מתחילים מלמטה? כרטיס המסך הביתי הראשון של אינטל עשוי להציע חומרה צנועה • HWzone
מחשביםכרטיסי מסך

מתחילים מלמטה? כרטיס המסך הביתי הראשון של אינטל עשוי להציע חומרה צנועה

הופעה של דגם ה-DG1 המסקרן בתיעוד גוף תקינה רשמי חושפת כמות מצומצמת של יחידות עיבוד בתוכו. האם זה רק כלי או עדות לתוכניות המסחריות של ענקית השבבים

השנה הנוכחית אמורה להיות תקופה מכוננת בעולם העיבוד הגראפי עם הכניסה הצפויה של אינטל אל המירוץ בתור שחקן שלישי לצד ו- – אך האם יתכן שהכניסה בסערה לה קיווינו תהיה בפועל צעדה זהירה ומאופקת מאוד? דגם ה-DG1 ללא ספק מוסיף מימד נוסף של בלבול לסיפור.

באינטל בחרו לחשוף רשמית את ארכיטקטורת ה- שלהם לפני כמה חודשים עם Ponte Vecchio – יחידת עיבוד אימתנית עבור עולם ה-HPC ומחשבי העל שאמורה להפעיל את אחת המערכות העוצמתיות ביותר בעולם כולו בשנת 2021. מתוך כך ניתן היה להסיק כי החברה מכוונת בראש ובראשונה אל כתר הביצועים האולטימטיבי, אך עכשיו אנחנו מקבלים עדות לכך שבקטגוריות מחשוב אחרות סדר העדיפויות עשוי להיות שונה גם הוא.

מתיימרת לספר מוצרי Xe לעולם המחשבים הניידים ולעולם הגיימינג – אך האם יש תוכניות גם לכרטיסים בסיסיים במיוחד שנועדו לשמש כתוספת עבור שאינם כוללים ליבות גראפיות מובנות?

תיעוד בארגון התקינה האירופאי-אסיאתי EEC עבור ערכת פיתוח עם שם הדגם DG1, עליו כבר שמענו במספר הזדמנויות בתור כרטיס המסך השולחני הביתי הראשון שיבוסס על ארכיטקטורת ה-Xe, מתאר התבססות של 96 יחידות עיבוד בלבד – וזה מספר שאינו גדול באופן משמעותי מ-64 יחידות עיבוד ואף 72 יחידות עיבוד שאותן כבר זכינו לראות בליבות גראפיות מובנות במעבדי החברה בדורות ה-Ice Lake וה- בהתאמה. אם להאמין לשמועות, העתיד הקרוב יהיה מבלבל אפילו יותר – כשדור המעבדים הניידים הבא Tiger Lake יציע עד 96 יחידות עיבוד בליבה הגראפית המובנית שלו בחלק מהדגמים, בהתבסס על אותה ארכיטקטורת Gen.12 שהפכה למעשה למותג .

ערכת בלבד שלא מעידה על מוצרים מסחריים סופיים או אכזבה בהתהוות עבור אלו שקיוו למפלצות עיבוד מהיום הראשון?

אז האם אכן מתכננת להציע לרכישה יחידת עיבוד חיצונית עם חומרה דומה לזו שניתן למצוא בליבות גראפיות מובנות, או שמדובר כאן בשגיאה תמימה כלשהי? אין לנו תשובות בשלב הזה – אבל אנחנו מחזיקים אצבעות לכך שההיצע הביתי יכלול לפחות דגמים שידעו להתחרות עם מוצרי הביניים של צמד המתחרות הגדולות.

השנה הקרובה הולכת להיות שנה מלאה בדיבורים על ארכיטקטורת ה- – זה בטוח

תגיות

3 תגובות

  1. אם יהיה מעניין – כמו עם אפשרות לשרשר עוד התקני PCIE דרכו – אולי יהיה שווה

  2. לי יש רק בקשה אחת פשוטה מהדבר הזה – שיעשה קצת סדר בבלאגן של שוק הכניסה של כרטיסי מסך. נמאס לי לראות זבל חסר תועלת ב-200-600 שקלים, ואשמח מאוד למוצרים סבירים שיעשו את המתבקש מהם.

  3. אם הם יצליחו לשלב את המאיץ על ה-CPU יחד עם GPU שלהם שיעבדו יחד זה יהיה מעניין

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close