אדוארד סנודן יוצא לקרב: ''אסור להשתמש ב-Google Allo!'' • HWzone
גאדגטיםאפליקציות

אדוארד סנודן יוצא לקרב: "אסור להשתמש ב-Google Allo!"

מדליף המידע הנודע ביותר מזהיר באופן חד וברור מפני שימוש באפליקציית המסרים החדשה של שהושקה השבוע, בעקבות שינוי מדיניות הפרטיות שלה

אדוארד סנודן, קבלן ה-CIA לשעבר שמצא מקלט מדיני זמני ברוסיה, יוצא נגד אפליקציית המסרים החדשה של . כזכור, Allo הוכרזה בכנס המפתחים השנתי של החברה לפני מספר חודשים. מדובר באפליקציית מסרים בעלת ממשק משתמש סטנדרטי, שהייחוד שלה מתבטא בשימוש הכבד שהיא עושה בעוזרת האישית של , שניתן לזמן מבלי לצאת ממסך השיחה. גוגל גם הכריזה בכנס שכל ההודעות שיעברו דרך מצב Incognito באפליקציה יהיו מוצפנות מקצה לקצה, אבל חשוב מכך – שהודעות במצב הרגיל יישמרו בשרתי החברה באופן זמני בלבד.

צילום מסך: גוגל
צילום מסך: גוגל

השבוע, עם ההשקה הרשמית של האפליקציה לאנדרואיד ול-iOS, נחשף באתר The Verge כי חזרה בה מהקביעה הזו. באתר נכתב כי רישום השיחות במצב הרגיל יאוחסן על גבי שרתי החברה, כך שתיאורטית תהיה לה גישה אליהם. טענה כי השינוי הכרחי על מנת לשפר את אלגוריתם ה-Smart Reply שמתבצע באמצעות העוזרת האישית. משתמשים אשר חוששים לפרטיותם יכולים להשתמש במצב ה-Incognito, כמובן, אך הוא למעשה מייתר את הצורך בשימוש דווקא ב-Allo, שכן העוזרת האישית אינה שמישה דרכו.

השינויים במדיניות הובילו את סנודן לקרוא למשתמשים לא להשתמש באפליקציה החדשה. הוא צייץ (למטה) בחשבון הטוויטר שלו: ״מהיום ניתן להוריד בחינם את מייל, מפות וגוגל מעקב. הכוונה היא ל-Allo. אל תשתמשו בה״. סנודן צייץ לאחר מכן כי הגישה להודעות השמורות בשרתי מתאפשרת בקלות יחסית עם צווי בית משפט.

גוגל הגיבה לאתר TechCrunch והצהירה כי ״הענקנו למשתמשים שקיפות ושליטה על המידע שלהם ב-Allo. הגישה שלנו פשוטה – היסטוריית ההודעות נשמרת עבור המשתמש עד שהוא בוחר למחוק אותה. ניתן למחוק הודעות בודדות או שיחות שלמות״.

תגיות

3 תגובות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close