תגובת נגד מידית: לנובו מציגה מתחרה למחשב הנייד של שיאומי

התחרות על ליבו של המשתמש הסיני מתגברת, כשיצרנית נוספת חושפת נייד מתכתי, קומפקטי ומשתלם

לפני כמה ימים זכינו להיכרות אמיתית ראשונה עם מחשבי ה-Mi Notebook Air של שיאומי (Xiaomi) – והנה כבר צץ לו מתחרה מקומי עם נקודות דמיון רבות, מבית יצרנית בולטת וותיקה בקטגוריה.

מדובר במחשב נייד מתכתי חדש מבית לנובו, אשר אינו משתייך לאף אחד מהמותגים הקיימים שלה אלא זוכה לשם Air 13 Pro – שכמו אצל שיאומי מבהיר כי יש כאן כוונה לקרוא תיגר על ה-MacBook Air (ואולי גם על ה-MacBook Pro, בעצם), לפחות בשווקים מסויימים.

מערכת ההפעלה שבפנים היא חלונות 10, כמובן
מערכת ההפעלה שבפנים היא חלונות 10, כמובן

ה-Air 13 Pro דומה באופן בלתי מבוטל ל-Mi Notebook Air 13, עם מסך בגודל 13.3 אינץ׳ ברזולוציית 1080p (הפעם בהתבסס על פאנל IPS), מעבד Core i5-6200U כפול ליבה מדור ה-Skylake, זכרון RAM מסוג DDR4 בנפח צנוע מאוד של 4GB, כונן SSD מבוסס M.2 בנפח של 256GB – וגם כרטיס מסך דיסקרטי מדגם ה- GeForce 940MX, הפעם עם זכרון גראפי GDDR5 מוגדל בנפח של 2GB.

lair1

הנייד החדש של לנובו מציע סוללת 46 וואט-שעה שאמורה להעניק על הנייר חיי סוללה טובים במעט מאלו של הנייד משיאומי, אם כי בפועל מבטיח רק שבע שעות עבודה בין טעינות לעומת 9.5 אצל המתחרה. בנוסף תמצאו בו מעטפת מתכתית עם סורק טביעות אצבע מובנה, צמד רמקולים סטריאופוניים מבית JBL בהספק וואט אחד לכל אחד, מקלדת עם הארה אחורית, מחבר USB Type C אחד, מחבר USB 3.0 Type A אחד, מחבר USB 2.0 אחד ומימדים סבירים יחסית עם עובי של כ-14.8 מילימטרים ומשקל של כ-1.29 קילוגרם.

lair2

דגם הבסיס הזה של ה-Air 13 Pro מוצע לרכישה עתה במחיר מוזל של 5,000 יואן, כ-750 דולר – שזהה למחיר ה-Mi Notebook 13.3, וחותם לנו את הדמיון הרב שביניהם (כשלנובו מובילה במעט בקטגוריית העיבוד הגראפי, לכאורה, ואילו שיאומי מציעה זכרון RAM בנפח כפול). עם זאת, ההצעה של לנובו תהיה זמינה גם בשתי גירסאות מתקדמות ויקרות יותר – עם שבב Core i7-6500U כפול ליבה ו-8GB של זכרון DDR4 בעלות של 6,200 יואן (כ-930 דולר), ועם השיפורים האלה וגם תוספת של כונן SSD בנפח 512GB בעלות של 7,000 יואן (כ-1,050 דולר).

הנייד החדש דומה מאוד גם ל-IdeaPad 710S המוצלח של לנובו - אם כי התוספת של כרטיס המסך הדיסקרטי הבינוני והסביר מהווה נקודת יתרון עבור ה-Air 13 Pro שקשה להתעלם ממנה
הנייד החדש דומה מאוד גם ל-IdeaPad 710S המוצלח של לנובו – אם כי התוספת של כרטיס המסך הדיסקרטי הבינוני והסביר מהווה נקודת יתרון עבור ה-Air 13 Pro שקשה להתעלם ממנה

גם במקרה הזה לא ידוע לנו האם נוכל לראות את הדגם הספציפי מחוץ לגבולותיה של סין – אך בהחלט לא נתנגד לכך, או לכל צעד אחד שיעזור להגדיל את התחרותיות בשוק המחשבים האישיים המנומנם.