סוני מציגה: PlayStation 3 Slim • HWzone
מחשבים

סוני מציגה: PlayStation 3 Slim

סוני הכריזה על גרסה דקה יותר וזולה יותר לקונסולת המשחקים PS3, הכוללת מעבד חזק יותר וצריכת אנרגיה נמוכה יותר.
 
קונסולת הפלייסטיישן 3 הדקה, אשר הוכרזה לפני מספר ימים על ידי סוני, אינה רק קטנה יותר וזולה יותר, אלא גם כוללת שיפורי חומרה שונים המקנים לה ביצועים משופרים תודות למעבד Cell חדש המותקן בה.
 
קונסולת המשחקהחדשה הינה גרסה רזה וקלה יותר של קונסולת הפלייסטיישן 3 הוותיקה. היא כוללת בתוכה דיסק קשיח בגודל של 120 גיגה-בייט, שמהווה שדרוג לכונן בגודל 80 גיגה בייט שנכלל בגרסה הרגילה. בנוסף סוני קיצצה משמעותית במחיר, ומהראשון לספטמבר הוא יעמוד על 299 דולרים.
 
סוני ביצעה מספר שינויים ושיפורים בארכיטקטורת החומרה על מנת לגרום להאצת הביצועים ובמקביל להוריד בצורה ניכרת את צריכת החשמל של הקונסולה. הפלייסטיישן 3 הדקה תכלול גרסה משודרגת של מעבד ה-Cell, אשר כזכור מפותח בצורה משותפת על ידי IBM, סוני וטושיבה.
 
לפי דובר חברת IBM, המעבד החדש מיוצר בתהליך ייצור של 45 ננומטר ובהתבסס על ארכיטקטורת המתח של IBM. המעבד החדש מציג שיפור ניכר בביצועים בעוד שהוא צורך הרבה פחות אנרגיה ממעבדי ה-Cell הישנים יותר, המיוצרים בליטוגרפיה של 65 ננומטר. למרות הצהרות אלו, IBM סירבה לספק נתונים נוספים באשר למהירויות השעון בהן פועל מעבד ה-Cell החדש.
 
הקונסולה החדשה,
דקה וזולה יותר
על פי מספר אנליסטים ואנשי מחקר בתעשייה, שיפור תהליכי ייצור המעבד הן אחת הסיבות שבגינן סוני יכלה להרשות לעצמה לחתוך בצורה חדה כל כך את מחיר הקונסולה החדשה. בנוסף, המעבדים החדשים הינם בעלי צריכת אנרגיה נמוכה יותר, מה שבוודאי לא יזיק לכיסם של הצרכנים הסופיים. קטנים יותר הינם זולים יותר לייצור, מה שאומר שכנראה יהיה ניתן לצפות להורדות מחיר נוספות בעתיד.
 
כזכור, הקונסולה מצויידת בשבב ה-RSX אשר מהווה את היחידה הגרפית של הקונסולה, והוא פותח במשותף על ידי ו-NVIDIA. נכון לכתיבת שורות אלה, אין בנמצא פרטים בנוגע לשדרוגים או שינויים שאולי נעשו בארכיטקטורת השבב. אנליסטים מצביעים על כך שככל הנראה המעבד הגרפי המצוי בגרסה הדקה זהה למעבדים שנמצאים בגרסא הקודמת של הקונסולה, אחרת המשחקים הקיימים היום אשר הותאמו למעבד ה-RSX פשוט לא יעבדו על הקונסולה החדשה.  


3 תגובות

  1. למספר -6: אתה סקסי בטירוף.
    אבל זה לא עושה לך טוב, הרשה לי לומר שאתה יפה יותר עם התספורת הקודמת שלך.
    השכל בבקשה, ודאג לבדוק את זה שרשמת, ולתקן עצמך מהר ככל שתוכל.. תודה.

    מספר אחר.

  2. אז שורה תחתונה..
    עדיף את הגרסה החדשה?? היא יותר טובה?

כתיבת תגובה

Back to top button
Close