ASUS ו-GIGABYTE מתגרשות סופית • HWzone
מחשבים

ASUS ו-GIGABYTE מתגרשות סופית

בדצמבר 2006, ממש לפני חמישה חודשים, לב כולנו החסיר פעימה: שתי החברות הגדולות בעולם ליצור לוחות אם וכרטיסי מסך התאחדו והחליטו להפוך לחברה אחת – GIGABYTE United. אולם, כפי שדיווחנו לפני מספר ימים, נראה שלא הכל מושלם בין שתי החברות. מסתבר שלחתום על עסקה זה דבר אחד, אבל לבצע אותה בפועל, יכול להיות דבר מסובך. נראה שהן ASUS, והן GIGABYTE, מבינות זאת.
 
עד היום, חשבנו שהתנאי למימוש החוזה תלוי ב-ASUS, שלא הייתה מוכנה להעביר לידי החברה המשותפת קרוב ל-100 מיליון דולרים. מסתבר שנהפוך הוא הדבר, דווקא GIGABYTE היא זו שמשכה ידיה לאחור. על פי ראיון שנערך עם תומס לי, מנהל שיווק בכיר ב-GIGABYTE, מתברר ש-GIGABYTE היא זאת שהפרה את החוזה: "ASUS באמת רצתה שזה ילך, אלה היינו אנחנו שהחלטנו לוותר. על פי דעתנו, GIGABYTE תרוויח יותר מביטול העסקה" כך לדבריו.
 
מהצד של ASUS נראה שהם מפרגנים בכל זאת, ומכבדים את החלטת GIGABYTE להפסיק את השותפות. לנו ברור שביטול העסקה מזיק לשתי החברות שכן, מדובר בשתי ענקיות חומרה ברמה עולמית אשר מתחרות זו בזו בצורה ישירה. מה שכן ידוע הוא שכעת GIGABYTE United תהפוך לחברת בת בבעלות מלאה של חברת האם GIGABYTE Group.
 
בסופו של דבר הצרכן הסופי עתיד להרוויח מביטול השותפות בין הענקיות שכן השתיים ימשיכו להתחרות זו בזו, הן מבחינת מחירים והן מבחינת ביצועים. כמו עם ואינטל, גם ASUS ו- יכריחו, בעל כורחן, אחת את השניה להוריד מחירים, לשפר טכנולוגיות ולנסות להדהים אותנו, הצרכנים, כל פעם מחדש.
 
לא יחד יותר


תגיות

6 תגובות

 1. אני שמח, טוב מאוד
  עכשיו מי שירוויח מתחרות בריאה זה אנחנו.
  הלאה ירידות במחירים, תחי מדינת ישראל.

 2. צעד נכון ככה יהיה תחרות בשוק
  אני אוהב את זה פשוט טוב שהם כבר לא ביחד עכשיו הם יתחרו אחד בשני וזה רק יהיה טוב לנו כמו שאמרו במחירים וטכנולוגיות .

 3. חדשות טובות
  שמח לשמוע את הפירוד וה"גירושים".גיגבייט היתה מאז ומעולם האנדרדוג של אסוס.עושה לוחות מעולים במחירים טובים.האיחוד היה רק הורס את התמחור לטובתנו הצרכנים.

  אסוס תמשיך ייצר את לוחות שלה בתג מחיר שלה וגיגבייט תמשיך לנגוס לה בשוק.לנו זה רק יעשה טוב.

 4. רק אנחנו נרוויח מזה ^^
  הצרכן הסופי הוא זה שירוויח, הורדת מחירים, התקדמות בשוק הלוחות אמ וכו'..
  צעד מצוין בשבילינו..

 5. מילה מהחתול
  מדהים, 4 תגובות ברצף וכל אחד ממחזר את השני. בשיל מה?
  למה לא לכתוב שג'יגבייט הייתה נוגסת בסדרת ה ROG של ASUS ומנסה לשמור על מתח רווחים של חטיבות הלוחות שלה מול האמינות של ASUS, ואני לא רוצה להגיד שהיה נוצר איזה פער ביצועים או סדרות בין שתי היצרניות, אבל עדיין לא ראיתי שמיזוג בסדר גודל כזה הרס לחלוטין את החידוש הטכנולוגי מחד גיסא החברות שנותרו מחוץ למונופול ומאידך גיסא פגם במחירים ע"י העלתם בחדות כלפי מעלה מחברות אחרות.
  סה"כ זה לא שוק מערכות הפעלה, אלא חומרה, שבה כל יום חברה אחרת מנסה להפיץ עצמה מחדש ולייצר עוד מעט קונדומים עם סמל AMD

 6. לחתול המיילל
  מה הייה קורא עם כמו שאתה אומר שזה לא מערכת הפעלה כול החברות היו נהיות חברה אחת לא הייה תחרות לא הייה מה לקנות כי כולם אתו חברה ואין כמה סוגים שונים והמחיר הייה יקר נורה והם היו אמרים רוצה תיקנה לא רוצה זה מה יש עם זה לא מנופל זה סופר מנופל ועים אין הרבה חברות כי ידועה שחברה קונה חברה הם מחסלים אותה מקסימום שנה ולנו זה לא טוב נ.ב מה הקשר לקנדום ועם אין מה להפיץ (כי אין חברות אין מבחר) אל תפליץ עדיף שתחשוב לפני שאתה רושם בושה תודה

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close