שיתוף פעולה בלעדי עם אסוס? נתונים חדשים עבור מעבדי Ryzen 4000 של AMD • HWzone
מחשביםמעבדיםמחשבים ניידים

שיתוף פעולה בלעדי עם אסוס? נתונים חדשים עבור מעבדי Ryzen 4000 של AMD

מפתחת השבבים האדומה תציג משושים ומתומנים יעילים במיוחד – אולי רק עבור סדרת יוקרתית ממותג ה-ROG

מעבדי דור ה-Ryzen הרביעי לשוק הנייד ממשיכים לסקרן אותנו, כש- טרם אימתה את שמות כל הדגמים הצפויים, תדרי הפעולה שלהם, מספר יחידות העיבוד הגראפיות המובנות או המחירים שאותם אנחנו צפויים לראות. לשמחתנו ישנן הדלפות שונות שמסייעות להשלים חלק מהפרטים החסרים – ואלו העדכניות מתייחסות אל דגמים בעלי סיומת HS שנצפו ברשת לצד דגמי ה-H המוכרים מהגלגול הקודם.

תחילה היו הערכות על כך שדגמי HS של מעבדי ה- 4000 יהיו גרסאות High-Speed עם תדרי פעולה גבוהים במיוחד – אך כעת ניידי Zephyrus G14 ו-Zephyrus G15 שמופיעים להם מוקדם מהמיועד בחנויות מקוונות באירופה מצביעים על כיוון הפוך שבמסגרתו ה- 5 4600HS, ה- 7 4800HS וה- 9 4900HS יהיו גרסאות יעילות וחסכוניות יותר עם מעטפת הספק מקוצצת לניידי גיימינג קומפקטיים באופן מירבי.

הניידים המסקרנים שחשפה בתחילת השנה נצפים בדפי מכירה בחנויות ברשת – ומגלים עד כמה מעבדי ה-HS דומים בעצם למעבדי ה-H

לפי השוואה של הפרטים המוצגים עבור ה-Ryzen 7 4800HS, בהשוואה לנתונים הטכניים הרשמיים של עבור מעבד ה-Ryzen 7 4800H, נראה כי שניהם יציעו לצרכנים 8 ליבות עיבוד פיזיות מסוג Zen 2 ו-16 נימי עיבוד לוגיים, יחידת Vega גראפית מובנית עם 7 אשכולות עיבוד ותדרי פעולה כלליים של 2.9GHz כבסיס ו-4.2GHz במצב טורבו מירבי עבור ליבה אחת. ההבדל הוא במעטפת הספק בסיסי של 45 וואט עבור ה-Ryzen 7 4800H – ומעטפת של 35 וואט עבור ה-Ryzen 7 4800HS. האם מכך ניתן להסיק כי שבבי ה-HS, שלפי חלק מהטענות ניתן יהיה למצוא אותם רק בניידי גיימינג מבית אסוס במסגרת שיתוף פעולה של החברה הטאיוואנית הגדולה עם , הם שבבים שנבחרו בקפידה כך שיהיו יעילים יותר מבלי להתפשר על רמת הביצועים אותה הם מסוגלים לספק? נכון לעכשיו נוכל להציע רק את הספקולציות שלנו.

הניידים אינם זמינים במלאי בשלב זה, באופן טבעי למוצר שטרם הושק רשמית – ויתכן שגם את המחירים (כאן בלאו רומני) לא כדאי לקחת ברצינות מלאה

ראוי לציין כי באתר של עצמה מוצהר כי מעבדי ה- 7 4800H מאופיינים במעטפת הספק של 45 וואט כברירת מחדל, אך מעניקים ליצרניות המחשבים שמשלבות אותם במוצריהן גמישות להתאים את המוצר אל מערך הקירור הנבחר עם מעטפת הספק של בין 35 וואט ברף התחתון ל-54 וואט ברף העליון.

אלו הם נתוני מעבד המובייל הבכיר שמופיע באתר של – וכנראה שנזדקק להמתין בסבלנות עוד קצת עד להכרזה על דגמי 9 יוקרתיים עוד יותר ודגמי ה-HS המככבים בכתבה זו

האם יתכן ש- 7 4800HS הוא רק כינוי למעבד 4800H סטנדרטי שהותאם לפעולה בהספק מינימלי, וכמותו נראה בהמשך גם כינוי ייעודי דומה למעבדים שהותאמו לפעולה תחת מעטפת הספק מוגדלת? אנחנו מקווים לקבל עוד תשובות בזמן הקרוב.

תגיות

תגובה אחת

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close