מעבדים חדשים לאולטרה ניידים • HWzone
מחשבים

מעבדים חדשים לאולטרה ניידים

אינטל חשפה פרטים חדשים על המעבדים המיועדים למערכות אולטרה ניידות (UMPC) ומערכות MID (ר"ת Mobile Internet Devices), מעבדים אלו יושקו כבר מהחודש הבא, בו צפוים לצאת גם מעבדי ה- Penryn, המיועדים לתחנות עבודה ולמחשבים שולחניים.
 
הפלטפורמה החדשה נקראת Menlow, ושם הקוד של המעבדים המיוצרים בליטוגרפיה של 45 ננומטר, יהיה Silverthorne. מעבדי ה-Silverthorne יחליפו את הדור הנוכחי של המעבדים, אשר מבוסס על מעבדי ה- Pentium M, בעלי תהליך יצור ישן של 90 ננומטר. המעבדים החדשים יגיעו בתדרים שונים, החל מ-1.1 ג'יגה-הרץ ועד ל-1.7 ג'יגה-הרץ, כאשר התדר של המעבד החזק ביותר בסדרת המעבדים הנוכחית עומד על כ-800 מגה-הרץ בלבד. כמו כן, מעבדי ה-Silverthorne יכילו זיכרון מטמון מרמה שניה (L2) בנפח של 512 קיל- בייט, מה שיהיה מספיק והותר בשביל מערכות אולטרה ניידות ומחשבים המיועדים למדינות העולם השלישי, מחשבים אשר יעשו שימוש במעבדים הללו.
 
המעבד החדש בהשוואה למטבע פני אמריקאי
אינטל הוסיפה כי המעבדים החדשים יהיו שווי ביצועים למעבדי ה-Pentium M מהדור הראשון (ליבת דותן), ביצועים מספקים למדי, שכן השיפור האמיתי הינו בעליות הייצור – כאשר פיסת סיליקון בודדת, בגודל של 300 מילימטר רבועי מכילה לא פחות מכ-2000 מעבדי Silverthorne. לצורך ההשוואה, על אותה פיסת סיליקון נכנסים רק כמה מאות מעבדי Penryn המיועדים לשרתים ולמחשבים השולחניים. צריכת החשמל של מעבדי ה-Silverthorne קטנה ב-10 אחוזים, לעומת המערכות האולטרה ניידות (UMPC) של שנת 2006, כאשר צריכת החשמל המקסימלית של המעבדים החדשים מגיעה לכ-0.55 וואט בלבד.
 
על אף שפלטפורמת ה-Menlow נשמעת מבטיחה למדי, היא צפויה לצאת רק בחצי השני של שנת 2008. הציגה כבר בכנס המפתחים שלה (IDF) אבי טיפוס העושים שימוש במעבדים אלו ומריצים מערכת הפעלה מסוג לינוקס. במהלכים אלו ניתן לראות כי אינה מזניחה את השוק של המערכות האולטרה ניידות, אשר היה על סף קריסה כבר מספר פעמיים.

תגיות

3 תגובות

  1. מגניב 0.55 W צריכה
    אפשר לקחת מעבד כזה לעשות לו OC :P

  2. מעבד לנידים
    יפה אפשר לקחת מעבד כזה ולהחניס אותו לסלולאר עוד יותר טוב אפשר על בסיסו לפתח מיני כרטיס מסך וddr אופה יש לכם מחשב כיס חזק כמו מחשב נייד (בשביל הגודל)

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close