קופסת העיבוד הגראפי החיצונית הקטנה ביותר

חברת Sonnet נכנסת אל שוק עמדות ה-Thunderbolt 3 החיצוניות עם צמד דגמים מוכנים לשימוש במימדים צנועים עד מאוד

אנחנו ממשיכים לעקוב בעניין רב אחר ההתפתחויות בתחום עמדות העגינה החיצוניות שמיועדות לספק כוח עיבוד גראפי מוגדל משמעותית לכל מערכת עם מחבר Thunderbolt 3, ומייחלים ליום שבו ביטול תשלום הרישוי של אינטל עבור הטכנולוגיה יביא לשטף של מוצרים חדשים ומשתלמים בקטגוריה. עד שזה יקרה, אנחנו מקבלים בינתיים את ה-Breakaway Puck החדש של חברת Sonnet Technologies, שהולך בכיוון קופסאות ה-Aorus Box מבית Gigabyte ומשלב את כרטיסי ה-GPU בתוך המארז מבעוד מועד.

תחנות העגינה השחורות הזעירות, שגובהן כחמישה סנטימטרים בלבד ונפחן הכללי הוא פחות מליטר, כוללות בתוכן את כרטיסי ה-Radeon RX 560 וה-Radeon RX 570 מדור ה-Polaris של AMD, עם חיבור Thunderbolt 3 בודד (שיכול גם להטעין מחשבים ניידים מחוברים בהספק של עד 45 וואט) וארבע יציאות וידאו ייעודיות, האחת מסוג HDMI ועוד שלוש מסוג DisplayPort.

אי אפשר לשדרג עצמאית – אבל יש כאן ניידות אמיתית שקשה למצוא במוצרים המתחרים

הפתרון רחוק מלהיות העוצמתי ביותר שניתן לדמיין וכנראה גם לא יתאים לכל מי שבונים על שדרוג עצמי עתידי של חומרת העיבוד – אך כן מהווה את אחד מהפתרונות הקומפקטיים ביותר שניתן להעלות על הדעת, עם ביצועים שעדיין יהיו טובים פי כמה מאלו של הליבות הגראפיות המובנות למיניהם ומכרטיסים דיסקרטיים בסיסיים.

ראוי לציין כי יש גם ספק כוח חיצוני גדול כמעט כמו חצי המארז עצמו, שלא מופיע בחלק גדול מהצילומים השיווקיים

מחירים מומלצים של 450 דולר לדגם עם Radeon RX 560 ו-550 דולר לדגם עם Radeon RX 570 אינם נמוכים כלל, אם להשוות למחירים שאני מכירים מהשוק הנייח הסטנדרטי, אך אנחנו מקווים כאמור שעוד ועוד מוצרים שיצטרפו למירוץ הזה יוכלו להשפיע לחיוב על המצב, ולקרב אותנו עוד קצת ליום שבו זו תוכל להיות אלטרנטיבה אמיתית למי שזקוקים לכוח גראפי גדול במערכות שלכם – אך רק מדי פעם ולא באופן קבוע.

מוצר שלוקח את הקונספט של ה-Aorus Box שלב אחד קדימה – רק חבל שזה יקר כל כך