ניצני המהפכה: סמסונג ו-Huawei מציגות כונני SSD קומפקטיים בנפח 32 טרה-בייט • HWzone
מחשביםאחסוןכתבות נבחרות

ניצני המהפכה: סמסונג ו-Huawei מציגות כונני SSD קומפקטיים בנפח 32 טרה-בייט

אחרי החשיפה שוברת השיאים של , שתי שחקניות ממהרות להעלות את הרף לרמה גבוהה עוד יותר באמצעות נפחים אימתניים בתצורת 2.5 אינץ' מינימלית

קצת אחרי שהיא חשפה את דור שבבי תלת המימד הרביעי שלה וקצת אחרי ש-Seagate הלהיבה אותנו עם כונן 3.5 אינץ' בנפח 60 טרה-בייט – מגיעות אלינו צמד חשיפות חדשות ומדהימות גם מסמסונג וגם מ- הסינית, של כונני 2.5 אינץ' צנועים אשר מסוגלים לאחסון כמות מידע אגדית של כ-32 טרה-בייט.

מבלי לספק סופרלטיבים מיותרים נוספים – מדובר בהכפלה של הנפח המירבי שהיה מוכר לנו היום בתחום כונני ה-2.5 אינץ', שהיה אף הוא תודות לסמסונג וכונן ה-PM1633a שלה וניצב על כ-15.3 טרה-בייט. שבבי ה-V-NAND מהדור הרביעי של סמסונג מסוגלים להכיל עד טרה-בייט של נפח אחסון במארז בודד, כאשר שילוב של שני מעגלים מודפסים עמוסים עם 16 מארזים שכאלה בכל אחד מהם מעניקה כונן בעובי של 15 מילימטרים (כפול מעובי כונני ה- הביתיים המוכרים לנו) ובנפח המדובר.

קטן - אבל בעצם ענק
משום שנפחם הפיזי של כונני ה-3.5 אינץ' גדול כמעט פי שלושה מנפחיהם של כונני ה-2.5 אינץ' האלה – ההישג של ושל Huawei הוא למעשה מרשים אפילו יותר מזה של , במונחי כמות המידע הנדחסת לשטח פיזי נתון

Huawei מצידה, מצהירה כי הצליחה להגיע לכונן 2.5 אינץ' בעובי 15 מילימטרים ובנפח של 32 טרה-בייט בהתבסס על שבבי מישוריים "סטנדרטיים" מסוג שטרם ידוע – וכאן מדובר מבחינתו במאגיה שחורה של ממש, בהתחשב בכך שהשבבים המישוריים המתקדמים ביותר שמוכרים לנו מסוגלים להכיל רק 256 ג'יגה-ביט של נפח , כך שהאפשרויות הן שב- מצאו דרך כלשהי להכפיל את מספר השכבות שנדחס לכל מארז על גבי הלוח המודפס, או מתבססים על טכנולוגיית ייצור חדשנית כלשהי שמאפשרת להגיע לצפיפות נפח שעדיין לא נתקלנו בה. כך או כך, יהיה מעניין מאוד לגלות עוד פרטים על הכונן של הענקית הסינית.

bgbo2 bgbo3

מה מתחבא בפנים? רק ב- יודעים בוודאות.
מקור: tomshardware.com

שני כונני ה- החדשים יכוונו אל שוק שרתי המידע באופן בלעדי עם מחברי SAS כפולים, מחירים שללא ספק יעמדו על עשרות אלפי דולרים וגם עובי שהוא כאמור כפול מזה הנפוץ בשוק הביתי. טרם ידוע מתי הכוננים יוצעו לרכישה באופן מעשי, אך אנחנו לא נתפלא אם זה יקרה רק במהלך השנה הבאה – ולמרות כל זאת מדובר בחדשות מעולות לכל חובבי החומרה באשר הם, שמקרבות אותנו לנפחי גדולים וצפופים יותר בכל קטגוריה ובכל יישום בשוק: אחרי הכל, השאיפה להנות מהרווחים הבריאים בעולם השרתים המתקדם היא זו שמסייעת להשקיע את סכומי העתק הנדרשים להמשך קידום טכנולוגיות הייצור והפיתוח הנדרשות.

כן, בדבר הקטן הזה יש נפח שגדול יותר משלושה כוננים קשיחים מכאניים מהמתקדמים ביותר שקיימים
כן, בדבר הקטן הזה יש נפח שגדול יותר משלושה מכאניים מהמתקדמים ביותר שקיימים

תגיות

5 תגובות

  1. די, נו.
    כל יום הצהרה שמשכיחה את הקודמת !
    וואללה, פעמי מש……
    רק שקצת מזה יזלוג לשוק הביתי ואנחנו מסודרים.

  2. חבל שזה SAS ולא SATA.. אבל זה דיי פשוט לייצר עם מחבר SATA במקום. אני חושב שהבקר נשאר אותו בקר.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close