המפרט של ה-Radeon Fury בעל קירור האוויר נחשף

האח המוקטן והמוזל ל-Fury X יושק בעוד כשבוע, ואנחנו מקבלים פירוט כמעט מלא של המאפיינים אותם הוא יביא איתו על מנת להילחם ב-GeForce GTX 980

טרם התרגלנו לכך שה-Radeon Fury X כבר כאן ומוכן לתת פייט משמעותי למיטב מבית NVIDIA, ומעבר לפינה כבר ממתינה לנו השקה של דגם חדש ומסקרן נוסף – ה-Radeon Fury "הסטנדרטי", שיגיע ב-14 לחודש להעניק קרב לדגמי Maxwell 2.0 נוספים. דיווח חדש מתוך האתר tweaktown מציע מבט ראשון על המפרט הטכני הכמעט מלא של כרטיס המסך שבדרך.

ה-Radeon Fury יבוסס גם הוא על ליבת ה-Fiji החדשה, הפעם עם 3,584 יחידות עיבוד ו-224 יחידות טקסטורה בהתאם, אשר עדיין אמורות לפעול בתדר בסיס של 1,050 מגה-הרץ שזהה לזה שראינו ב-Radeon Fury X. גם נפח זכרון ה-HBM החדשני אמור להישאר 4GB כמו אצל האח הגדול, ועם אותו תדר בסיס של 500 מגה-הרץ ותדר אפקטיבי של 1,000 מגה-הרץ שמעניקים רוחב פס אדיר של 512 ג'יגה-בייט לשנייה. בניגוד לדגמי ה-X, ה-Radeon Fury הרגיל יבוסס על קירורי אוויר מסורתיים יותר, אם כי עדיין עשוי להיות קריר יחסית, כשהמקור מציין טמפרטורת מטרה של פחות מ-75 מעלות צלסיוס בעת מאמץ.

האם כך תיראה החוליה החסרה בשרשרת של AMD? מקור: videocardz.com
האם כך תיראה החוליה החסרה בשרשרת של AMD?
מקור: videocardz.com

כל הפרטים האלו אמורים לתת לנו בסופו של דבר מוצר שיציע ביצועים קרובים למדי לאלו של ה-Fury X המוביל, עם קיצוץ של כ-12.5 עד 15 אחוזים פחות או יותר בשל הפחתת שמינית מיחידות הביצוע בליבת ה-Fiji. במידה וזה אכן יהיה המצב, ה-Fury יהיה תחרותי מאוד אל מול ה-GeForce GTX 980, אשר מציע ביצועים של כ-15 עד 20 אחוזים פחות מה-GeForce GTX 980 Ti.

התחרות במקרה הזה תרכב בעיקר על המחיר, כאשר AMD תוכל להפתיע עם מחיר נמוך יותר עבור ה-Fury לעומת ה-GTX 980 שיצור משוואה חדשה בשוק הגבוה, או להעדיף מחיר התחלתי גבוה יותר בהסתמך על ביצועים טובים יותר (במידה ויהיו כאלה) – או לבחור באפשרות המתבקשת ולהשוות את יחסי הכוחות גם בקטגוריה זו, עם מחיר בסיס מומלץ של 500 דולר.

בכל אופן, במקרה של ה-Radeon Fury הסטנדרטי התחרות עתידה להיות מסקרנת הרבה יותר, בשל כך שהפעם (בניגוד למצבו של ה-Fury X בעל קירור המים) AMD תאפשר ליצרניות כרטיסי המסך לבצע התאמות ושינויים כאוות נפשם – מה שעתיד ליצור תחרות לא רק בין ה-Fury ל-GTX 980 במבט על, אלא בין דגמים ספציפיים לכל אחד מהכרטיסים שיגיעו כל אחד עם פוטנציאל המהרה וביצועים משלו, ובתמחור שונה.

fr2
נראה כי יש סיכוי גבוה שה-Radeon Fury מבוסס קירורי האוויר יגיע עם מעגל מודפס גדול משמעותית מזה של ה-Fury X בעל קירור המים – לפחות בחלק מתתי הדגמים שלו, שיזדקקו לשטח הפנים על מנת לספק גוף קירור גדול ואפקטיבי

האם התחרות האמיתית על שוק העיבוד הגראפי תגיע דווקא מכיוון רף ה-500 דולר? בינתיים זה נשמע אפשרי בהחלט, לפחות על הנייר – ובעוד קצת יותר משבוע נקבל את התשובה הרשמית והסופית בנידון.

דגמים משודרגים של ה-Fury, כמו דגם ה-STRIX שבתמונה, כבר החלו לצוץ להם בכל מיני פינות ברשת - ומוכיחים שבמקרה הזה לא תהיה מגבלת עיצוב מצד AMD, כמו במקרה של ה-Fury X
דגמים משודרגים של ה-Fury, כמו דגם ה-STRIX שבתמונה, כבר החלו לצוץ להם בכל מיני פינות ברשת – ומוכיחים שבמקרה הזה לא תהיה מגבלת עיצוב מצד AMD, כמו במקרה של ה-Fury X