GTX 780 Ti GHz בביקורת: כח גרפי שלא הכרתם

מה עוד אפשר לבקש?
 
עוד לפני קבלת המוצר לביקורת ידעתי שתנחת אצלי מפלצת עם כח גרפי גדול, הרי ש-GTX 780 כבר הראה למה הוא מסוגל. אמנם, לכח גרפי שכזה לא הייתי מוכן מליבה גרפית בודדת.
 
בתום כל מבחן ביצועים כשהתוצאות רשומות לפני, הפרצוף התעקם ככזה שראה מכה מלוכלכת שיריב מבצע ביריבו בזירת קרב איגרוף. GTX 780 Ti Ghz Edition הוא לא כרטיס מסך, הוא סופר כרטיס מסך. ישנה עקיפה רוחבית של GTX 780 בכ-35 אחוזים בממוצע, זה מטורף, זה כח גרפי בהמי בלתי נתפס, גבוה בכ-25 אחוזים מזה ש-GTX TITAN מציג. ישנה הכפלת כח גרפי ביחס למה שתמצאו ב-HD 7950 או GTX 660 Ti. אם תבצעו מערך SLI של GTX 670 או CrossFireX של HD 7970 זה הכח הגרפי שתקבלו… בכרטיס מסך אחד בעל ליבה אחת!
 
1920X1200 נכבשה לחלוטין. הגדרות מקסימאליות לא מהוות כל חשש. GTX 780 Ti מיועד לכבוש יותר מזה, הוא יתאים לגיימינג כבד תחת 2560X1440 או 2560X1600.
 
בגזרת הפרופיל –  קירור ה-Windforce X3 450W יושב כמו שצריך על הליבה הגרפית, הוא סופג ומפיץ את החום ממנה ביעילות רבה וללא בעיות. טמפרטורת הליבה הגבוהה ביותר שנצפתה במערכת הבחינות היא 74 מעלות בעת משחק. בימי הקיץ החמים הוא צפוי להגיע ל-80 מעלות צלזיוס ואולי קצת יותר, זה בסדר גמור ומכובד בהתחשב בצריכת החשמל הגבוהה שלו.
 
אהבתי את המראה הכללי. אני אוהב את העיצוב השחור מכל צדדי הכרטיס ואת הפלטה האחורית עם הכיתוב, גם את הכיתוב בצד הכרטיס, זה שאפשר לראות. יש 2 דברים בעיצוב שממש לא אהבתי. לא אהבתי את העובדה ש-2 הסנטימטרים האחרונים שלא הכרטיס נמשכים מעבר ללוח המעגל המודפס עם צינורות הנחושת, כאשר עליהם אין מניפות, ולאחר מכן עוד סנטימטר מיותר של שילדת אלומיניום. קיצור של 2 הסנטימטרים האלה היה הופך את העיצוב לקרוב יותר לשלמות.
עוד חלק אחד שלא ממש אהבתי הוא כיתוב ה-Windforce בתוספת השילדה, הוספה של 3 סנטימטרים מיותרים לרוחבו של כרטיס המסך.
 
לפני שאחתום דבר חשוב לי לציין שגם אם היו בחזקתי Radeon R9 290 ו-R9 290X בעיצובי ברירת-מחדל, הייתי שוקל בכבדות אם להוסיף למבחני הביצועים. לא מגיעה לעיצוב שלהם התייחסות רצינית היותר והקירור שלהם לא מסוגל אפילו להחזיק תדר ליבה גבוה יותר מכמה דקות מבלי להתקפל משמעותית. אל תדאגו, טיפול ה-Windforce X3 מגיע גם אליהם ממש בקרוב.
Geforce GTX 780 Ti Ghz Edition הוא תענוג לא זול, על הגרסה הזאת תאלצו להפרד מכ-3500 שקלים בארץ. בכל זאת, בהתחשב בביצועיו האדירים, יתכן וזה יהיה שיקול הגיוני לאי-אלו משתמשים, כאלה שלא רוצים פחות מאשר הטוב ביותר ובהפרש נכבד. Gigabyte GTX 780 Ti Ghz Edition הוא מבחינתי הדוגמא האולטימטיבית כיצד צריכים להיראות כרטיסי המסך הטובים בעולם – הוא שקט בכל מצב, בעל טמפרטורות פעולה טובות וכח גרפי חסר השוואה בדור כרטיסי המסך הזה. מהקופסא אתם מקבלים מפלצת מומהרת במידה רצינית שפשוט לא תצליח לאכזב את דרישות הגרפיקה הכבדות ביותר בשוק כיום.
 
כרטיס מסך – Gigabyte Geforce GTX 780 Ti Ghz Edition
 
הטוב
  • ביצועים גרפיים חסרי כל תקדים לליבה גרפית בודדת
  • אסתטי, עיצוב שחור שאינו מבריק וכולל פלטה אחורית
  • המהרה עצומה מהמפעל – תדר פעולה של מעל ל-1200 מגה-הרץ לליבה הגרפית
  • שקט במנוחה וגם בעת משחק
הרע
  • יכל להיות מעט קצר וצר יותר
 
מילת העורך: אני עדיין אופטימי לגבי Radeon R9 290X Windforce שיושק ממש בקרוב. אני חושב ומקווה שיהיה כאן סיכוי לקרב, בעיקר על המחיר. ידוע לי שקיים סיכוי גדול כי המתחרה האדום של אותה היצרנית יהיה איטי מכרטיס המסך הזה בכעשרה אחוזים אבל אם זה יתבטא במחיר נמוך משמעותית, מה רע