סאנדיסק מכינה כונני SSD בנפח 8 טרה-בייט • HWzone
מחשביםאחסון

סאנדיסק מכינה כונני SSD בנפח 8 טרה-בייט

נפחים של 2 או 4 טרה-בייט כבר לא ממש מרשימים אתכם? בסאנדיסק מתכננים להשיק כונני של 2.5 אינץ בנפחי 8 טרה-בייט כבר במהלך השנה הקרובה

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


חשבתם שהכוננים החדשים של , בנפח 4 טרה-בייט, הם קפיצה נאה קדימה? חכו עד שתשמעו על כוונתה של המתחרה להשיק כוננים בנפח כפול של 8 טרה-בייט, בתוך כשנה מהיום.

יצרנית שבבי ההבזק וספקית כונני ה- האמריקאית הציגה מפת דרכים לפיה בשנת 2016 נוכל לראות בשוק כונני זריזים בנפחים חסרי תקדים של 6 טרה-בייט ו-8 טרה-בייט, שלמעשה יתקרבו כבר אל הגבול העליון של הכוננים הקשיחים, שעומד כיום על 10 טרה-בייט.

באופן לא ממש מפתיע, גם אצל אותם כונני ענק ייעודו בראש ובראשונה לשימושים עסקיים וארגוניים, אז הסיבה לכך היא ככל הנראה פשוט משום שרק בתחומים אלו ניתן יהיה לדרוש מחיר של כמה וכמה אלפי דולרים לחתיכה וגם לקבל אותו, ללא בעיות ממשיות.

sndshd1

sndshd2
לא רק נפחים עצומים – בסאנדיסק צופים שכונני ה- יגיעו לרמת מחיר זהה (לפי ג'יגה-בייט של נפח אחסון) לכוננים הקשיחים בתוך שנתיים בלבד

אין ספק כי כשמחיר שבבי ה- יוסיף לרדת, באופן בלתי נמנע, נראה את הנפחים האלה הופכים לרלוונטיים גם עבור הצרכנים הביתיים "הפשוטים" יותר – ואז, גורלם של הכוננים המכאניים עשוי להיחרץ באופן סופי.

sndshd3
כך נראה כונן 4 טרה-בייט בגודל 2.5 אינץ' היום – וטכנולוגיה דומה בשילוב שבבי תלת מימדיים צפופים יותר אמורה לספק לנו נפחים כפולים ואפילו מרובעים

קישורים נוספים


תגיות

4 תגובות

  1. הכוננים המכאניים ישארו איתנו עד שמחירי ה- ssd יהיו שווים וגם באותו גודול עד שזה יקרה ייקח לפחות 5 שנים

  2. הגרף מטעה. אם הם היו עושים זום קצת לעיגול הצהוב היפה שלהם, היה ניתן לראות שגם ב2017 מחיר ג'יגה SSD עדיין יהיה כפול מזה של HDD. אבל אחלה מרקטינג.

  3. הם גם יכולים לבסס את הגראף על המחירים הפחות משתלמים לנפח של הרדיסקים.
    הרי כונן 1TB פחות משתלם משמעותית במחיר פר גיגה מכונן 3TB.

    אמרה פופלרית המיוחסת בין השאר למדינאי האנגלי בנג`מין דיזראלי ולסופר האמריקני מארק טווין היא שיש שלושה סוגים של שקרים: שקרים רגילים, שקרים ארורים וסטטיסטיקה.

  4. חדשות טובות, אבל פחות מעניין אותי מחיר ל-GB של SATA SSD.
    יש לי כבר אחד בנפח 240GB ומבחינתי שדרוג יהיה NVMe בנפח גדול יותר (500GB+) ובמחיר משתלם.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close