מחירי הזיכרונות מזנקים – תוצאות השריפה במפעל Hynix

ככל שהעשן מתפוגג ומתברר היקף האסון עקב השריפה עולים מחירי הזיכרון בהדרגה.
 
שבוע לא קל עבר על ,Hynix ספקית ויצרנית זיכרונות למחשבים ומכשירים ניידים השנייה בגודלה בעולם אחרי סמסונג, כאשר במפעל לייצור שבבי זיכרונות הממוקם בסין פרצה שריפה.
 
ב-4 בספטמבר פרצה שריפת ענק במפעל Hynix, ככל הנראה במהלך התקנה של ציוד חדש. כתוצאה מזאת מחירי שבבי DDR3 עלו בצורה משמעותית, שיא של שלוש שנים. אתמול החברה חזרה לפעילות חלקית ועדיין בוחנת את הנזק.

"נכון לעכשיו, אין פגיעה מהותית בציוד הייצור בחדר הנקי, אנו מצפים לחזור לפעילות בקרוב, כך שהייצור הכולל והיקף ההספקה לא יפגעו משמעותית". אמר נציג החברה והוסיף "התוכנית שלנו היא לחזור לפעילות מלאה בשלבים לאחר שהציוד הפגום יוחלף".
 
אף על פי דברי Hynix, חברת TrendForce המתמחה במודיעין, מחקר וייעוץ בתחום החומרה, העריכה שהספקית תחזור לפעילות מלאה רק עוד שישה חודשים או יותר.
למרות הכל, התוצאה לא בהכרח שלילית לגמרי עבור Hynix. היצרנית דיווחה שבוע שעבר שהיא מצפה שרוב הנזק יכוסה ע"י הביטוח. אפילו אם היקף הייצור ירד עקב השריפה, מחירי השוק הגבוהים של הזיכרונות יאפשרו רווח גבוה יותר עבורם.
 

ואיך זה משפיע עלינו אתם שואלים? במהלך סוף השבוע האחרון ותחילת השבוע הזה, כתוצאה מציפיות של מחסור בהיצע מספר יבואנים בארץ העלו את מחירי הזיכרונות.