מיקרוסופט מאשרת ומאושרת: חלונות 10 כבר פועלת על גבי 110 מיליון מחשבים • HWzone
מחשביםמערכות הפעלה

מיקרוסופט מאשרת ומאושרת: חלונות 10 כבר פועלת על גבי 110 מיליון מחשבים

השידרוגים החינמיים ההמוניים עושים את העבודה, והגירסה החדשה של מציגה פופולריות שיא כחודשיים בלבד לאחר שהושקה

אחת מההכרזות המעניינות שנבלעו להן בין שלל המוצרים החדשים במסיבת העיתונאים של נגעה למערכת החלונות 10 הטרייה. במיקרוסופט אישרו רשמית את הדיווחים שהגיעו לרשת לפני כשבועיים אודות 100 מיליון מחשבים שעודכנו לגירסה החדשה, והכריזו כי נכון לעכשיו נמצאים בעולם כ-110 מיליון מחשבים שמריצים אותה.

מיותר לציין כי מדובר בשיא חדש של קצב אימוץ עבור מערכת הפעלה, שנובע ללא ספק מהבחירה לשדרג באופן חינמי את מרבית המחשבים שמריצים 7 וחלונות 8 בשוק – אך למרות זאת, מדובר בהישג גדול עבור , שנוקטת בטקטיקה עסקית חדשה ומאמינה שתוכל לקבל את הרווחים שלה בשלל מקומות ושיטות אחרות, אחרי שחלונות 10 תהפוך למערכת המובילה החדשה בשוק – בערך כפי שהייתה מערכת החלונות במשך שנים רבות וכפי שמהווה מערכת החלונות 7 כעת.

בהתבסס על נתונים שקיבלנו לפני כחודש, אז דובר על כ-53 מיליון מערכות עליהן הותקנה 10 אשר תורגמו לנתח שוק מרשים של כחמישה אחוזים ביקום מערכות ההפעלה הנייחות – נראה כי ניתן להעריך שנתח השוק של 10 עתה נושק כבר ל-10 אחוזים, שאמורים לקרב אותה אל נתח השוק הקיים של 8.1 – בדרך אל המקום השלישי בטבלה, אחרי וחלונות 7 שעדיין מחזיקה בכמחצית מהשוק כולו.

כך נראתה חלוקת שוק מערכות ההפעלה הנייחות לפני כחודש - כיום, יתכן מאוד שהנתח של חלונות 10 כבר הכפיל את עצמו
כך נראתה חלוקת שוק מערכות ההפעלה הנייחות לפני כחודש – כיום, יתכן מאוד שהנתח של 10 כבר הכפיל את עצמו

כמה זמן עוד יקח לחלונות 10 עד שתצליח להאפיל על 7, אם בכלל? נחיה ונראה. עד אז – שאפו על הסיפתח המוצלח, .

קישורים נוספים

תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close