Enermax מציגה ספק כח אימתני • HWzone
Computex 2012מחשביםמארזים וספקי כוח

Enermax מציגה ספק כח אימתני

חברת Enermax מציגה ספק כח עם הספק של 1,700 וואט, מגוון מאווררים ומארזים זולים למדי
סדרת מארזי ה- Ostrog החדשה של Enermax כבר לא כל-כך חדשה, אבל החברה בכל זאת בחרה להציג אותה בתערוכה השנה. סדרת זו יכולה להכיל עד 7 מאווררים, כאשר על חלקם יש אפילו נגד אבק. לדוגמה, על המאווררים שבתחתית המארז. כמו כן, המארזים מכילים כלובי כוננים הניתנים להסרה במידה ויש ברשותכם כרטיס מסך מגודל במיוחד.
עם זאת, ייחודה של סדרת זו הוא במחיר – רק 39 דולרים על מארז כחול, אדום או שחור ו-49 דולרים עבור מארז בצבע לבן. ככל הנראה, עבודת צבע לבנה עולה לחברה מעט יותר.
בנוסף, קיבלנו הצצה מהירה לדגם הבא בסדרת המארזים Ostrog שמגיע עם זוג מאווררים עם נורות LED בחלקו הקדמי. אלה יהיו זמינים ברבעון השלישי כבר השנה ומחירם עדיין אינו ידוע.
סדרת נוספת שהציגה החברה היא ה-Hoplite. אלה מגיעים עם בקר מובנה שיכול לשלוט במהירויות של עד שלושה מאווררים שיחוברו אליה, חלון צד וחיבור חיצוני לכונני SATA בחלקם העליון. אלה צפויים לעלות מעט יותר, 59 דולרים לדגם השחור ו-69 דולרים עבור הדגם הלבן.
עוד הוצגה מערכת מים תוצרת החברה, כאשר היא טוענת שהמערכת שלה מסוגלת להגיע לביצועים טובים יותר בזכות עיצוב חכם יותר של בלוק הקירור שבא במגע עם המעבד ומהירות משאבה "אידיאלית" – שמצד אחד מאפשרת העברה של כמות חום מרבית מהמעבד אל המים הזורמים דרכה ומצד שני זרימה מהירה מספיק שתאפשר את פינוי החום הזה במהירות.המערכת ניתנת להתקנה על כל תושבת מודרנית ותגיע לשוק ברבעון השלישי השנה ותעלה 80 דולרים.
ספקי כח חדשים שהוצגו שייכים לסדרת ה-Triathlor, אלו ספקים "תקציביים" שההספק שלהם ינוע בין 385 ל-700 וואט והם מדורגים 80 Plus Bronze.
ספק הכח המפלצתי שהציגה החברה מצטרף לסדרת Platimax והוא מגיע עם הספק מטורף של 1,700 וואט. בגלל ההספק הרב שלו הספק לא יכולה לעבוד בכלל ברשת חשמל שפועלת על מתח של 110 וולט, אלא רק ב-200 וולט ומעלה. לדוגמה, הספק לא יוכל לפעול בארצות הברית. לטענת חברת Enermax הספק יקבל דירוג של Plus 90, אך יכול להיות שחוסר היכולת שלו לפעול במתח של 110 וולט תמנע ממנו את הדירוג הזה.
אין עדיין נתונים על מחיר וזמינותו של הספק.
לסיכום, הציגה החברה שלל מאווררים בגדלים שונים שנעים בין 12 ל-23 מילימטרים.

תגיות

4 תגובות

 1. ספק ה 1700W ב US
  באמריקה יש 240V – כמו שיש לנו שקע גדול יותר למזגנים (בארץ השקע של המזגנים הוא 240V כמו כל היתר אבל לזרם גדול יותר), כך יש להם שקע גדול יותר למייבש כביסה אם 240V (בשונה מהשקעים הרגילים של 120V). כלומר הם יכולים להשתמש אם ספק ה 1700W כמו שהוא, אם כבל ותקע מתאימים וקצת חיווט בבית, מה שלא אמור להיות בעיה למי שיש לו מחשב אם ספק כזה

 2. לטל לוי מהפייסבוק.
  הספק לא עובד ב 110V כי הוא מתקרב למקסימום ההספק הניתן ברשת הזו.
  (110V*16A=1760W).
  לעומת 3520W שניתן לספק ברשת של 220V.

 3. ל 3
  הנתונים של שקעים באמריקה שונים משקעים בארץ. השקע הסטנדרטי שם הוא 15A (ולא 16A), ויש שקע קצת יותר גדול של 20A (עדיין ב 120V)

  שקע כזה יכול לתת 2200W במתח 110V. הספק לוקח 1889W כשהעומס עליו הוא 1700W (אם הוא ביעילות של 90%)

  יכול להיות שיש להם בעיה לייצר מעגל שיכול להעביר 20A RMA, במתח גבוה – כך שהם מעדיפים להגביל את הספק של 240V כדיי שהם יצתרכו להתעסק רק אם 10A. עכשו במקרה הזה עדיין יכולים לשווק את הספק הזה באמריקה, קרק שיצתרכו לתת איתו כבל של מייבש כביסה והמשתמש יצררך להתקין שקע מתאים לייד המחשב (אני חושב שלא תהיה לו בעיה אם זה, עלות של שקע כזה היא כלום לעומת החומרה של מחשב שצריך ספק של 1700W)

  אגב שקעים בארץ – בין אם כתוב עליהם 16A או לא, אל תעמיס עליהם יותר מ 10A אם אתה לא רוצה פלסטיק שרוף. רק שקע של מזגן באמת מחזיק 16A

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close