המפרט של ה-Radeon Fury בעל קירור האוויר נחשף • HWzone
מחשביםכרטיסי מסך

המפרט של ה-Radeon Fury בעל קירור האוויר נחשף

האח המוקטן והמוזל ל-Fury X יושק בעוד כשבוע, ואנחנו מקבלים פירוט כמעט מלא של המאפיינים אותם הוא יביא איתו על מנת להילחם ב- GTX 980

טרם התרגלנו לכך שה-Radeon Fury X כבר כאן ומוכן לתת פייט משמעותי למיטב מבית NVIDIA, ומעבר לפינה כבר ממתינה לנו השקה של דגם חדש ומסקרן נוסף – ה-Radeon Fury "הסטנדרטי", שיגיע ב-14 לחודש להעניק קרב לדגמי Maxwell 2.0 נוספים. דיווח חדש מתוך האתר tweaktown מציע מבט ראשון על המפרט הטכני הכמעט מלא של כרטיס המסך שבדרך.

ה-Radeon Fury יבוסס גם הוא על ליבת ה-Fiji החדשה, הפעם עם 3,584 יחידות עיבוד ו-224 יחידות טקסטורה בהתאם, אשר עדיין אמורות לפעול בתדר בסיס של 1,050 מגה-הרץ שזהה לזה שראינו ב-Radeon Fury X. גם נפח זכרון ה-HBM החדשני אמור להישאר 4GB כמו אצל האח הגדול, ועם אותו תדר בסיס של 500 מגה-הרץ ותדר אפקטיבי של 1,000 מגה-הרץ שמעניקים רוחב פס אדיר של 512 ג'יגה-בייט לשנייה. בניגוד לדגמי ה-X, ה- Fury הרגיל יבוסס על קירורי אוויר מסורתיים יותר, אם כי עדיין עשוי להיות קריר יחסית, כשהמקור מציין טמפרטורת מטרה של פחות מ-75 מעלות צלסיוס בעת מאמץ.

האם כך תיראה החוליה החסרה בשרשרת של AMD? מקור: videocardz.com
האם כך תיראה החוליה החסרה בשרשרת של AMD?
מקור: videocardz.com

כל הפרטים האלו אמורים לתת לנו בסופו של דבר מוצר שיציע ביצועים קרובים למדי לאלו של ה-Fury X המוביל, עם קיצוץ של כ-12.5 עד 15 אחוזים פחות או יותר בשל הפחתת שמינית מיחידות הביצוע בליבת ה-Fiji. במידה וזה אכן יהיה המצב, ה-Fury יהיה תחרותי מאוד אל מול ה-GeForce GTX 980, אשר מציע ביצועים של כ-15 עד 20 אחוזים פחות מה-GeForce GTX 980 Ti.

התחרות במקרה הזה תרכב בעיקר על המחיר, כאשר AMD תוכל להפתיע עם מחיר נמוך יותר עבור ה-Fury לעומת ה-GTX 980 שיצור משוואה חדשה בשוק הגבוה, או להעדיף מחיר התחלתי גבוה יותר בהסתמך על טובים יותר (במידה ויהיו כאלה) – או לבחור באפשרות המתבקשת ולהשוות את יחסי הכוחות גם בקטגוריה זו, עם מחיר בסיס מומלץ של 500 דולר.

בכל אופן, במקרה של ה-Radeon Fury הסטנדרטי התחרות עתידה להיות מסקרנת הרבה יותר, בשל כך שהפעם (בניגוד למצבו של ה-Fury X בעל קירור המים) AMD תאפשר ליצרניות כרטיסי המסך לבצע התאמות ושינויים כאוות נפשם – מה שעתיד ליצור תחרות לא רק בין ה-Fury ל-GTX 980 במבט על, אלא בין דגמים ספציפיים לכל אחד מהכרטיסים שיגיעו כל אחד עם פוטנציאל וביצועים משלו, ובתמחור שונה.

fr2
נראה כי יש סיכוי גבוה שה- Fury מבוסס קירורי האוויר יגיע עם מעגל מודפס גדול משמעותית מזה של ה-Fury X בעל המים – לפחות בחלק מתתי הדגמים שלו, שיזדקקו לשטח הפנים על מנת לספק גוף גדול ואפקטיבי

האם התחרות האמיתית על שוק העיבוד הגראפי תגיע דווקא מכיוון רף ה-500 דולר? בינתיים זה נשמע אפשרי בהחלט, לפחות על הנייר – ובעוד קצת יותר משבוע נקבל את התשובה הרשמית והסופית בנידון.

דגמים משודרגים של ה-Fury, כמו דגם ה-STRIX שבתמונה, כבר החלו לצוץ להם בכל מיני פינות ברשת - ומוכיחים שבמקרה הזה לא תהיה מגבלת עיצוב מצד AMD, כמו במקרה של ה-Fury X
דגמים משודרגים של ה-Fury, כמו דגם ה-STRIX שבתמונה, כבר החלו לצוץ להם בכל מיני פינות ברשת – ומוכיחים שבמקרה הזה לא תהיה מגבלת עיצוב מצד , כמו במקרה של ה-Fury X

תגיות

8 תגובות

 1. כדי שזה יהיה כרטיס רלוונטי הוא צריך להיות 15% מהיר מ- 980 רפרנס.
  אחרת גם פה AMD ישיקו כרטיס שידשדש עם יתרון אחד בקושי של מחירביצועים וזהו.
  אני הפסקתי לצפות מהם לתת פייט אמיתי ל NV.

 2. לפי איך שזה ניראה, הPCB כניראה יהיה באותו הגודל כמו של הF-X.

 3. עדין יותר קטן מ FURY-X וזו בטח גרסת קצה. מניח שיהיו אחרים עם קירור קצר יותר. אחרת זה פספוס אדיר

 4. אני מאמין שניראה קירור גדול גם בSTRIX.
  לומר שקירור אוויר גדול לכרטיס שמכוון לשוק העליון הוא פיספוס…אאאמממ לא ניראה לי כל כך.

  באוכלוסיית "הגיימרים" רואים נטיה ברורה של "שופוני" במערכות שלהם/שלנו ועם תג מחיר שניראה לי סביר….
  ניראה לי שAMD עשתה קצת שעורי בית (להוציא את סידרת ה300 בהקשר הזה) :-)

 5. באוכלוסיית "הגיימרים" רואים נטיה ברורה של "שופוני" במערכות שלהם/שלנו ועם תג מחיר שניראה לי סביר....
  

  ניראה לי שAMD עשתה קצת שעורי בית (להוציא את סידרת ה300 בהקשר הזה) :-)

  לא מסתדר לי. AMD התגאו בכמה FURY-X קטן לעומת 290X והציגו את זה בתור יתרון והישג (שזו שטות בפני עצמה לדעתי- כשכוללים את הקירור, ואי אפשר שלא, הוא גדול יותר ותופס נפח גדול בהרבה מ 290X)
  כרטיס קטן יתאים ליותר סוגי מארזים, HTPC או mITX הפופולריים, ויאפשר זרימת אויר טובה יותר באלו שאין בהם הגבלת מקום.
  זה רק יותר משמעותי כשמדובר במערך- יש כרטיסים שגודלם (הגדול) מהווה חיסרון אם רוצים לשים 2 או יותר חתיכות יחד.
  ה"שופוני" הוא עם אורות וצבעים וכו', לא מכיר שחברה מוציאה כרטיס גדול יותר פיזית כי זה נראה יותר טוב.

 6. ה FURY X כרטיס קטן, גם אם קירור המים שלו הוא לא מתקרב לגודל של ה 390X וברוב המארזים היום יש מיקום לקירור מים, אפילו במארזי SFF.
  בקשר לכרטיס הזה, סביר להניח שנראה גם גירסאות קצרות בהרבה, בסופו של דבר שליש מהקירור הזה לא באמת על הכרטיס…

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close