17 סיבות לכאב ראש עבור אינטל: כל דגמי ה-AMD Ryzen נחשפים • HWzone
מחשביםמעבדיםכתבות נבחרות

17 סיבות לכאב ראש עבור אינטל: כל דגמי ה-AMD Ryzen נחשפים

היכונו לקבלתם של מגוון חדשים במגוון מחירים, שסוף סוף יעניקו מעט פלפל לשוק החומרתי הענק והמנומנם 

חובבי מעבדים יקרים, אנא פתחו את היומנים ולוחות השנה שלכם וסמנו בהם בסימן בולט את יום שלישי האחרון  של חודש פברואר הנוכחי – משום שלפי כל האינדיקציות הטריות ברשת, זה עיתוי הקסם בו נתחיל לראות את דור המעבדים החדש מבית נוחת על מדפי החנויות. אנחנו מקווים.

יעבור עוד קצת זמן עד שנגלה האם תאריך היעד הזה (שמסתדר לא רע גם עם הצהרותיה הרשמיות של על השקה במהלך הרבעון הראשון של 2017) אכן מדוייק, אבל בינתיים אנחנו כבר מקבלים פרטים חדשים רבים, שחושפים לכאורה את כל מה שצריך לדעת אודות מעבדי ה-Ryzen, מבלי לחכות לרגע בו תואיל בטובה לספר לנו על כך.

הספירה לאחור לקראת ההשקה סוף סוף מתקרבת אל קיצה?

לפי דיווח של האתר הטאיוואני בעל המוניטין בעולם ההמהרה Coolaler, משפחת המעבדים החדשה של תכלול לא פחות מ-17 דגמים שונים, כולם תחת מיתוג דומה לזה שראינו עד לאחרונה בתחום כרטיסי המסך עם חלוקה לתתי משפחות ה-R5, R3 ו-R7, כאשר מתוכם ארבעה דגמים יוצעו עם ארבע ליבות עיבוד ללא טכנולוגיית SMT שמכפילה את מספר הליבות הלוגיות הזמינות, ארבעה שמצויידים בארבע ליבות עיבוד עם SMT, ארבעה נוספים עם 6 ליבות עיבוד פיזיות ו-12 ליבות לוגיות ולקינוח לא פחות מחמישה דגמים שונים שיכללו שמונה ליבות עיבוד אמיתיות ויתמכו ב-SMT לקבלת כמות כפולה של נימי עיבוד.

מסתמן ש- לא תמהר לחזור למחירי הכסאח שאותם נאלצה להציע כשהייתה בפיגור טכנולוגי משמעותי, אבל גם המחירים שהיא כן תציע יהוו שינוי מרענן וחשוב

כלל הדגמים יגיעו כמובטח עם מכפלת תדר שפתוחה כלפי מעלה לטובת ביצוע המהרה עצמית – וכולם יוצעו ללא תוספת של ליבה גראפית מובנית, ממשק כמו דגמי ה-FX מהעבר של מפתחת השבבים וכמו דגמי משפחות ה-X של .

אלה הם הדגמים של Ryzen בפירוט הכמעט מלא ש- נמנעה מלהביא לנו עד עתה

אם שמות הדגמים בלבד לא מספקים אתכם, תתעניינו כנראה בדיווח עדכני נוסף שמתיימר לספק לנו גם את תגי המחיר המיועדים לשוק האירופאי עבור שלושה מהדגמים מתומני הליבות המובילים שנמצאים בדרך אלינו – 600 יורו (כולל מס) לדגם ה-R7 1800X העליון של משפחת ה-Ryzen, אשר כבר הוצג רשמית בתור מתחרה ישיר עבור ה-Core i7-6900K  המתקדם של שנושא תג מחיר רשמי של כ-1,000 דולר, 470 יורו לדגם ה-R7 1700X שיציע כנראה תדרי עבודה צנועים יותר ו-390 יורו לדגם ה-R7 1700 שעשוי להיות חסר כמה מהמאפיינים הטכנולוגיים של אחיו מדגמי ה-'X', וכנראה גם יספק מעטפת תרמית נמוכה יותר שתשפיע כמובן גם על פוטנציאל הביצועים המירבי (אך תוכל להפוך אותו למתאים יותר עבור מערכות קומפקטיות ייעודיות).

גם עכשיו אנחנו עדיין לא ממש יודעים מה יהיו תדרי העבודה הסופיים של הדגמים השונים, כשההערכות השונות ברשת נעות בין 3.4GHz מתונים ל-4.2GHz מרשימים

לפי נתונים אחרים שמתיימרים לספק לנו את המחירים עבור הדגמים בצפון אמריקה, דגם ה-R7 1800X ישא עלות של כ-490 דולר, דגם ה-R7 1700X יוצע בכ-380 דולר – ואילו דגם ה-R7 1700 יעלה לצרכנים בערך 315 דולר. מדובר בשוני משמעותי לעומת המחירים האירופאים שהזכרנו קודם לכן, כך שנראה כי נזדקק להמתין לעוד נתונים לפני שנוכל לדעת מהם המספרים המדוייקים שמצפים לנו.

לא זול, אבל בהחלט עדיף מדיווחים ושמועות אחרות ששמענו

מחירים אלו עשויים להישמע גבוהים ומאסיביים, אך ראוי להזכיר כי מדובר בדגמים מתומני ליבות שמעולם לא הוצעו ברמות מחיר "סבירות" שכאלה בעבר, ומתחתיהם ניצבים עוד 12 דגמים משושים ומרובעים אשר ללא ספק יתומחרו בתגי עלות נמוכים יותר – כך שמשושי הליבות של Ryzen עשויים לצאת לקרב ראש בראש ישיר מול מרובעי הליבות הנוכחיים של ממשפחת ה- i7, ואילו מרובעי הליבות עם 8 ליבות לוגיות יתחרו, סביר להניח, בדגמי ה- i5 שאינם תומכים בטכנולוגיית ה-HyperThreading המקבילה. במילים אחרות – נראה שיש לנו הרבה פוטנציאל כאן לתחרות עזה שלא הייתה כמותה מימי ה-Phenom או אפילו מימי ה- בעבר הרחוק.

הצהירה לאחרונה גם על יתרון בתהליכי הייצור החדשים שבהם היא עושה שימוש, בהשוואה למתחרה המרכזית שלה שאת שמה אתם כנראה מסוגלים לנחש גם לבד

כל הנתונים הטכניים האלו נשמעים מסקרנים ואפילו מרגשים עד מאוד, אך כדאי לציין כי עדיין לא זכינו לראות שום השוואה מעשית או בלתי תלויה בין מוצרים אלו של למקבילים מאינטל, ואם לזכור את ההתרגשות שלפני ההשקה והאכזבה שאותה חווינו אחריה בעידן הבולדוזר – כנראה שאת השמפניות עדיף לא להוציא מהמקרר בינתיים, עד שלא נתחיל לראות נתונים שיציגו את התמונה המלאה. הפוטנציאל שקיים כאן הוא עצום מבחינת הצרכנים הביתיים שבקצה, ועכשיו נותר רק להמתין עוד קצת בשביל לגלות האם יש לנו כאן קאמבק מהסרטים.

תגיות

11 תגובות

 1. הגיע הזמן. כבר כמעט ושחכנו איך מרגישה תחרות בשוק ה-CPU

  אגב, מניית AMD ממשיכה לזנק כלפי מעלה. קצת מקנא במי שהחליט להשקיע לפני שנה והיום נהנה משילוש ערך המניה

 2. וואוו וואוו וואו!!!
  8/16 בצריכה של 65W…… וואו איזה סקסי!!!!!!

 3. סופסוף פייט בשוק הCPU, אני מת לראות השוואות של בנצ'מארקים.
  מתי כבר יהיו כאלה?

 4. עכשיו השאלה מה הכי מתאים לגיימינג למרות שאני די סומך על אי אם די שיוציאן משהו שיתן תרומה לנימים גם בגיימינג

 5. כמה זמן זה כבר נגרר? שנה? שנתיים? תודיעו לי כשזה יוצא על אמת ואפשר לקפוץ לחנות לקנות אחד. עד אז זה בסה"כ יחסי ציבור שוב. אותו הדבר עם Vega. שיפסיקו להדליף פרטים ויתחילו למכור את המוצר.

  1. מסכים איתך בהחלט, נמאס כבר שכל פעם שיוצא מוצר או אמור לצאת מוצר בתחום טכנולוגיה כזאת או אחרת, אז תמיד גוררים הרבה זמן רק שמועות והדלפות לגבי זה, כל היצרנים האלו רק רוצים לסחוט כסף כמה שיותר. תנו כבר את המוצר, פעם אחת תכתבו עליו, תשחררו מידע וגמרנו, הצרכנים כבר יחליטו אם לקנות או לא. דיי כבר, נמאס!

 6. לא לצפות לפלאים מדובר באותם ביצועים של מעבדי 2011-3 במחיר נמוך בהרבה אבל לאנשים רגילים במיוחד למשחקים מעבד SKYLAKE / KABYLAKE יותר טובים עם IPC ומהירות בין 4.5GH 5GHZ, רוב המשחקים והתכניות משתמשים במספר מגובל של ליבות יש עדיפות למהירות הליבה והיכולת הIPC…
  עדיין לאינטל יש יתרון וגם צפוי בקיץ אינטל לשחרר את X299 זה SKYLAKE-X

 7. ^

  אם להאמין להדלפות האחרונות, ביצועי ה-Single Thread לא כ"כ רחוקים מ-Skylake אם משווים תדרים. עוד שבועיים נגלה אם הם באמת שווים משהו.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close