סוני השיקה את ה-'PlayStation Vita'

6 תגובות
מנכ"ל קאז היראי חשף בתערוכת המשחקים השנתית E3 את ה-"PlayStation Vita": קונסולת המשחקים הניידת החדשה של החברה, שתהיה זמינה בחודשים הקרובים במחיר של 250$ לגרסת ה-WiFi
כבר בשנה שעברה נחשף כי סוני עומלת על פיתוח קונסולה ניידת חדשה –  כאשר בתחילת השנה הנוכחית הפכו השמועות למידע מוצק בנוגע  ליורש העצר לקונסולת ה-PSP הנודעת של . כעת, חושפת ענקית האלקטרוניקה היפנית את הפרטים המלאים בנוגע לקונסולה החדשה שלה, שמתברר שתקרא "PlayStation Vita": שם אשר נלקח בהשראה מהמילה הלטינית 'Vita' אשר משמעותה בעברית 'חיים', מהסיבה שהקונסולה משלבת בתכונותיה גם תמיכה ברשתות החברתיות למינהן וכמו כן גם בתכנים מהעולם האמיתי אשר משפיעים על חייו של הגיימר התמים.
 
לפי הדיווחים, לקונסולת ה-Vita ישנן שתי אפליקציות בשם "Party" ו-"Near", אשר מאפשרות למשתמש לארגן רשימות חברים ולשוחח בזמן-אמת עם שחקנים אחרים מכל העולם (קרובים ורחוקים, לפי בחירה) וכמובן שגם להזמין אותם למשחק. אחת התכונות המעניינות של ה-Vita היא שניתן לשמור את ההתקדמות במשחקים באחסון 'Cloud Saving' (כלומר שמירה על גבי שרת מרוחק באמצעות רשת האינטרנט), מה שמאפשר לאחר מכן לגשת לשמירה ולהמשיך לשחק מאותה הנקודה גם באמצעות קונסולת ה-PS3. הקונסולה החדשה מבוססת על מעבד ARM מרובע-ליבות העובד בשילוב עם מנוע גראפי מסוג PowerVR SGX543MP4+ , וכמו כן היא כוללת מסך מולטי-טאצ' בגודל 5 אינץ' ברזולוציה של 960×544. בנוסף לכך, כוללת הקונסולה גם את הסט המוכר של מקשי ה-PSP, שתי מצלמות (קדמית ואחורית), קישוריות Wi-Fi ו-3G, קישוריות GPS, מערכת זיהוי תנועה מתקדמת וכמובן שגם רמקולים מובנים, מקרופון ואף משטח זיהוי מגע הממוקם בצידה האחורי של הקונסולה. לפי הדיווחים, מדובר בקונסולה הניידת הראשונה אשר כוללת שני ג'ויסטיקים אנלוגיים – מה שככל הנראה יגוון משמעותית את היצע המשחקים הזמינים לשוק הגיימינג הנייד, בהשוואה לנייח.
ה-PlayStation Vita תהיה זמינה לרכישה כבר בחודשים הקרובים, כאשר תמורת 250$ תוכלו להנות  מגרסת ה-Wi-Fi ותמורת 300$ תוכלו לרכוש לעצמכם את גרסת ה-3G/WiFi. באשר לחיי הסוללה של הקונסולה – מה שנחשב בעיני רבים לגורם המשמעותי ביותר בקניית כל מכשיר אלקטרוני נייד, מעלים הדיווחים כי במקרה שלנו מדובר בארבע שעות בלבד, מה שמטיל את היקף הצלחתה של הקונסולה החדשה של בספק רב.