סוני מסירה מקונסולת ה-PS3 את התמיכה בלינוקס • HWzone
מחשבים

סוני מסירה מקונסולת ה-PS3 את התמיכה בלינוקס

סוני תפיץ בקרוב עדכון קושחה חדש שימנע התקנת מערכת הפעלה חלופית על PS3. המשתמשים מבטיחים נקמה
 
כידוע, סוני נוהגת לשחרר לעתים קרובות עדכוני קושחה לקונסולת ה-PS3 שלה. לפי מידע שפורסם לאחרונה בבלוג הרשמי של PlayStation, בעדכון הקושחה הקרוב בגרסה 3.21 תסיר החברה את אופציית ה-"Install Other OS" אשר מאפשרת למשתמשים להתקין בין היתר את מערכת ההפעלה לינוקס על הכונן הקשיח של קונסולת ה-PS3 שלהם. האפשרות, שקיימת בכל גרסאותיה של קונסולת ה-"PlayStation 3" מלבד גרסת ה-Slim, נחשבת לפופולרית בקרב אלו שמעדיפים להשתמש במערכת הפעלה אחרת מזו הסטנדרטית אשר מותקנת כברירת מחדל. ההחלטה להסיר את האופציה, אשר לפי סוני תבוטל בעדכון הקרוב בעקבות "שיקולים אבטחתיים", מעוררת זעם בקרב משתמשים רבים – אשר גם אם לא התקינו בפועל אחרת, מעוניינים שתהיה להם את האפשרות לעשות זאת.
 
סוני תאפשר אמנם למשתמשים אשר כבר התקינו חלופית להמנע מהתקנת עדכון הקושחה על מנת להמשיך ולהשתמש במערכת ההפעלה שלהם ובקונסולה כרגיל, אך הדבר בכל זאת יפגע בהם בצורה מסוימת: ראשית, שירות ה-PSN (דרכו ניתן לשחק עם שחקנים מכל העולם) יפעל בצורה חלקית בלבד, וכמו כן תוסר התמיכה בהפעלת תוכנות וסרטי Blu-Ray שדורשים את התקנת עדכון הקושחה החדש.
שנית, סוני תשלול מאלו שיבחרו שלא להתקין את העדכון את האפשרות להתקין עדכונים אחרים שיופצו בעתיד, מה  שישאיר את הקונסולה שלהם חשופה לתקלות שונות. הדבר מקומם משתמשים רבים, אך לפי המידע שפרסמה סוני עולה כי שימוש במערכות הפעלה אלטרנטיביות עלול לפגוע בחווית השימוש ובנוסף גם חושף את בעלי הקונסולות לאיומי .
 
ברחבי האינטרנט החלו להופיע קריאות מחאה רבות מצד לקוחותיה של סוני, אשר מטרתן בינתיים היא למנוע מבעלי קונסולות ה-PlayStation 3 להתקין את עדכון הקושחה הקרוב – כאשר אחת מהן מגיעה מהאקר נודע שטען בעבר כי הצליח לפרוץ את הקונסולה. סוני אמנם, ככל הנראה, החליטה להסיר את האופציה להתקין חלופית בכדי להקשות על פריצת הקונסולה, אך ההאקרים מצידם מבטיחים להחזיר מלחמה שערה, לעזור למשתמשים להתמודד עם הבריונות של ולעקוף את העדכון הבעייתי.
מה שבטוח הוא שסוני אינה חוששת מלפגוע במשתמשים על מנת לשמור על האינטרסים ועל הרווחים שלה, אף על פי שהדבר עלול במוניטין שלה ובמעמדה בשוק הקונסולות, שמלכתחילה איננו מוצלח במיוחד.


תגיות
Back to top button
Close
Close