מיקרוסופט ו-HP מבטלות את הטאבלטים שלהן

מדיווחים שונים עולה כי פרויקט פיתוח מחשב ה-Courier בעל המסך הכפול של מיקרוסופט, בוטל סופית. בנוסף, ככל הנראה גם מחשב ה-Slate המצופה של HP לא יזכה להגיע לשוק

בחודשים האחרונים פורסמו ברחבי הרשת דיווחים לפיהם מיקרוסופט מפתחת מחשב טאבלט חדשני, שייקרא "Courier". לפי דגם אב-הטיפוס שפיתחה מיקרוסופט, נראה היה כי מדובר במחשב טאבלט בעל שני מסכי מגע מתקדמים, אשר משלב באופן מהפכני בין טכנולוגיית זיהוי מגע לבין זיהוי כתיבה על ידי עט אלקטרוני. ה-Courier אמור היה להכניס את מיקרוסופט בגדול לשוק הטאבלטים – אך למרבה הצער, לפי דיווחים שונים, נראה כי החברה החליטה לעצור את תהליך הפיתוח שלו, ולגנוז את הפרויקט. בנוסף, לפי פרסומים נוספים, יצרנית המחשבים HP שפיתחה את מחשב ה-Slate שלה,החליטה גם היא לבטל את הפרויקט ולא לשווק את הטאבלט – שלמען האמת אמור היה להוות אלטרנטיבה עדיפה ופונקציונלית בהרבה לעומת מחשב ה-iPad של Apple.
ה-Slate – בוטל סופית?
"פרויקט ה-Courier מהווה דוגמה לכך שהמפתחים בחברת מיקרוסופט לא מפסיקים לנסות לחדש ולהמציא טכנולוגיות חדשות. לחברה אף פעם לא היו תוכניות לייצר את ה-Courier בצורה המונית, אך הטכנולוגיה עליה הוא מתבסס בהחלט תבוא לידי ביטוי במוצרים עתידיים", כך הודיע סמנכ"ל בכיר בחברה, פראנק שאו. מדבריו עולה כי מיקרוסופט בהחלט לא מתכוונת לוותר על ההזדמנות לפרוץ לשוק מחשבי הטאבלט, וייתכן שכבר בעתיד הקרוב נזכה לשמוע על הפרויקט הבא של החברה בתחום.
במקביל, HP גם היא לאחרונה וויתרה לכאורה על פיתוח מחשב ה-Slate שלה – כאשר לפי הדיווחים בחברה לא היו מרוצים מצריכת ההספק הגבוהה של הטאבלט (אשר מבוסס על מעבד Intel), כמו גם ממערכת ההפעלה Windows 7, שצרכה משאבים רבים מדי. חשוב לציין כי HP רכשה לאחרונה את חברת Palm, והיא צפויה להשתלט על מערכת ההפעלה מתוצרתה שנקראת "WebOS", ככל הנראה על מנת להשתמש בה בתור מערכת הפעלה למחשבי הטאבלט שהיא תפתח בעתיד.
 
נראה כי גם אם שתי החברות (HP ומיקרוסופט) כבר וויתרו על הטאבלטים המצופים שלהן, הן בהחלט עשויות להפתיע בגדול בעתיד. עם זאת, יש לזכור כי כל עוד לא קיימים בשוק מתחרים כלשהם למכשיר ה-iPad של Apple, לסטיב ג'ובס יש בהחלט סיבה טובה לחייך.