adplus-dvertising

השקת מעבדי ה-Bulldozer נדחית

אינטל לא לבד: גם מעבדי סדרת ה-FX של AMD יגיעו באיחור של מספר חודשים

מעבדי ה-Ivy Bridge אינם היחידים שיגיעו לשוק מאוחר מהמתוכנן: "חודש יוני הגדול" של AMD יהיה קצת פחות גדול, כשהחברה מאשרת כעת את השמועות על כך שמעבדי ה-FX-Series, מבוססי ליבת ה-Bulldozer החדשה, יגיעו לשוק באיחור של כ-60 עד 90 יום.

AMD אישרה את דבר הדחיה, שצף ברשת במשך כמה שבועות, במסיבת ההשקה הרשמית של ערכת השבבים החדשה המיועדת למעבדים אלו – סדרה 9, כאשר המשמעות היא שלוחות האם לתושבת ה-AM3+ (שמיועדים הן למעבדי ה-FX והן למעבדי ה-Phenom II הקיימים) יהיו זמינים לרכישה כבר במהלך החודש הקרוב, בעוד שהמעבדים עצמם יגיעו רק במהלך חודש אוגוסט או ספטמבר. מבולבלים? גם אנחנו.
הדיווחים מספרים שמעבדי ה-FX הזמינים כעת, מסטפינג B0 ו-B1, מסוגלים לפעול בתדרים של 2.5GHz במצב רגיל ובתדר של 3.5GHz במצב טורבו – ביצועים שלא סיפקו את החבר'ה ב-AMD, שבחרו לדחות את ההשקה וליצור סטפינג B2, שאמור לאפשר עבודה בתדרים גבוהים יותר תחת מעטפת תרמית זהה.

הדחיה העדכנית מצטרפת לשורה ארוכה של דחיות מהן סבלו מוצריה של AMD בשנים האחרונות, אם כי מעבדי ה-Brazos שהושקו בתחילת השנה הוכיחו שהציפיה הארוכה השתלמה, בתקווה שמעבדי ה-FX יעשו זאת גם כן. המאוכזבים שבינינו יאלצו להסתפק במעבדי ה-Llano שצפויים לנחות בחנויות החודש כמתוכנן.

בנוסף, ניצלה AMD אתה הבמה בהשקה בכדי להציג את סדרת המעבדים הראשונה שלה המיועדת במיוחד לטאבלטים, לצד חשיפה של סדרות המעבדים העתידיות שלה. סדרת המעבדים (או השבבים, למעשה) הראשונה לטאבלטים מכונה בשם הקוד "Desna", או Z-Series, ומכילה מעבדי Brazos "מקוצצים" וחסכוניים יותר עליהם שמענו כבר קודם. AMD הציגה את טאבלט ה-MSI WindPad 110W המבוסס על מעבד Z-01 כפול ליבה, ומציע מסך 10.1 אינץ', 2GB של זכרון DDR3, נפח אכסון של 64GB, מערכת הפעלה WIndows 7 ועוד – נתונים די מרשימים מצד אחד, אך מנגד גם מלווים בבעיות בלתי נמנעות כמו משקל (850 גרם) ואורך חיי סוללה (כ-6 שעות בלבד). האם מדובר בתחרות עבור האימפריה של ARM, או ב"תחרות המאחרים" מול אינטל?

את מעבדי ה-Desna צפויים להחליף בשנה הבאה מעבדי ה-Hondo (ללא אף פרט נוסף, בינתיים), בדומה למעבדי ה-Krishna שאמורים להיות ממשיכי דרכם של Ontario, הלוא הם מעבדי ה-Brazos העכשויים.

כיצד הדחיה הזאת תשפיע על AMD ונסיונותיה לשפר את מעמדה בשוק המעבדים עתירי הביצועים? קשה לדעת. בינתיים ניאלץ להצליב אצבעות ולקוות שמדובר בדחיה אחרונה בהחלט עבור הדור הבא והמדובר של החברה.

 1. eliezer

  תחילת הסוף של AMD
  אני למשל צריך לרכוש ארבעה מחשבים לצורכי רנדר וחיכיתי למעבדי AMD בכדי לבדוק מי מהשניים יותר מהיר (הבולדוזר של AMD או ה 2600K של אינטל)אבל הנה הדחיה מגיעה.
  למי שעיניו בראשו נראה ש AMD נכנסת לסיחרור שהתוצאה ממנו התרסקות סופית.

  הנה הצפי לדעתי.. AMD מאחרת בהוצאת המעבד שלה. עד שהיא מוציאה אותו מגיע המעבד החדש של אינטל lvy שקרוב לוודאי יעלה בביצועיו כמה מונים על זה של AMD שכפי שנשמע עד עתה משתווה החזק של AMD פחות או יותר (ללא הוכחה רק שמועות) לנוכחי של אינטל (2600K) ורק אולי מחירו אמור להיות אטרקטיבי….
  כל הסיפור הזה מריח ריח חזק של נפילה קרובה ומובטחת כמעט. אלא אפ יחזרו AMD לאותה גיחה מטאורית ומפתיעה שעשו אז עם מעבדי כפולי הליבה בזמנם(4200+ ן 4400+).

  יש לציין לכל המאשימים כאן כחסידים של אינטל או AMD שאין לי כל עניין עם אינטל או עם AMD וכל האינטרס האישי שלי הוא מחשבים כמה שיותר חזקים לקצר כמה שיותר את זמני הרנדר הארוכים והמשמימים ב3DMAX

  06/06/2011 בשעה 22:26
 2. asd

  אני מסכים עם 1
  מעבדי ה Ivy Brige החדשים יבטיחו או יגרמו לAMD להתרסקות , ופער עצום בין החברות
  אם AMD תפתיע אותנו עם המעבדים האלו , אולי
  יש לה סיכוי להצליח .

  07/06/2011 בשעה 00:31
 3. בור ועם הספר

  תשובה ל1
  חוץ מניסויון להפחיד לא כתבת הרבה כי דווקא ב3DSMAX מה שיש לAMD כבר היום מצויין ובעל ביצועים דומים לאלה של ה2600K

  העובדות בכתבה נכונות. יהיה עיכוב, הפרשנות לא נכונה כי הסיבה איננה תקלות ביצור אלא אחרת. הנה תגובתו של מנהל חטיבת שרתים:

  Everybody calm down. It is a few weeks difference in schedules. We are shipping server in Q3 like we said.

  That schedule delay pushed the launch of client into Q3. Nothing sinister. But keep in mind that launches align around events and partners, not production schedules.

  The rumors of isssues aren't worth the time to address, they aren't true. Too much conspiracy theory going around.

  (איך מיישרים כאן לשמאל?)

  07/06/2011 בשעה 01:14
 4. טכנאי

  ל-1
  או שהם לא רוצי לחזור על הםשלה של אינטל ובודקים שנית את מבנה של הציוד שלהם

  07/06/2011 בשעה 08:41
 5. ערבים נו

  ערבי וטכנולוגיה ?

  07/06/2011 בשעה 09:09
 6. atomic rooster

  1 – אתה טועה ומטעה
  רוב האוכלוסיה אינה מרנדרת, אלא רק עושה שימושים בסיסיים. ובנישה הזאת , AMD לוקחת ובענק עם מחירים נמוכים משמעותית ממקבילותיה מבית אינטל.

  07/06/2011 בשעה 11:27
 7. אורח

  תגובה ל 1
  אם אתה רוצה לרנדר תקנה כרטיס גרפי ייעודי מסדרת FirePro של AMD
  http://www.amtronics.co.il

  09/06/2011 בשעה 13:15
 8. eliezerbh

  תגובה ל 3, 6, ו 7
  ל 3 הלוואי ואני טועה באמת ובתמים אשמח אילו הם היו עוברים בביצועים את אינטל. כיום אין מצב !!! המעבדים של אינטל עושים את העבודה בהפרש עצום ממעבדי AMD.

  בשוק שאני נימצא בו אין סנטימנטים לINTEL או לAMD לא מדובר בילדים או חסידים שוטים של מותג. אלא אנשים רציניים שזמן עבודה יקר להם מאוד….

  ל-6 נכון שהרבה אנשים לא עוסקים ברנדר אבל אין לך צל של מושג ירוק איזה שוק ואיזה ביקוש יש למעבדים חזקים מאוד מאוד מאוד. בתחום שאני נמצא בו.
  אני אישית מחזיק תחנת עבודה של DELL שעלתה לי 30,000 ש"ח. והכל צורכי רנדר.

  ל- 7 לא מדובר ברנדר ב RT

  10/06/2011 בשעה 10:22