GIGABYTE: ראיון עם המוחות שמאחורי הלוחות • HWzone
Computex 2013מחשביםלוחות אם

GIGABYTE: ראיון עם המוחות שמאחורי הלוחות

השנה, במסגרת החסות, זכינו לראיון עם ההנהלה של חברת GIGABYTE, אז אחרי אוטובוס אחד, הרבה מדרגות נעות ומעלית, הגענו לקומה מספר 36 בבניין המפורסם Taipei 101 (אני אהיה יצירתי ואתן לכם לנחש כמה קומות יש שם). שאלנו שאלות שונות לגבי מצב החומרה בעולם ועל האתגרים העתידיים של החברה. לפניכם הראיון המלא.
בפגישה נכחו הנרי קאו, מנהל חטיבת לוחות האם בחברה, ריימונד טסנג, מנהל קבוצת המחקר והפיתוח של החברה וג'קסון סו, מנהל קבוצת תכנון המוצרים.


לוחות האם של
GIGABYTE התפתחו בצורה משמעותית בשנים האחרונות בכל הנוגע לעמידות המוצרים, מה היתרונות שלכם ומה עומד מאחורי הפיתוחים השונים בתחום זה?
 
הנרי קאו: "בעבר הרחוק, החשיבה הייתה כי משתמשים רוצים לוחות אם זולים והדגש היה בעיקר על מחיר, כבר בשנת 2005-2006 החשיבה הזו השתנתה והבנו כי המחיר הוא אולי גורם משמעותי אך לא המשמעותי ביותר, שכן ועמידות הם לא פחות חשובים ממנו, ומכאן הגיעה בעצם כל הטכנולוגיות בהם אנחנו משתמשים כיום כגון ה-Ultra Durable."
ג'קסון סו: "בנוסף לזה אנחנו תמיד במגמת שיפור מה שאומר שעם הזמן יוכלו כל המשתמשים ליהנות מהטכנולוגיות האלה,שישולבו ומשולבים אט אט במוצרים ברמת כניסה ורמה בינונית."
 
GIGABYTE
הציגה ביוס חדש וממשק שונה מביוס ה-D BIOS3 שהוצג בתחילת דרכו בלוחות האם מבית החברה, מה עמד מאחורי ההחלטה הזאת?
ג'קסון סו: "ההחלטה ובעצם השינויים נבעו בעיקר מהרצון שלנו להביא את הפשטות והאופציות הנחוצות בהתאם למשתמש, כמו כן הביוס אם שמתם לב מוצג ברזולוציה FULL HD ששלא רק יפה אלה הרבה יותר נוחה לעין, קיימות לשוניות חדשות, אפשרות להעתיק פקודות בהם אנו עושים שימוש רב לעמוד, שמאגד את כלל האפשרויות שהחלטתם שרלוונטיות לשימושים שלכם"
ריימונד טסנג: "חלק מהשינוי נובע מזה אנחנו מאוד קשובים למשתמשים שלנו, אומנם זה ישמע מצחיק אבל נוכחנו לדעת כי למרות שגיימרים או אוברקלוקרים, אלו תחומים שנשמעים קרובים מאוד, מבחינת תפעול וברמת המשתמש הצרכים שלהם שונים, בעוד הרבה לא מבצעים קיצוני, אלה OC מאוד קטן ומצד השני אלו שמבצעים לא ממש משחקים, ולכן כחלק מהאוזן הקשבת שלנו למשתמשים, הוחלט לבצע שינוים בביוס בסדרות הרלוונטיות"
 
ASUS
בזמנו הציגו את ASRock שנמצאת בין חמשת היצרנים הנמכרים בעולם, מה עמדתך בנושא הזה לגבי חברות חדשות?
הנרי קאו: "אני מאוד מעריך חברות אחרות, ואני תמיד אומר שוק החומרה ולוחות האם בפרט תמיד מוכן לקבל חברות חדשות, תמיד יהיה מקום לעוד חברה, שכן GIGABYTE לבדה לא יכול לספק את כלל השוק והמשתמשים בכל קצה הסקאלה, החל מהפשוטים ביותר ועד לאקסטרים."

מה עמדתך לגבי האפשרות העתידית שאינטל תציג בתוצרת
BGA (תלחים את מעבידה לתושבת) ולא תאפשר קניה של בתוצרת LGA?
הנרי קאו: "לכל דבר וגם פה יש יתרונות וחסרונות, כבר היום אנחנו מייצרים לוחות אם בתצורה זו (לוחות אטום למיניהם) אך אני חושב שהצורך המתבקש של השוק לביצועים שהולכים וגוברים, ראה את נושא רזולוציית ה-K4 שמצריכה כוח עיבוד גובה, תגביל את במובן מסוים ולכן לא חושב שזה יתפרס (אם זה יקרה בכלל) על פני כל השוק".
ריימונד טסנג: "אני חושב על זה מההיבט של הצרכן, אם לי או לך הייתה בחירה בין בתצורת תושבת LGA או בתצורה של BGA בה המעבד מולחם, הייתה רוכש את התושבת, למה ? כי הצרכן תמיד רוצה את האופציה העתידית לשדרוג, גם אם הוא לא באמת ישדרג את המעבד בכל מהלך חייה של המערכת".

מה עמדת
GIGABYTE בכל הנוגע לכרטיסי קול חיצונים, אותם רואים בחברות אחרות?
הנרי קאו: "אנחנו תמיד חשובים על זה ותמיד שמחים לקבל ביקורת מהמשתמשים, אך עד היום לא ראינו בזה צורך. שכן וכמו שכבר ציינתי אנחנו משקיעים המון בפיתוח הרכיבים, איכותם והעמידות שלהם, וכבר היום כרטיס הקול שמשולב בלוחות האם שלנו הינו איכותי ואף גבוה מחלק מכרטיסי הקול החיצונים שנמכרים". ג'קסון סו: "אל תשכח לכרטיסי קול חיצוני יש חסרונות כגון תפיסה של עוד חריץ הרחבה בלוח האם ובמארז, דבר שבחלק מהמארזים והמשתמשים מאוד קריטי."
ריימונד טסנג: "בהמשך לשיפור הטכנולוגיה, וכמו שהנרי ציין, כבר היום כרטיס הקול בלוחות האם שלנו מקבל אספקת מתח נפרדת, כמו כן הוא נמצא באזור מבודד וכמה שפחות מופרע מכלל המערכת, כל אלו ובנוסף לשאר הפיתוחים השונים, מאפשרים לנו להציג כרטיסי קול באיכות גבוה שלא נופל מכרטיסים חיצונים".
 
מה לדעתך תהיה ההשפעה של ירידת מכירות המחשבים השולחנים על החברה?
הנרי קאו: "אי שם בשנת 2010 אני הייתי הראשון שאמר שירידות המחשבים והחומרה ירדו, למה ? כי השוק היה צמא למכשירים הניידים באשר הם (טאבלטים וכו), ואני יכול להגיד לך בבטחה היום, שבשנים הקרובות שוק זה ילך ויעלה בהדרגה, שכן גם אם יש לך נייד או בסופו של דבר, אתה עורך מאחסן אותם ומבצע פעולות שונות על גבי מחשב נייח, כמו כן הצורך להשתמש במוצרים הניידים יגיע לרוויה מסוימת, שכן הם יהיו מאוד פופולרים, מה שבעצם יביא את המשתמשים לחזור לחפש מוצרים מעניינים בשוק החומרה והמחשבים הנייחים".

מה התקציב בכסף או באחוזים אותם משקיעה
GIGABYTE בפיתוח ומחקר של מוצריה?
הנרי קאו: "אני לא אגיד במספרים, אבל אנחנו משקיעים אחוזים נכבדים מהתקציב השנתי (הנטו) של החברה בפיתוח מוצרי החברה, אני יכול להגיד שהמחלקת הפיתוח נמצאת בראש הטבלה בכל הנוגע לתקצוב".
 
שאלה אחרונה, באיזה תכונה אתה הכי מתגאה והינה אהובה עליך בלוחות האם החדשים של החברה?
ריימונד טסנג: "בתור מהנדס אני לא יכול שלא לאהוב את ה- OC Ignition שהינה חדשה, שמאפשרת למנוע כל מיני תקלות בזמן ביצוע OC שמצריך ביצוע מספר ריסטרטים ברצף, בלחיצת כפתור לוח האם מאפשר אספקת חשמל לכלל המערכת, מלבד המעבד, מה שבעצם לא מפיל הלוך ושוב את כלל המערכת, אלה מבודד את המעבד בלבד".


תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close