מפת הדרכים של NVIDIA דלפה • HWzone
מחשבים

מפת הדרכים של NVIDIA דלפה

אי שם בסין הרחוקה, נחשפו פרטים חדשים אודות כרטיסי הדגל החדשים מבית NVIDIA.
 
לאחר שמועות ראשונות, שלא חשפו הרבה אבל בהחלט השאירו טעם של עוד, הציגה חברה שאיננה מוכרת כל כך בארץ (אבל מוכרת היטב במזרח) בשם Elsa את מפת הדרכים אותה הציבה בפניה NVIDIA. במפת הדרכים נחשפו זוג כרטיסי מסך חדשים, המיועדים להחליף את כרטיסיה הנוכחיים של NVIDIA לחובבי הביצועים המושבעים: ה-GTX 280 וה-GTX 260.
 
במידה ומדובר בשמועה נכונה, מדובר יהיה באותה ליבת GT200 עליה מבוססים כרטיסי השוק הגבוה הנוכחיים של NVIDIA, אך בשינוי אדרת קל אבל משמעותי: מעבר לתהליכי ייצור מתקדמים יותר. אחד הקלפים החזקים ביותר בידיה של ATI, כבר בעת השקת ליבת ה-RV670, היה העובדה כי הליבות של הכרטיסים עברו מזעור. אם ה-HD2900XT היה מפלצת חום, ממשיכי דרכו שעברו מ-90 ננו-מטר ל-55 ננו-מטר היו משמעותית קרירים יותר. כעת עושה NVIDIA מהלך דומה, אם כי במקרה שלה מדובר בשיפור קטן יותר, שכן זו השכילה להעביר את כרטיסיה לתהליך ייצור של 65 ננו-מטר כבר בעת השקת ה-8800GT. תהליכי הייצור החדשים יהיו ככל הנראה נמוכים אף יותר: מחליפו של ה-GTX 260, שכרגע ידוע רק בשם הליבה "GT206", ככל הנראה ייוצר בתהליך ייצור של 55 ננו-מטר, בדומה לכרטיסים הנוכחיים של ATI, בזמן שמחליפו של ה-GTX 280 ייוצר בתהליך ייצור קטן עוד יותר, של 45 או אולי אפילו 40 ננו-מטר.
 
על פי השמועה, ישוחרר מחליפו של ה-GTX 260 ברבע האחרון של שנת 2008 או ממש בתחילת שנת 2009, בזמן שה-GTX 280 החדש ישוחרר מאוחר יותר, בחלקו השני של הרבע הראשון של שנת 2009. שמועה זו נוספת לזו הנוגעת להגדלת מספר צינורות העיבוד אותם מכיל ה-GTX 260, מה שידוע כמשפר ביצועים, ומנסיונינו עם , לכל תהליך מזעור מתווספת גם העלאה של תדרי הליבה, המעבדים המאוחדים והזיכרון הגראפי, מה שאומר שייתכן מאוד ושוב יש לחברה איך להביס את ATI.


תגיות

5 תגובות

 1. אנוידיה עצלנים… אותה ליבה אותה חרטאה

 2. לא עצלנים !!!
  פשוט ATI/AMD תמיד מפותחים יותר טכנולוגית !

 3. Elsa היה פעם חברה גרמנית מפוארת
  הילדים כאן לא מכירים, אבל Elsa היתה פעם חברה מפוארת, אחת מהטובות בעולם?

 4. Elsa היה הכרטיס מסך הראשון שלי
  Elsa Erazor III אם אני זוכר נכון..
  עם תוכנת משקפי תלת מימד שהופכים כל משחק בעצם לתלת מימד, חמוד מאוד.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close