4 טרה-בייט איתכם בכיס: סמסונג מציגה כונן נייד בנפח ענק ובגודל זעיר

הענקית הקוריאנית וסיגייט מזכירות לנו שכוננים מכאניים הם עדיין אלופי הנפח, עם קשיח נייד של 4TB שתוכלו להכניס לכיס

כוננים קשיחים חיצוניים בנפח 4 טרה-בייט הם בהחלט לא בשורה חדשה – אך כוננים קשיחים חיצוניים קטנים וניידים בנפח שכזה הם דווקא כן בשורה משמעותית מאוד, שמגיעה אלינו כעת מסמסונג, או למעשה מסיגייט שרכשה את חטיבת הקשיחים שלה אך הותירה את השם במקומו.

בסמסונג הכריזו על זוג כונני 2.5 אינץ' חיצוניים חדשים לסדרות ה-M3 וה-P3 המוכרות, שיציעו נפח אחסון חסר תקדים של 4 טרה-בייט – זאת תודות לטכנולוגיה מרשימה שמאפשרת ליצור פלטות של לא פחות מ-800 ג'יגה-בייט, ושילוב של חמש כאלו יחד בכונן מעניק את ההזדמנות להכפיל את נפח כונני ה-2.5 אינץ' המתקדמים ביותר שפגשנו עד כה.

sftb1sftb

זוג הכוננים החדשים מתבססים על חיבורי USB 3.0 סטנדרטיים, מציעים גימורים חיצוניים שונים אך מימדים פיזיים זהים, ומתפארים בכך שהם גדולים רק במקצת מכוננים חיצוניים בנפח 2 טרה-בייט ו-1 טרה-בייט – רוחב של 82 מילימטרים, אורך של 118 מילימטרים וגובה שמעט יותר קטן מ-20 מילימטרים, בתוספת משקל סביר למדי של כ-236 גרם.

המשמעות הטכנולוגית שמגיעה עם הכוננים הניידים החדשים של סמסונג וסיגייט עשויה להיות חשובה גם עבור מחשבים ניידים, בהם נוכל לראות סוף סוף כוננים קשיחים בנפחים של 2.4 טרה-בייט ואף 3 טרה בייט תודות לדחיסות הפלטות המרשימה, שגם עשויים להיות הכוננים הקשיחים האחרונים שעוד נראה במכשירים בקטגוריות אלו לפני שעידן ה-SSD ישלים את השתלטותו המלאה על התחום.

הכוננים החדשים צפויים להיות זמינים לרכישה בסוף החודש הנוכחי, כשהמחירים המומלצים טרם פורטו – אך אם לשפוט לפי מחיר כונני ה-M3 וה-P3 בנפחים צנועים יותר שכבר נמכרים בשוק, המחיר עתיד להיות יקר לפחות פי 2 מזה של כונני 4TB חיצוניים ניידים גדולים בסטנדרט 3.5 אינץ' (כלומר, כ-250 דולר). שווה? כנראה שרק עבור מי שממש מוכרחים להסתבב עם נפחי אחסון עצומים בכיס או בתיק.

sftb4sftb3