AMD תציע למכירה חומרה דומה לזו של הפלייסטיישן 4 • HWzone
מחשבים

AMD תציע למכירה חומרה דומה לזו של הפלייסטיישן 4

AMD מתכננת להציע לצרכנים מוצרים שיבוססו על חומרה וטכנולוגיה הדומות לאלו שניתן למצוא בלב הקונסולה החדשה של – הפלייסטיישן 4

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


הקונסולה החדשה מבית סוני רק הוכרזה, ואף לא הראתה את פניה, אך חברת AMD שאחראית לרוב החומרה שבקונסולה החדשה כבר הכריזה על מחשב שיהיה מבוסס על הטכנולוגיה המתקדמת שפיתחה עבור וייצא עוד השנה.

אך השגת היעד הזה אינה פשוטה כל כך, היות וחלק מהחומרה הנדונה הוא רכושה של סוני, וזהו אתגר לא קטן בהתחשב בכך שהפיתוחים של סוני משולבים לתוך המערכת-על-שבב שבלב הקונסולה והסרתם תידרש לפני ש- תוכל להתחיל לשווק מחשב המבוסס על זו.

ההישג של יוצא דופן בהתחשב בכך שהוא משלב מעבד מרכזי תואם x86 ו-64 ביט בעל שמונה ליבות לתוך דור הליבות  דלות האנרגיה החדש של AMD  – "יגואר" יחד עם מעבד גרפי בשם CoreNext שהוא הבסיס לדור העתיד של המעבדים הגרפיים של , וגולת הכותרת: בקר משולב המאפשר שימוש משולב ב-8 ג"ב של הזכרון הגרפי המהיר עבור כרטיס המסך המהיר (מסדרת רדיאון) וגם עבור  המעבד המרכזי.

הקונסולה החדשה של תשמש השראה למחשב מתוצרת AMD

הזכרון שנמצא בשימוש בקונסולה החדשה עובד ברוחב פס של 256 ביט וקצב העברת מידע של 176 ג"ב לשנייה. קצב כזה גבוה יותר מפי 6 מאשר רוחב הפס של מערכת מבוססת i7 ו-"Ivy Bridge" של המריצה זכרון כפול-ערוצים -1600MHz.

בינתיים לא ידוע אם הטכנולוגיה הזו, של שיתוף הזכרון הגרפי המהיר בין הכרטיס הגרפי למעבד הכללי תעשה את דרכה למחשב החדש.

"כל מה שסוני חלקה בשבב שפיתחנו הוא רכוש אינטלקטואלי שלנו (AMD), אך לא בנינו עוצמתי כזה עבור אף אחד אחר בשוק השבבים. זוהי יחידת החישוב החזקה ביותר שבנינו עד כה. אמנם השבב כולל שתימצא במעבדים מסדרה A השנה, אך אף אחד מהמעבדים החדשים שלנו אינו צפוי להכיל מספר גדול כל כך של ליבות וכוח חישוב טהור גבוה כל כך, הנמדד בטרהפלופים"

עם זאת, ג'ון טיילור (John Taylor), ראש מחלקת שיווק של היחידות העסקיות הגלובליות של , מודה כי גרסה של המערכת ללא הטכנולוגיה של תהיה חלשה יותר, עם מספר ליבות קטן יותר ופחות עוצמה.

המערכת נוצרה עבור הקונסולה, וחלק מהמפרט שלה יוצא מטווח החומרה של מחשב אישי, כך שלא יהיה ניתן פשוט להלחים את המערכת-על- על גבי קיים ולהתחיל לעבוד.

ככה נראית הגרפיקה על הקונסולה החדשה של . מעניין כמה מהעוצמה הזו תיראה במחשב החדש של AMD…

הרעיון מעניין ביותר, אך עוד יותר מעניין יהיה המימוש שלו. האם למחשב בנוי מבית עם טכנולוגיה של קונסולה חזקה (או לפחות חלק ממנה) יהיה סיכוי להצליח בשוק שחווה האטה בשנים האחרונות? האם השקעה כיום בפיתוח מחשבים אישיים היא צעד חכם? וגם אם תחליט לשלב את הפלטפורמה במחשב – תידרש לכך השקעה גדולה בשיווק כמו גם תמחור חכם לעומת מחשבי משחקים אחרים הקיימים כבר בשוק.

האם אתם הייתם מעוניינים במחשב שמבוסס על הקונסולה העוצמתית החדשה של סוני? שתפו אותנו בדעתכם בתגובות!


תגיות

6 תגובות

 1. מה התועלת?
  הרי אתם בעצמכם אמרתם שחומרה במחשב לא עובדת כמו שחומרה של קונסולה עובדת מול משחקים.

 2. ל-2
  הכל תלוי במערכת ההפעלה
  וזה למה מיקרוסופט שולטת בכל המחשבים כמעט
  הרבה מאוד אמרו "מי שיוציא מערכת הפעלה המיועדת רק למשחקים ולא תלויה במיקרוסופט יהיה מיליונר"

 3. 8GB GDDR5
  יפה להם זה המון
  אני חושב שב PC לא ראיתי יותר מ 3GB

 4. איסתרא בלגינא קיש קיש קריא
  אם הוא כל כך גבוה, מדוע SONY איננה מפרסמת את ה SPEC הגראפי שלה ל PS4 ???
  הפתגם איסטרא בלגינא קיש קיש קריא הוא משל לאדם שאין בו הרבה חוכמה אך הוא מרעיש הרבה יותר מחכמים ממנו.

 5. amd pc4
  לא מאמין לשטויות של סוני החברה אלופה בתימחורים ותכלס מחשב יותר חזק מקונסלה בכל הפרמטרים

 6. שיהיו בריאים
  אם כמה שווינדאוס היא מערכת מוגבלת, יש עדיין אנשים שמחפשים כוח עיבוד רציני (תוכנות אי אלו שיודעות לנצל "כוח חישוב טהור גבוה כל כך"), למה לא להתחרות קצת באינטל? שממשיכה לעבוד על כולם כבר כמה שנים כי אין תחרות… תודה AMD!!! העיקר שנזכה לחוות פיקסלים באיכות הוליוודית רצים ב30FPS בFHD… כי זה… חשוב.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close