מיקרוסופט מתקפלת: מבטלת אזהרה מפני התקנת דפדפנים מתחרים בחלונות 10

העדכון האחרון של מערכת ההפעלה הוסיף "שיטה" חדשה לקדם את ה-Edge למשתמשים תמימים – וכעת היא גם נגנזת, לאחר שלב קצר של זעם מקוון 

זה מרגיש כמו דפוס פעולה שחוזר על עצמו מדי כמה חודשים – מיקרוסופט מציגה תוספת כלשהי למערכת 10 שמטרתה לדרבן העדפת שירותיה ויישומיה האישיים על פני אלו של המתחרים, חוטפת תלונות וכעס על כך, ובדרך כלל גם מתקפלץ ומרככת מעט את עמדותיה בשביל לחזור אל סטטוס-קוו. כעת, מדובר היה במעין "אזהרה" שהופיעה לפני התקנת דפדפני ה-Chrome וה- בגרסה מוקדמת עדכנית (17758) של מערכת ההפעלה.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


משתמשים שנמצאים בתוכנית המסלול המהיר (Fast Ring) לקבלת עדכוניה של מיקרוסופט לפני כל השאר הבחינו כי גרסה חדשה מוסיפה הערה על גבי המסך לפני נסיון הורדת קובץ התקנה לדפדפן Chrome או Firefox (וגם שחקנים צנועים יותר כמו Opera או Vivaldi), דרך ה- Edge כמובן שמהווה את ברירת המחדל היחידה במערכת לאחר התקנה טרייה שלה.

למה להוסיף אחר כשיש לכם את ה-Edge? זו נראית כמו עצה ולא הרבה מעבר, אך נראה שגם במיקרוסופט מכנים אותה 'אזהרה'

השיימינג הפומבי של ענקית הטכנולוגיה דרך טוויטר וצינורות מקוונים אחרים לא איחר לבוא, כאשר רבים כעסו באופן טבעי על תוספת מנגנון נוסף שנועד לפגוע בתחרות, בנוסף לצורך הקיים כבר עתה להגיע אל נבכי עמודי ההגדרות בכדי להחליף את ברירת המחדל מ-Edge לכל אחד אחר בו תחפצו.

הודעות שמנסות לשכנע משתמשים להעדיף יישומים מתוך החנות הרשמית של 10 על פני קבצי התקנה "מסורתיים" עדיין קיימות במערכת, לצערנו

הרעש הפומבי הגדול כבר בשלב מוקדם זה עבד, כך נראה, כי בגרסת 17760 העדכנית ביותר של המערכת אותה הודעת אזהרה "תמימה" אינה קיימת עוד – במה שנראה כמו התקפלות שקטה ומהירה של . סביר להניח שזה לא יהיה הנסיון האחרון של החברה להשפיע על הרגלי השימוש של הצרכנים כך שישפיעו לטובה על שירותיה ויישומיה הפרטיים – ולנו נותר רק לקוות שהתנגדות פומבית משמעותית תמנע מאותם רעיונות פסולים ובלתי רצויים להפוך לסטנדרט החדש.


מסכימים איתנו? בואו לדבר על זה בתגובות.