עיכוב קטן בדרך: מתומני הליבות החדשים של אינטל יושקו בספטמבר

לאחר שלא הצלחנו לקבל שום רמז לקיומם בתערוכת Computex 2018 – תערוכת החומרה האירופאית הגדולה ביותר מסומנת בתור היעד החדש להשקה של דגמי מובילים

אינטל הציגה לא מעט מוצרים מסקרנים בתערוכת החומרה הענקית בטאיוואן שננעלה לפני מספר ימים – אך מעבדי Coffee Lake שולחניים חדשים, כנראה עם שמונה ליבות עיבוד, ולוחות אם חדשים מבוססי ערכת שבבים Z390 שילוו אותם, לא היו חלק מהתפריט (פרט ל-Core i7-8086K האחד והיחיד), בניגוד לציפיות המוקדמות.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


AMD כבר מציעה מספר דגמי 8 ליבות תחרותיים עד מאוד כחלק ממשפחת ה- 2000 שלה, וההנחה הייתה שבאינטל יפעלו לקדם אלטרנטיבה משלהם בהקדם האפשרי – אך בפועל נראה כי בחברה מעוניינים בעוד קצת זמן בכדי לטייב את ההיצע. אנחנו מקווים.

לוחות אם ומעבדים שולחניים חדשים מאינטל – בתוך שלושה חודשים או פחות, כביכול

לפי דיווח של האתר היפני PC Watch, נציגים של בתערוכה אישרו,  שלא לציטוט, כי חדשים ולוחות אם חדשים יגיעו בחודש ספטמבר – מה שמתכנס היטב למועדי תערוכת השנתית הגדולה בגרמניה, אשר מתוכננת להתחיל ביום האחרון של אוגוסט 2018 ולהמשיך עד ל-5 בספטמבר 2018. תדרי העבודה המעשיים וגם המחירים של המעבדים העתידיים הם נושאים שמעניינים אותנו במיוחד, במסגרת שאיפה לבצע השוואה של הנתונים אל ההיצע של היריבה, ועל כן אנחנו בהחלט נמתין בכיליון עיניים לאירוע הזה שמעבר לפינה.

אם זה לא מספיק מרגש לטעמכם, המקור אף הוסיף וציין כי באינטל מתכננים להשיק רענון למשפחת מעבדי Skylake-X המשוכללת עם דגם שיציע לא פחות מ-22 ליבות עיבוד. לא ממש ברור כיצד הפלטפורמה הקיימת תדע לתמוך בשבבי XCC גדולים יותר בהשוואה לשבבי ה-HCC וה-LCC בהם נעשה שימוש בשוק ה-HEDT עד היום, אך זה בהחלט מחזק את ההערכה כי מעבד העל בעל 28 הליבות שאותו חשפה לא יגיע לבד, אלא עם חברים מרובי ליבות ייחודיים אחרים.

דור ה--X ירוענן עם עוד ליבות – או שאולי מדובר למעשה במוצרים ראשונים של משפחת ה-Cascade Lake-X?