סיסקו נכנסת לשוק הטאבלטים

חברת סיסקו הציגה את ה-Cius: טאבלט בעל מסך בגודל 7 אינץ' שמתבסס על מערכת ה-Android, ומסוגל להסתנכרן עם מערכות טלפוניה נייחות ולבצע שיחות וידאו בועידה

מאז השקתו של ה-iPad של Apple, נראה כי עוד ועוד חברות בוחרות לפתח מחשבי טאבלט משלהן. ניכר כי רבות מהן זיהו את הפוטנציאל הטמון במחשבים אלו, וגם חברת סיסקו האמריקאית, שעוסקת בתחום התקשורת, החליטה לקפוץ על העגלה.
החברה, שנחשבת לאחת מחברות טכנולוגיית המידע המצליחות בעידן האינטרנט, הציגה החודש את הפיתוח האחרון שלה: מחשב טאבלט בשם Cius, שנועד בין היתר גם להתממשק עם מרכזיות טלפוניה (שבדרך כלל נפוצות בבתי עסק) – מה שמאפשר ביצוע שיחות וועידות וידאו באמצעות המצלמה שבמכשיר. כבר בשנת 2007 חשפה סיסקו את העובדה כי בכוונתה להפוך את ועידות הוידאו לדבר שבשגרה, ונראה כי מכשיר ה-Cius (שיושק אמנם רק בשנת 2011) הוא ביטוי לכך.

גם סיסקו נכנסת למשחק

 

הטאבלט של סיסקו יתבסס על מערכת ההפעלה Android של גוגל, ויעשה שימוש במסך רחב בגודל 7 אינץ', שתומך בזיהוי מגע. החברה תטמיע בטאבלט של אפליקציות פרי פיתוחה (כגון WebEX Quad, TelePresence ועוד…), והיא אף מזמינה מפתחי אפליקציות לפתח בצורה עצמאית יישומים נוספים עבור המכשיר החדש.
בנוסף לכך, ה-Cius יתמוך בניגון וידאו באיכות HD ובקליטת וידאו ממגוון רחב של התקנים בו-זמנית. מחשב הטאבלט צפוי לשקול פחות מק"ג אחד, והוא יכלול מצלמה בחלקו הקדמי שמסוגלת להקליט וידאו באיכות HD ברזולוציה של 720p, ומצלמה נוספת בעלת חיישן 5MP בחלקו האחורי.
בנוסף, צפוי הטאבלט לכלול מיקרופונים איכותיים לסינון רעשים – מה שיאפשר ביצוע שיחות ועידה באיכות קול גבוהה. הטאבלט יכיל שבב WiFi 802.11, חיבור microUSB ותמיכה בקישוריות 3G (ובעתיד גם ב-4G) וב- Bluetooth. חיי הסוללה של המכשיר צפויים להיות באורך מקסימלי של כ-8 שעות, כאשר הסוללה עצמה ניתנת להסרה ולהחלפה.