CES: יש חשמל באוויר

4 תגובות

פרט להררי הטאבלטים, זכינו לראות גם כמה וכמה חידושים מדליקים וחשובים בתחום הטעינה האלחוטית ב- השנה

נראה שחשיבותה של הטעינה האלחוטית גדלה מיום ליום, עם התקרבותן של המכוניות החשמליות אל עבר ייצור סדרתי והפיכתם של מוצרים רבים לאלחוטיים ותלויי , כך שאין זה מפתיע שבתערוכת ניתן היה למצוא כמה וכמה חברות אשר הציגו מוצרים המבוססים על הטעינה העתידנית, אשר נעו בין גימיקים חביבים למהפכניות של ממש.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


חברת Fulton Innovation (שהיא חטיבה של קורפורציית Alticor) הייתה אחת מהנציגות הבולטות בתחום, והציגה את טכנולוגיית ה-eCoupled שלה במגוון רחב ומרשים של מצבים ושימושים, כאשר גולת הכותרת הייתה ללא ספק הדגמה של מערכת טעינה אלחוטית המובנית ברצפה, לטעינת מכוניות חשמליות בזמן שאלו חונות להן בשלווה. ההדגמה בוצעה על מכונית ה- Roadster המרהיבה (שלא עברה שינוי דראסטי בכדי לאפשר את הטעינה האלחוטית), כאשר ב-Fulton סיפרו שהטעינה האלחוטית עומדת על כ-80 אחוז נצילות כעת, ועתידה להגיע לנתונים גבוהים אפילו יותר עם מערכות שיועדו מראש לטעינה אלחוטית ומתחים גבוהים יותר, כאשר כך או כך מדובר בנצילות נמוכה רק במעט מזו הקיימת בטעינה חוטית למכוניות החשמליות, בעוד שטעינה בטכנולוגיית ה-eCoupled מציעה יתרונות חשובים כמו נוחות, בטיחות ואולי אפילו חסכון (נטען כי מערכות הטעינה האלחוטיות לא זקוקות לאחזקה, בניגוד לתחנות החוטיות המתוכננות).

רכב מדהים, מדהימה יעיל כמעט כמו טעינה חוטית העיגול הזוהר הוא האחראי לקסם

פרט לקונספט המהפכני הזה, הציגה Fulton Innovation עוד מספר רעיונות ומוצרים מגניבים למדי, ביניהם מעגלים אלחוטיים דקיקים וזולים אשר יוכלו להפוך מוצרי צריכה פשוטים למופע אורות שלם (פלוס המחשה על גבי אריזות דגני בוקר), קופסאות מוצרי מאכל המסוגלות לחמם את תוכנן (מנה חמה- הדור הבא?), וטכנולוגיה אשר מסוגלת להפוך (כמעט) כל משטח בבית לעמדת חשמל אלחוטית, שתאפשר טעינה והפעלה של מוצרי חשמל, חימום מחבתות וסירים ואפילו הצגה אינטרקטיבית ומופלאה של המוצרים הנמצאים באיזור ותוכנם.
למרות שמדובר בקונספטים בלבד בינתיים, קשה להישאר אדישים למראה המהפכניות הטכנולוגית והרעיונית שמציגה Fulton, ונותר לקוות שבקרוב נתחיל לראות את הרעיונות הללו בשוק.
הנה לכם המציג את חידושיה של Fulton Innovation ב- (נסו להתעלם מהמציג המלחיץ)

Energizer היא אולי לא הראשונה שתקפוץ לראשכם למשמע המילים "חידושים טכנולוגיים", אך הצליחה להרשים ב-CES עם הצגת משטח טעינה המיועד למכשירים סלולריים, מצלמות וגאדג'טים אחרים, ותומך בתקן ה-qi האוניברסלי שנקבע בידי ה- Power Consortium, אשר אמור לאפשר טעינה של כל מכשיר התומך בתקן ה-qi.

המשטח כבר נמצא בשוק במחיר של 89 דולר ליחידה, ומאפשר טעינה אלחוטית של שני מכשירים בו זמנית (ואחד נוסף דרך חיבור USB), כאשר כיסויים מתאימים למכשירי ה- 4/3GS וה- 8900 עולים 35 דולר.
אמנם משטח הטעינה המדובר הוא בעיקר גימיק אשר אמור להקל במקצת על מלאכת הטעינה ולהפוך אותה לעתידנית יותר, אך במידה ותקן ה-qi יצבור תאוצה (ובהתחשב בחברות הענק המרכיבות את ה- Power Consortium – הוא יצבור) ונזכה לראות מוצרים המגיעים עם תמיכה מובנית בו, ישנו סיכוי טוב מאוד שמשטחים אלו יהפכו מהר מאוד לאמצעי הטעינה המועדף על כולנו.


בקרוב הן גם יתחילו לשיר? נשארו לך 256 גלגלי צ'יריוס,
אנא התצטייד בעוד
בהחלט נוח יותר מטעינה חוטית

גם Texas Instruments חברה ב- Power Consortium, והציגה ב- את ה-bqTESLA, שהיא ערכת הפיתוח הראשונה בעולם למטענים אלחוטיים בתקן ה-qi, ומכילה משדר חד ערוצי ומקלט, המיועדים למכשירים אשר צורכים חמישה וואט או פחות, ואפילו מוצעת במחיר מוזל של 250 דולר ליחידה בזמן התערוכה (במקום מחיר מקורי של 500 דולר). גם כאן אין מדובר במוצר שאמור לשנות את העולם, אלא באחד שאמור לדחוף קדימה את התקן האוניברסלי ומוצרים שיתמכו בו – אנחנו נחזיק אצבעות.

חברת Powermat הרשימה רבים ב-CES 2010 כשהציגה את משטחי הטעינה האלחוטיים שלה, והמשיכה לספק כותרות גם במהלך 2011, עם חתימתה על הסכם שיתוף פעולה עם ענקית הרכב האמריקאית GM (ר"ת General Motors), בשווי 5 מיליון דולר, אשר אמור להביא להטמעתם של משטחי הטעינה האלחוטיים של החברה אל מכונית ה-Chevrolet Volt החשמלית המדוברת כבר בשנת 2012 (יחד עם זכות ראשונים לשימוש בטכנולוגיה למשך שנה), ותאפשר הטענתם של מכשירים סלולריים, נגנים וכל גאדג'ט תואם אחר בצורה אלחוטית בתוך הרכב.
Powermat חתמה על הסכמים חשובים נוספים, האחד עם יצרנית ריהוט לנמלי תעופה בשם Arconas, שאמור להביא את משטחי הטעינה האלחוטיים אל לא פחות מ-130 נמלי תעופה בארצות הברית, והשני עם אחת מיצרניות הריהוט המשרדי הגדולות בעולם, Teknion (כל קשר לטכניון הוא מקרי בהחלט), המתכננת להטמיע את משטחי הטעינה במוצריה.

bqTESLA טעינה אלחוטית במכונית ה-Volt
מקור: gadgetsteria.com
בקרוב בשדות התעופה
(אצל הדוד סם)
מקור: gadgetsteria.com

עם זאת, לא הכל ירוק בשדה של Powermat, שכן תקן הטעינה האלחוטית שלה שונה מהתקן qi שהוזכר קודם ומתחרה בו, ובכך מוצאת עצמה Powermat בתחרות מול ברית של כ-60 חברות כמו , , פיליפס, -אריקסון ועוד, ולמרות שמוצריה של Powermat ותיקים יותר ובשלים יותר לשוק, מדובר במצב בהחלט לא פשוט לישראלית (שכן שני התקנים דורשים ציוד ייעודי בכדי לאפשר את הטעינה האלחוטית נכון לעכשיו, ובמידה ומוצרים עתידיים יבחרו להכיל את תקן ה-qi כמובנה, Powermat תהיה בבעיה, למרות הטכנולוגיה המבטיחה שלה).
Powermat חתמה גם על הסכם טכנולוגי עם חברת (במטרה להתחרות בתקן ה-qi, יש להניח), שישלב בין הטכנולוגיה האלחוטית של Powermat וטכנולוגיית ה-WiPower של במוצריה, ובכך יגדיל את השוק של שתי החברות.
קשה להעריך מה יהיה סוף הסאגה הזו – האם נראה שיתוף פעולה בין הטכנולוגיה הישראלית ל"ברית ה-qi", או שמא נגיע לקרב ענקים שבסופו רק אחד יישאר לעמוד (כמו הבלוריי נגד ה-HD-, ה-VHS נגד ה-Betamax ואינספור דוגמאות אחרות), מה שלא יהיה, אנחנו כמובן מקווים ש-Powermat תמשיך להתקדם, תצליח ותמשיך להביא כבוד לטכנולוגיה הישראלית.avatar
Shlompy
Shlompy

ב- 3 מילים
סרטן סרטן סרטן

amits1995
amits1995

ראשון
אני כבר מת שיגיע היום שאני אכנס הביתה ואשמע שהפלאפון שלי יתחיל להטען, יותר מזה, שהמכוניות יהיו חשמליות ובהרבה מקומות ציבוריים תהיה תמיכה בטעינה אלחוטית מה שימזער את בעיית הבטרייה הצולעת אצל הסמארטפונים

פרו
פרו

תוכלת החיים תרד ל-30.
ל"ת

 אורי
אורי

לכל החוששים
אין כל קשר בין גלי רדיו בהספקים גבוהים בתדרים נמוכים לסרטן
אולי לכאב כיס כי חלק מהאנרגיה מתבזבזת בחלל
אבל אתה חושב שהגלים באמת פוגעים בך?
תשכך מזה, תצאו מהחלום הזה