אינטל הופכת כל נייד לטאבלט

6 תגובות
CES 2013: ממשיכה לטשטש את הגבולות שבין מחשב נייד לבין , והאולטרבוקים העתידיים שיבוססו על מעבדי הדור החדש יהנו משני העולמות
 
כבר ראינו משהו בסגנון הזה ממוטורולה: לחבר את הסמארטפון לתחנת עגינה הכוללת מקלדת ומסך ואז הסמארטפון משמש מוח לכל העסק. כעת לוקחת את הגישה הזאת צעד אחד קדימה: החל מהשקת דור ה-Haswell (אפילו קיבלנו רמז לגבי מתי זה יקרה!), כל אולטראבוק יהיה חייב שיהיה לו מסך שניתן לנתק ולהשתמש בו באופן עצמאי (כמו טאבלט) וגם אפשרות להשתמש במקלדת ובמסך המגע במקביל כאשר אלו יהיו מחוברים.
 
בתערוכה ראינו את ה-North Cape, מחשב רפרנס שנועד להדגים בפני באי התערוכה וכנראה גם יצרני מחשבים ניידים למה מתכוונת כשהיא מדברת על הדור הבא של אולטראבוקים. כפי שאתם יכולים לראות, ניתן לעבוד עליו כאילו היה נייד מן השורה וכשיש בכך צורך, ניתן יהיה לנתק את הקשר בין השניים ולעבוד עם המסך כאילו היה מן השורה.

זה מושג על ידי מספר תכונות שעד לאחרונה נחשבו פלאיות. על פי , המסך לבד יהיה בעובי של 10 מילימטר בלבד והמסך כשהוא מחובר לתחנת העגינה וסגור יהיה בעובי של 17 מילימטר בלבד. שתי סוללות מניעות אותו: אחת במסך ואחת בתחנת העגינה וזה גורם לנו לתהות: כמה חזקה תהיה כל אחת מהן (באינטל טרם פרטו בנושא חיי הסוללה), האם כשהאולטראבוק משומש כנייד מן השורה, מספיק שרק אחת מהסוללות תכיל אחוז מסוים של , האם יהיה ניתן להטעינם בנפרד ועוד כל מני שאלות שנוכל לענות עליהן רק בהשקה או בסמוך אליה.
הטוב משני העולמות
אולטראבוק זה מרשים גם מבחינה טכנית: על פי , זה הולך להיות השימוש הראשון במעבדי Haswell ולא סתם פשוטים, אלה כאלו שיצרכו מקסימום של 10 וואט בעומס מלא. מלבד זאת, המסך בגודל כולל של 13 אינצ' (לנייד זה סטנדרטי, לטאבלט זה עצום) וברזולוציה של 1920X1080 (ניחשתם, אכן Full-HD) כשעושה רושם שמדובר בפאנל איכותי במיוחד, שכן הצבעים וזוויות הצפיה מצויינות.
בידי קירק סקאוגן, בכיר באינטל
אנחנו מקווים מאוד שעצם זה שניתן להתממשק עם מערכת המחשב הזו גם במגע וגם במקלדת לא תגרום להצטברות מהירה של לכלוך על המסך, מה שיהפוך את השימוש בו ממהנה למעצבן במהירות המקבילה לזו של הצטברות הלכלוך. מלבד פגם מינורי זה, אנחנו בהחלט מקבלים בחיוב את השינויים שמתכוונים באינטל להכניס בכל תפיסת השימוש בניידים בהם אנחנו משתמשים מדי יום ביומו. מסוג זה צפויים, אגב, להכנס לחיינו בסערה במאי הקרוב, מה שאומר שיתכן ובאותו זמן או לפני גם יושק ה-Haswell המצופה.
ועל רקע שמי התערוכה