adplus-dvertising

מיקרוסופט: "נמכור 3 מיליון יחידות של קינקט בעונת החגים"

פחות מחודשיים לפני ההשקה הרשמית, משוכנעים במיקרוסופט כי בקר הקינקט החדש הולך להיות הצלחה מסחררת

בחטיבת הבידור של מיקרוסופט תולים תקוות רבות בבקר השליטה החדש מתוצרתם, הקינקט (Kinect) – בחברה כבר מתכוננים לקראת מה שהם מכנים "ההשקה הגדולה ביותר בתולדות ה-Xbox 360" ולמעשה משוכנעים כל כך בהצלחתו של המוצר החדש עד שהם לא מהססים להכריז על צפי מכירות של לא פחות משלוש מיליון יחידות רק בעונת החגים הקרובה. את הנתון הזה מבססים בחברה על סקרי שוק אשר הצביעו על נכונותם של צרכנים רבים להצטייד בקינקט משלהם.

 
את היעד הזה מצפים במיקרוסופט להגשים חרף השקה לא מרשימה במיוחד הכוללת רק 15 כותרים, מרביתם משחקי ספורט וריקוד הפונים דווקא לקהל הקז'ואל ולא לאלו המעוניינים בחוויית גיימינג מעמיקה. כותרים רציניים יותר התומכים בטכנולוגיית זיהוי התנועה של הקינקט יצוצו רק בשנת 2011. עד אז, הגיימרים הכבדים יאלצו להמתין בסבלנות.
עם זאת, ייתכן שלצד כותרים חדשים לחלוטין תתווסף תמיכה בטכנולוגיית זיהוי התנועה גם למשחקי הדגל הקיימים של הקונסולה.
 
הקינקט, שהחל את דרכו תחת שם הקוד "פרויקט נטאל", מתיימר לספק חוויית גיימינג חדשה ושונה לחלוטין מזו שהכרנו עד כה. אתם מוזמנים לשכוח מהעכבר והמקלדת, מהג'ויסטיק ולמעשה מכל בקר שליטה פיזי שאי פעם אחזתם בו. עם הקינקט כל אלו נהפכים למיותרים וחסרי שימוש שכן במיקרוסופט מאמינים שבקר השליטה האולטימטיבי הוא לא פחות ולא יותר מאשר הגוף האנושי.
 
מערכת הקינקט כוללת מצלמה, גלאי קול וגלאי תנועה המסוגלים להתחקות אחר תנועותיהן של לא פחות מ-48 נקודות בגוף האדם. גלאי התנועה ממפה הלכה למעשה את גופו של השחקן ובאופן זה מאפשר שימוש במגוון חלקי גוף לצורך שליטה במתרחש על המסך. בנוסף, לקינקט טכנולוגיית זיהוי פנים וקול המסוגלת לשמור פרופיל של שחקן ספציפי לצורך שימוש עתידי.
 
הקינקט זכה לביקורות חיוביות למדי מצד מבקרי משחקים ואתרי טכנולוגיה שזכו להניח את ידם על המכשיר ולהתנסות בשימוש בו לפני הציבור הרחב. במרבית הביקורות ציינו לטובה את השליטה האינטואיטיבית במכשיר שמאפשרת חוויית משחק חדשנית ושונה לחלוטין מכל מה שהכרנו עד כה. עם זאת נמתחה ביקורת על מיעוט התוכן הקיים, שלדעת אחדים אינו מצדיק לפי שעה רכישה של המכשיר.
 
הקינקט, למען האמת, כבר מוכן ומזומן לשימוש ורק מחכה להשקה הרשמית שלו שתתרחש בחודש נובמבר הקרוב בארבעה שלבים: בשלב הראשון, ב-4 לנובמבר, יזכו האמריקנים להנות מהצעצוע הטכנולגי החדש. שישה ימים מאוחר יותר, ב-10 לנובמבר, יצטרפו גם האירופאים לחגיגה. האוסטרלים יאלצו להמתין עוד שמונה ימים ויוכלו לרכוש את הקינקט החל מה-18 לנובמבר. יומיים לאחר מכן, ב-20 לנובמבר יוכלו סוף-סוף גם תושבי ארץ השמש העולה (הלא היא יפן) להניח את ידם על הקינקט.
 
יש לציין שלא זו בלבד שהאמריקאים יזכו לרכוש ראשונים את הקינקט אלא גם שרכישה זו תהיה זולה יותר מזו של השוכנים בצידו השני האוקיינוס האטלנטי. המחיר המומלץ של הקינקט באירופה הוא 149.99 אירו (שהם 191 דולר). בממלכה המאוחדת תאלצו להיפרד מסכום גבוה אפילו יותר, 129 לירות שטרלינג (שהן 206 דולר או 156 אירו). לעומת זאת, האמריקאים יזכו למחיר הנמוך ביותר, 149 דולר בלבד. מחירי ההשקה באוסטרליה ויפן לא ידועים לפי שעה, אך מי יודע, אולי ההמתנה הקלה להשקתו של המכשיר תלווה בתג מחיר אטרקטיבי.
 
יש לציין כי בד בבד מקדמת חברת סוני היפנית את ה-Playstation Move, טכנולוגיית זיהוי תנועה הנעשת באמצעות שני בקרים פיזיים, בדומה לקונספט עליו מושתתת קונסולת ה-Wii. המפסידה הגדולה ביותר מהשקת שתי טכנולוגיות זיהוי התנועה האלו היא נינטנדו היפנית שבארבע השנים האחרונות נהנתה ממונופול מוחלט בתחום הגיימינג מבוסס התנועה. עם זאת, לא לעולם חוסן, והמונפול הולך ונשבר.
יהיה מעניין לראות כיצד תשווק נינטנדו את הקונסולה מתוצרתה בעידן שבו גם לשתי המתחרות טכנולוגיה מקבילה (בין אם פיזית, במקרה של סוני ובין אם לא-פיזית, במקרה של מיקרוסופט). המאבק עומד להיות קשה במיוחד לאור העובדה שמבחינת חומרה ה-Wii ניצבת מרחק שנות אור משתי המתחרות שלה, ה-Playstation 3 וה-Xbox 360, כך שעבודה רבה מצפה לממונים על קידום המכירות בנינטנדו שעד כה הציבו רף מכירות בלתי מתפשר ועמדו בו.
 1. דורון2

  נינטנדו תתן בראש עם ניידים
  בזמן שסוני ומיקרוסופט ידביקו את מה שנינטנדו עשתה ה-2006, נינטנדו תהיה עסוקה בלגנוב להם את שוק הקונסולות הניידות עם ה-3DS.

  25/09/2010 בשעה 09:33
 2. NGC224

  שוק הקונסולות הניידות הרבה יותר קטן מהקונסולות הרגילות

  30/09/2010 בשעה 12:59