), האם כשהאולטראבוק משומש כנייד מן השורה, מספיק שרק אחת מהסוללות תכיל אחוז מסוים של , האם יהיה ניתן להטעינם בנפרד ועוד כל מני שאלות שנוכל לענות עליהן רק בהשקה או בסמוך אליה.
הטוב משני העולמות
אולטראבוק זה מרשים גם מבחינה טכנית: על פי , זה הולך להיות השימוש הראשון במעבדי Haswell ולא סתם פשוטים, אלה כאלו שיצרכו מקסימום של 10 וואט בעומס מלא. מלבד זאת, המסך בגודל כולל של 13 אינצ' (לנייד זה סטנדרטי, לטאבלט זה עצום) וברזולוציה של 1920X1080 (ניחשתם, אכן Full-HD) כשעושה רושם שמדובר בפאנל איכותי במיוחד, שכן הצבעים וזוויות הצפיה מצויינות.
בידי קירק סקאוגן, בכיר באינטל
אנחנו מקווים מאוד שעצם זה שניתן להתממשק עם מערכת המחשב הזו גם במגע וגם במקלדת לא תגרום להצטברות מהירה של לכלוך על המסך, מה שיהפוך את השימוש בו ממהנה למעצבן במהירות המקבילה לזו של הצטברות הלכלוך. מלבד פגם מינורי זה, אנחנו בהחלט מקבלים בחיוב את השינויים שמתכוונים באינטל להכניס בכל תפיסת השימוש בניידים בהם אנחנו משתמשים מדי יום ביומו. מסוג זה צפויים, אגב, להכנס לחיינו בסערה במאי הקרוב, מה שאומר שיתכן ובאותו זמן או לפני גם יושק ה-Haswell המצופה.
ועל רקע שמי התערוכה


תגיות

6 תגובות

 1. יש רק בעיה אחת עם זה שאני צופה
  יש סמל של ווינדווס על המסך ככה שבטח הם שמו עליו ווינדווס 8.
  הבעיה היא שזו בטח גרסאת הRT שבעצם הופכת את האולטרה בוק הזה למאוד מוגבל בתאימות שלו לתוכנות קיימות, שלאולטרבוקים אחרים (שפועלים על ווינדווס 8 שלא בגרסאת הRT) אין בעיה להריץ.
  מוכנים לוותר על כל התוכנות שלכם לווינדווס בשביל אולטרה בוק-טאבלט?

 2. תגובה ל IURKIN
  יהיה שם הדור הבא של COREI5 מעבד שכנראה חזק יותר ממה שיש לך כרגע. זהו X86 לכל דבר ועניין

  אני רואה את עצמי קונה כזה , מסך 24 וסט בלוטות איכותי של מקלדת ועכבר
  שצריך לעבוד אז עובדים כאילו זה דסקטופ ושרוצים סתם דברים זה טאבלט

  אחלה מוצר ממתין למאי

 3. לא צריך יותר מזה
  אייפון 5
  טאבלאט ASUS Transformer Pad Infinity TF700T עם מקלדת
  ומחשב נייח
  i7 3930k
  16GB
  AMD 7970
  intel ssd 520 240gb

 4. ל-2
  בשום מקום בכתבה לא מצויין שהאולטרה בוק הספציפי הזה יעשה שימוש בI5.
  קשה להאמין שהם הצליחו לדחוס I5 שמשתמש ב77W (דור Ivy Bridge) למסגרת של 10W בלי לספר את זה לכולם..

 5. ל-4
  i5 יכול לצרוך רק 10W כי זה מעבד של ניידים ולא מעבד DESKTOP

 6. ל-1, 2, 4 ו-5
  אינטל היא יצרן מעבדי x86 עד הסוף. גם ה-Haswell שעליו יבוססו אולטראבוקים עתידיים הוא מעבד x86 (כן, Core i5 למי שתהה), ולכן הם יריצו גרסה רגילה של חלונות 8. ספיציפית המעבדים לניידים האלו יהיו כנראה הגרסאות בעלות צריכת ההספק הנמוכה ביותר, שבאמת צורכות אך ורק 10 וואט. השאלה היא כמה ביצועים הוא מסוגל לתת בכזה הספק.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close