פינוק לאנשי עסקים: נייד ה-AsusPro B9450 במשקל חסר תקדים

כמה קל וקומפקטי יכול להיות מחשב אישי בעל מסך של 14.1 אינץ'? לאסוס תהיה בקרוב תשובה מפתיעה בהחלט לתהייה זו

אנו מקווים ומאמינים כי מעבדי ה-10 ננומטר החדשים של אינטל ממשפחת ה-Ice Lake יהיו קופקטיים ויעילים מספיק על מנת לאפשר את יצירתן של מערכות מחשב חדשניות שטרם פגשנו בעבר – ונראה כי באסוס מסכימים איתנו, עם תוכנית להשקת נייד עסקי קליל באופן קיצוני במהלך החודשים הקרובים.

דגם ה-AsusPro B9-B9450 יוצע עם פאנל 14.1 אינץ' ברזולוציית FullHD עם מסגרת דקה מכל ארבעת קצוותיו, בגוף עשוי סגסוגת מגנזיום קלה אשר נהנית מעמידות בתקן MIL-STD-810G צבאי (ככל הנראה במבחני נפילות וזעזועים בלבד), עם עובי של פחות מ-15 מילימטרים בנקודה העבה ביותר ומשקל שעומד של 880 גרם בלבד. מרשים ביותר!

ניידי עידן ה-Ice Lake נכנסים להילוך גבוה עם טכנולוגיה מרשימה

בתוך הנייד ניתן יהיה למצוא מעבדי Core מרובעי ליבות מהדור העשירי החדש של אינטל (לא ברור האם מדובר בדגמי 9 וואט או דגמי 15 וואט בשלב זה), זכרון LPDDR4X מובנה של 16GB או 32GB, אחסון מובנה מבוסס זוג כונני NVMe בנפח של עד טרה-בייט אחד לכל אחד מהם ואפשרות להפעלתם במערך RAID 0 או RAID 1, קישוריות Wi-Fi בתקן 802.11ax, חיבורי Thunderbolt 3 שנתמכים כברירת מחדל בדור ה-Ice Lake, שבב TPM 2.0 מובנה לאבטחת מידע משופרת, מצלמה מובנית תומכת Windows Hello לזיהוי פנים וסוללת 33 וואט-שעה מובנית.

היתכן שבאסוס דחסו בהצלחה מעבדי 'U' במעטפת הספק של 15 וואט בדגם הדקיק והקליל הזה? עוד מעט נגלה

גרסה נוספת של ה-AsusPro B9-B9450 תהיה זמינה עם מפרט זהה אך סוללה בקיבולת כפולה של 66 וואט-שעה (שכנראה תשפיע גם על העובי המירבי של המכשיר) – במשקל מרשים לא פחות של 990 גרם בלבד. באסוס טרם חשפו מה תאריך הזמינות המדוייק של המחשב המבטיח, וגם לא חשפו מה יהיה מכירו – אם כי סביר בהחלט להעריך שיהיה מדובר במחיר גבוה, כיאה למוצר עבור ארגונים ואנשי עסקים שלרוב מוכנים להשקיע סכומים בלתי מבוטלים עבור המאפיינים הספציפיים שקורצים להם.

אגף המקשים החסר במקלדת הקומפקטים יושלם באופן וירטואלי על גבי משטח המגע של המכשיר – כמו שראינו בכמה ניידים אחרים של אסוס בשנה האחרונה

ראוי לציין כי בעבר הזדמן לנו לראות מספר מחשבים ניידים מתקדמים במשקל של פחות מקילוגרם אחד, הן מבית LG וסדרת ה-Gram הייחודית שלה והן מבית אייסר ומשפחת ה-Swift שלה – אך משקל של פחות מ-900 גרם בהחלט עשוי להוות שיא חדש בקטגוריה, כאשר במקביל נראה כי יש סיכוי לא רע לכך שדור ה-Ice Lake יאפשר לנו לקבל מגוון גדול של ניידים במשקל נוצה, במקום המגוון האקזוטי והמינימלי שהיה זמין בדורות הקודמים.

צמד חיבורי Thunderbolt 3 בתצורת USB Type-C, חיבור HDMI בגודל מלא וחיבור Mini Ethernet חדש מצד אחד – חיבור אוזניות ומיקרופון משולב וחיבור USB Type-A אחד מן הצד השני

מתלהבים מה-B9 הטרי, או חושבים שיש מאפיינים טכניים חשובים הרבה יותר ממשקלו של המחשב שראויים להתייחסות גדולה יותר מהיצרניות? בואו לדבר על זה.