עדיין חיים ובועטים: כונן קשיח חדש בנפח 6TB למשתמשים הביתיים • HWzone
מחשביםאחסון

עדיין חיים ובועטים: כונן קשיח חדש בנפח 6TB למשתמשים הביתיים

חברת מרחיבה את קו מוצרי ה-Black שלה עם כונן מכאני בנפח 6 טרה-בייט, שמזכיר לנו כי הטכנולוגיה הוותיקה עדיין יכולה להיות רלוונטית

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


עדיין מתעניינים ברכישת חדש למחשב שלכם? כדאי שתשקלו את הדגם החדש של סדרת ה-Black הביתית מבית האמריקאית, שמתאפיין בנפח מרשים של 6 טרה-בייט, במהירות 7,200 סל"ד ובתצורת 3.5 אינץ' סטנדרטית.

זה נכון כי בשוק כבר קיימים בנפחים של 8 טרה-בייט ואפילו 10 טרה-בייט, אך כוננים אלו מיועדים לשוק השרתים ולשוק הארגוני ומבוססים בחלקם על חיבורי SAS שלא קיימים אצל המשתמשים הביתיים – או פשוט עולים המון כסף.

bschd
יש כבר כוננים מכאניים במחירים תחרותיים בנפח שכזה ואפילו בנפח גבוה יותר, אך עם חמש שנות אחרות והבטחה לביצועים גבוהים יחסית לטכנולוגיה הוותיקה, החדשים של WD בכל זאת מהווים תוספת מעניינת לשוק המנומנם

לעומתם, הכונן הנוכחי של WD הוא אחד מהראשונים בנפח גבוה שכזה המיועדים דווקא לגיימרים ושאר משתמשים ביתיים שמחפשים נפח גבוה באריזה קומפקטית ובביצועים טובים (במונחי עולם הכוננים הקשיחים).

עם תג מחיר של כ-294 דולר (כ-1,156 ש"ח בהמרה ישירה) הוא משתלם פחות מכונני 2 טרה-בייט ו-4 טרה-בייט שכבר זמינים בשוק, אך כאמור שומר על יתרון הקומפקטיות וגם אמור להציע ביצועים תיאורטיים עדיפים – ובכל מקרה עולה בערך שישית ממחיר כונני ה- התחרותיים ביותר במונחי עלות לכל ג'יגה-בייט של נפח , ובכך מבהיר כי למרות הכל, השוק עדיין זקוק לכוננים המכאניים הישנים והטובים, לפחות כאמצעי משני במערכת לאחסון מגוון קבצים שהגישה אליהם אינה תכופה.

יש גם גירסת 5 טרה-בייט חדשה, שתעלה לכם 249 דולר
יש גם גירסת 5 טרה-בייט חדשה, שתעלה לכם 249 דולר

קישורים נוספים


תגיות
Back to top button
Close