מי רוצה מסך Ultra HD במחשב הנייד שלו? • HWzone
מחשביםמחשבים ניידים

מי רוצה מסך Ultra HD במחשב הנייד שלו?

היכונו לבואן של רזולוציות העל: שארפ מכריזה כי החלה לייצר מסכי IGZO למחשבים בעלי רזולוציה חסרת תקדים של 3840×2160 פיקסלים

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


אחרי שהתרגלנו לראות מסכים מרהיבים ברזולוציית FullHD בטאבלטים ובסמארטפונים שלנו, נראה כי בקרוב נצטרך להתחיל להתרגל לקפיצה טכנולוגית נוספת בעולם אמצעי התצוגה – מסכים ברזולוציית Ultra HD במחשבים הניידים שלנו.

שארפ מכריזה כי החלה בייצור דוגמאות של מסכי 15.6 אינץ' בטכנולוגיית ה-IGZO המתקדמת שלה, אשר מציעים רזולוציה אדירה של 3840×2160 פיקסלים שמתפרשת לצפיפות של 282 פיקסלים לאינץ'.
לשם ההשוואה, מסכי הניידים המתקדמים ביותר שניתן למצוא בשוק כיום מציעים רזולוציית WQHD+ של 3200×1800 פיקסלים בגודל של 14 אינץ' (צפיפות של 262 פיקסלים לאינץ') ו-15.6 אינץ' (צפיפות של 253 פיקסלים לאינץ').

מסכי ה-Ultra HD החדשים של שארפ עתידים להיכנס לייצור המוני בחודש פברואר 2014, וכנראה יופיעו במוצרים ראשונים חודשיים-שלושה לאחר מכן – לקראת אמצע השנה הבאה.

מסך ה-Ultra HD לניידים, כפי שהוצג בתערוכת CEATEC 2013

האם יש בכלל צורך או דרישה למסכים ברזולוציית במחשבים ניידים? מצד אחד נראה שהתשובה היא 'לא ממש' – מלבד העובדה שקיים כרגע מעט מאוד תוכן Ultra HD, מערכת החלונות (למשל) וגם מרבית התוכנות אינן תומכות כיום בצורה תקינה ברזולוציות עצומות שכאלו, מה שמתבטא לרוב בממשק זעיר שקשה להשתמש בו ללא הקטנה של הרזולוציה בפועל.
כמו כן, אי אפשר להתעלם מכך שרזולוציה של 3840×2160 פיקסלים מורכבת מפי 4 פיסקלים יותר מרזולוציית FullHD של 1920×1080 פיקסלים, מה שיגדיל בהתאם את כח העיבוד הדרוש להתמודדות ראויה איתה – ממש לא בטוח שעולם המעבדים הניידים העכשווי מסוגל לעמוד בדרישות.

המסך החדש של שארפ, בהשוואה למסכים המתקדמים ביותר שזמינים בשוק הניידים כרגע

מנגד, ניתן לראות במסכי ה-Ultra HD הראשונים למחשבים ניידים התקדמות חשובה וחיובית אשר תתרום להגדלת הפופולריות של רזולוציות כאלה, ולמעשה תדרבן את הופעתם של פתרונות לבעיות שהוצגו בפסקה הקודמת – שכיחות גדולה יותר של רזולוציות ה- תגביר את הדרישה לתוכן מותאם ולטכנולוגיות תומכות מתקדמות יותר, מה שיקדם בסופו של דבר את עולם המחשוב כולו.

דוגמה לממשק שלא מותאם לרזולוציה של 3200×1800 פיקסלים.
האם בואם של מסכים נוספים בעלי רזולוציות גבוהות עוד יותר תקדם את עולם הטכנולוגיה?

מתרגשים מבואם של רזולוציות ה-Ultra HD אל עולם הניידים או חושבים שמדובר בגימיק מיותר? ספרו לנו מה דעתכם בתגובות.


תגיות

11 תגובות

 1. למה לא רואים מסכי מחשב רגילים של 4K במחירים סבירים
  אם אפשר לייצר מסכים עם רזולוציות של 4K לאייפד וכל מיני מכשירים ולמכור יחסית במחיר סביר למה אי אפשר לייצר כמה למחשב נייח עם מחיר סביר

 2. ל1
  למה נראה לך שהאייפד הוא 4K?
  זה 1536 על 2048, בעוד שה4K הוא 2160 על 3840.

 3. יותר מדי מוקדם מדי.
  הדבר האחרון שצריך שיפור במחשבים ניידים זו הרזולוציה.

 4. ל-1
  איך תעביר תמונה של 4K מהמחשב למסך ? חכה ל-HDMI 2, חיבור 1.4 תומך רק עד 30 hrz

 5. ל1
  בגלל שאין עדיין תקן להעברת תמונה בגודל כזה מהכ.מסך לצג

 6. ל4- לא מסכים.
  אמנם אין מה להגיע לרזולוציה פסיכית של 4k, אבל אני חושב ש1080p זאת התקדמות משמעותית בהשוואה לכל מיני רזולוציות דור קודם כמו 1366*768 (שעדיין קיימת בהרבה מאוד דגמים) שאפשר לראות כל פיקסל ופיקסל. אמנם עוד לא התאימו את התוכנות כמו שצריך, אבל גם זה יגיע.

 7. ומה ההשפעה על הסוללה?
  זה לא יחסל את הסוללה מסך כזה?

 8. חלאס!!!
  באמת שהייתי רוצה להגיב, אבל הקוד אבטחה הזה הוציא לי את החשק! אין שיטות אחרות היום??(כמו שאלה)

 9. תתקדמו בכיף אבל מה עם סוללות
  באמת שהתצוגה מספיק טובה
  שישפרו סוללות שיספיק למינימום שימוש יומי שלם

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close