משחקי מחשב ב"ענן" - החל מה-17 ליוני • HWzone
מחשבים

משחקי מחשב ב"ענן" – החל מה-17 ליוני

סמנו ביומן – החל מה-17 ביוני, לעולם לא תצטרכו לשדרג את המחשב שלכם כדי ליהנות מהמשחקים החדשים ביותר. אולי.

עד היום, נדרשו הגיימרים המושבעים להוציא סכומים נכבדים על שדרוג תדיר של החומרה שבבעלותם על מנת להנות מחוויה משחק אופטימאלית, ככל שהגרפיקה (ועמה הדרישות הטכניות) הלכה והתקדמה. בעולם הטכנולוגי התזזיתי של ימינו, בו גם כרטיסי מסך בעלות של מאות דולרים הופכים למיושנים כעבור פרק זמן קצר, נאלצים רבים לשאת בעול כלכלי כבד על מנת לעמוד בקצב או לחילופין להתפשר על חוויית המשחק שלהם.
שירות ה-OnLive, שהוכרז לפני כשנה, מבטיח לשנות את פני הדברים: לא עוד שדרוגי חומרה על בסיס קבוע, לא עוד יקרים ולא עוד מתקדמים. תמורת תשלום חודשי של 14.95 דולרים תהנו מחוויית משחק אופטימאלית גם במשחקים בעלי המנועים הגראפיים הכבדים ביותר, אלא שהפעם לשם שינוי אתם אפילו לא תצטרכו מחשב-על, שכן כל החישובים, עיבוד הנתונים ורנדור סביבת המשחק ייעשו על מחשבים מרוחקים שנמצאים בענן.
באמצעות חיבור מהיר לאינטרנט יעבירו שרתי OnLive את הפלט בזמן אמת לבית הלקוח וכך יאפשרו גם לבעלי מחשבים חלשים להנות מחוויית משחק חסרת פשרות.

 
כאמור, שירות ה-OnLive הוכרז לראשונה בתחילת שנת 2009 ומאז ועד היום זכה לתגובות מעורבות. מחד, היו מי שהביעו שמחה לנוכח השירות החדשני שעתיד לשנות את פני עולם הגיימינג, תוך הוזלת העלויות עבור הצרכן. מאידך, רבים הטילו ספק ביעילותו של השירות ותהו האם ברגע האמת תוכל התוכנית השאפתנית הזו לצאת לפועל, הן מבחינה טכנולוגית והן מבחינה עסקית.
השבוע, לאחר ספקולציות רבות מצד חובבים ואנליסטים כאחד, הוכרז תאריך רשמי להשקת השירות, שיהיה מוגבל (לפחות בפרק הזמן הקרוב) לגבולות ארצות הברית בלבד.
התאריך הנוכחי (וככל הנראה הסופי) להשקת השירות הוא ה-17 ליוני. מחיר התענוג הוא 14.95 דולר לחודש, סכום סביר בהתחשב בחיסכון הפוטנציאלי המצטבר – כל זאת כמובן בהנחה שהשירות אכן יתפקד כראוי ויעמוד בציפיות.
נכון לעת כתיבת שורות אלו טרם הוכרז תאריך השקה אירופאי לשירות ה-OnLive אך יש להניח כי אם הכול יעבוד כשורה, נראה את השירות מתרחב במהרה למדינות רבות נוספות.
 
כרגע, החיסרון הבולט של השירות הוא קטלוג המשחקים המצומצם בו הוא תומך, אם כי חלק מהכותרים שילוו את ההשקה הינם להיטים של ממש כגון Assasin's Creed 2 ו- 2, כמו גם משחקים שטרם הגיעו לחנויות, ביניהם Metro 2033 ו-Prince of Persia: The Forgotten Sands.

תגיות
Back to top button
Close
Close