ניידים אולטרה זולים מבית דל ואייסר • HWzone
Computex 2008מחשבים

ניידים אולטרה זולים מבית דל ואייסר

בהתאם למגמה ההולכת וצוברת תאוצה בקצב מסחרר, משיקות חברות נוספות ניידים אולטרה זולים ואולטרה ניידים

כשזה מגיע לניידים, מחשב יכול להיות חזק מבחינה טכנית, קטן קל ונייד, או זול. במקרה הכי טוב, הלקוח יכול לבחור שניים מתוך שלושה. במקרה של מחשב ה-Eee PC המקורי של אסוס, הסנונית הראשונה של המהפכה שהפכה לחלוטין את שוק הניידים בשנה שעברה,  קיבלנו נייד קטן, זול מאוד ייחסית לנייד (פחות מ-300$ לדגם הבסיסי ביותר), ואף כי חלש מבחינה טכנית, מספיק לשימושים הבסיסיים של אינטרנט ואופיס.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


נכון לאותה התקופה, לא ידעה אסוס שהיא מתחילה מהפכה, אבל ה-Eee PC נמכר בכמויות כל כך גדולות (אסוס הצהירה על מכירות של מעל למליון יחידות מאז הושק), שאינטל השיקה פלטפורמה שלמה להתקני אינטרנט ניידים ולאולטרה זולים ואולטרה ניידים: פלטפורמת ה-Menlow הכוללת את מעבדי ה-Atom. הפלטפורמה הבאה, ובעיקר מעבדים הנגזרים מהארכיטקטורה ומשתמשים בליבות ה-Diamondville, שימשה את מרבית המתחרות שקמו כמעט בין לילה לאסוס, במטרה לחלוק ברווחים על השוק אותו גילתה אסוס. בין המתחרות האלה ניתן למצוא את סדרת ה-Wind מבית MSI, מספר ניידים שראינו בסביט השנה מג'יגהבייט, ועוד כמה מאביט. כעת רומזות שתי יצרניות נוספות, דל (Dell) ואייסר (Acer), על רצונן להצטרף לתחרות.

דל מציגה: Mini Inspiron

מלבד שמו של הנייד, העובדה שהוא יכיל כנראה מעבד במהירות 1.6 ג'יגה-הרץ ומסך בגודל 8.9", לא ידועים עדיין פרטים על ה-Mini Inspiron, אם כי כפי שזה נראה כרגע, הוא נכנס לשוק שהולך ומתמלא בקצב גבוה. נתוניהם הטכניים של הניידים האחרים בקטגוריה, שמים את דל בעמדה בה היא חייבת להוציא נייד מוצלח, שכן רובם מכילים כפולי ליבות, חלקם מכילים ג'יגה שלם של זיכרון, וסדרת ה-Wind של MSI אפילו מגיע מהקופסה עם חלונות XP, בהתאם לחוקים אותה קבעה מיקרוסופט.

ואייסר מציגה: Aspire one

מבין כל מחשבי ה-ULPC, המתחרה של אייסר נראה הכי קרוב למאפיינים של ה-Eee PC המקורי של אסוס. המעבד הוא אומנם לא סלרון במהירות נמוכה, אלא ליבת Diamondville חדשה ונוצצת במהירות של 1.6 ג'יגה-הרץ, אבל הכונן הקשיח שמגיע עם הנייד הוא SSD שיכול להכיל עד 8 ג'יגה. את הנייד תוכלו להתאים לרצונכם, ולקבל איתו כונן מכאני סטנדרטי בגודל 80 ג'יגה-בייט, מערכת הפעלה מסוג חלונות XP במקום הפצת הלינוקס המגיעה עם הנייד במקור, וג'יגה-בייט שלם של זיכרון RAM במקום 512 מגה-בייט בחבילה המקורית. את הנייד השיקה אייסר בתערוכת Computex המתקיימת בימים אלו בטאיוואן, אותה אנו מסקרים באופן מלא. אייסר גם הבטיחה שבהמשך תוציא גרסה שניה ל- Aspire one, הכוללת קישוריות WiMax ויכולת הצגת תוכן דור שלישי.


תגיות

3 תגובות

  1. ל-1: ה-MSI Wind צוין באייטם. :-)
    הצלחת לפספס? ;-)

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close