מפלצת ביצועים בנפח של 1.2 ליטר: מחשבי ה-Hades Canyon של אינטל

האם משפחת מעבדי ה-Core-G החדשה סוף כל סוף תאפשר גיימינג ראוי במוצר ממשפחת ה-NUC? 

שבבי העידן החדש של אינטל שמשלבים ליבות גראפיות מתקדמות מבית AMD מיועדים למחשבים ניידים, אך המוצר הראשון וכנראה גם המבטיח ביותר שנחשף ומתבסס עליהם הוא כזה שמשתייך דווקא אל קטגוריית המחשבים הנייחים – זה הוא ה-NUC החדש של אינטל, שקיבל את שם הקוד המאיים משהו Hades Canyon, אשר משתלב היטב עם עיצובו שכולל את לוגו הגולגולת הזכור היטב ממוצרי הגיימינג בעברה של ענקית השבבים.

אינטל הציגה את היצירה החדשה שלה באירוע סגור לעיתונאים, מעט לפני יריית הפתיחה הרשמית של תערוכת CES 2018, והעניקה לנו הזדמנות להתרשם ממנה במו עינינו. מדובר במחשב שמתיימר לספר גיימינג מודרני ב-60 פריימים בשנייה בתצוגת 1080p, באריזה שקטנה יותר מבקבוק מים משפחתי ותוכל להיכנס בקלות כמעט בכל תיק.

NUC כזה עוד לא פגשנו

Hades Canyon יהיה זמין בשתי תצורות חומרה, האחת עם שבב ה-Core i7-8705G וליבת Radeon RX Vega M GL במעטפת הספק של 65 וואט, והשניה עם דגם ה-Core i7-8809G המוביל, ליבה גראפית עוצמתית יותר מסוג Radeon RX Vega M GH ומעטפת צריכה של 100 וואט, שמציע את אותם המימדים הפיזיים של אחיו.

הצלחה בלדחוס מערכת עם הספק מירבי של 100 וואט במעטפת שכזו ללא ספק ראויה להערכה

כמו כל מחשבי ה-NUC, גם כאן המשתמש יידרש להוסיף רכיבי זכרון דינאמי ואחסון לבחירתו, כאשר המארז יתמוך בצמד סטיקים של DDR4 בתצורת SO-DIMM ניידת עם נפח מירבי של 32 ג׳יגה-בייט, וצמד כונני SSD בממשק M.2 עם אורך מירבי של 80 מילימטרים ותמיכה ביצירת מערך RAID 1 או RAID 0 לביצועים ואמינות משודרגים.

את המכסה העליון ניתן להוריד ולהחליף באחרים, מודפסים ומותאמים אישית

שאר מפרט מחשבי ה-Hades Canyon זהה בין תתי הדגמים, עם צמד מחברי Gigabit Ethernet קוויים, קישוריות 802.11ac אלחוטית כפולת ערוצי שידור וקליטה, קישוריות Bluetooth 4.2, כרטיס קול מסוג ALC700 של Realtek עם תמיכה בעד 7.1 ערוצי שמע, יחידת אספקה חיצונית בהספק של 230 וואט, הארה מובנית צבעונית במארז ומגוון עשיר של יציאות וכניסות, גם מקדימה וגם מאחור. זוג Thunderbolt 3, זוג HDMI 2.0, צמד USB 3.1 ועוד, עבור כל צורך אשר עלול לצוץ לכם.

המפרטים הטכניים המלאים עבור צמד הדגמים שיחל להימכר בקרוב

מחשבי ה-Hades Canyon יוצעו למכירה בתוך כחודשיים, עם עלות מומלצת רשמית של 800 דולר לדגם ה-Core i7-8705G ותג מחיר של 1,000 דולר לדגם עם Core i7-8809G. לא זול כלל, אך גם לא בהכרח יקר באופן קיצוני למוצר ייחודי ואף מהפכני שכזה, שמעניק לנו הרבה תקווה לקראת המשך הדרך, בו ככל הנראה נקבל עוד דגמים מתקדמים דומים מבית יצרניות נוספות אשר מפיקות מחשבים מקטגוריית ה-NUC.

המשיכו לעקוב אחרינו לעוד עדכונים לוהטים ישירות מ-CES 2018 – תערוכת האלקטרוניקה והגאדג׳טים הגדולה ביותר בעולם.