מותו של טרול • HWzone
מחשבים

מותו של טרול

רמבוס, אחת החברות השנואות ביותר בעולם המחשבים, מפסידה במשפט למיקרון ולהייניקס, ולהפתעתנו, דווקא לא במשפט הנוגע להפרת פטנטים
 
ראשית, נסביר מהו טרול פטנטים. טרול פטנטים הוא אדם, או חברה, שרושמים או קונים פטנטים מחברות אחרות, שלא מתוך מטרה לעשות בפטנטים האלה שימוש וליצור מוצרים מוצלחים או חדשניים, אלא מתוך מטרה לסחור בפטנטים אלו או לתבוע גורמים אחרים אשר מפרים אותם לכאורה.
למרות שהטרולים קיימים, ולמרות שחברות גדולות וטובות איבדו מאות מיליוני דולרים לתופעה המציקה, לפעמים הטובים בכל זאת מנצחים. רמבוס, אחת מהחברות שמתבססות כלכלית רבות על תביעה לדין של חברות אחרות עקב טענה להפרת זכויותיה הקשורות בזכרונות למחשבים אישיים (מדובר בהתנהגות טרולית טיפוסית), הפסידה לאחרונה יותר מ-60 אחוזים מערך המניות שלה (שווה ערך ל-900 מיליון דולרים אמריקאיים), לאחר שתבעה לדין את מיקרון והייניקס – לשם שינוי לא על הפרה לכאורה של אחד הפטנטים שבבעלותה, אלא בטענה כי תיאום המחירים ביניהן (ספוילר: לא היה ולא נברא) מנע מזכרונות ה-RDRAM מבית רמבוס לצבור פופולריות בשוק.
 
ברוב מוחץ של תשעה מול שלושה, החליט חבר המושבעים שטענתה של רמבוס כי מיקרון והייניקס שיתפו פעולה בשנות התשעים, תיאמו מחירים, והציפו את השוק בזכרונות (ועל ידי כך גרמו לאינטל לנטוש את בריתה עם רמבוס ועם זכרונות ה-RDRAM) איננה מוצדקת, והעדיפו במקום זאת להאמין לטענות ההגנה, שמצידה הראתה ראיות לכך שהיו בזכרונות ה-RDRAM פגמים בייצור, הם היו יקרים יותר לייצור וסבלו מחסרונות אחרים, בנוסף לאסטרטגיה העסקית של רמבוס, שמנעה מהזכרונות שלה לצבור פופולריות.
 
"אנחנו מרוצים מאוד מכך שחבר המושבעים שקל את כלל הראיות, והגיע למסקנה שמעשיה של מיקרון הם ללא דופי. פסק הדין של חבר המושבעים מאשר את העובדה שמיקרון פעלה בהתאם לחוק ועמדה בכפיפה אחת עם ערכי החדשנות והתחרות ההוגנת בשוק" אמר סטיב אפלטון, מנכ"ל מיקרון. גם בהייניקס שמחו על פסק הדין. מנכ"ל החברה, O.C Kwon, פנה לעיתונות במייל, והודיע כי החברה מודה על פסק הדין "שדחה את הטענות חסרות השחר של רמבוס על כך שהייניקס היא החברה להאשים בכך שזכרונות ה-RDRAM נכשלו בלהפוך לתקן השולט בתעשיה".
 
חברות שנפלו קורבן להתנהגותה הטרולית של רמבוס עד עתה הן סמסונג ואינפינאון – הראשונה דיממה 900 מיליון דולר בכדי לסיים את המאבק המשפטי מול רמבוס, והשניה הפסידה בו 150 מיליון. אנחנו מקווים שפסק הדין החדש, שאמנם אינו עוסק בפטנטים אך ניתן בעד החברות שכן מציגות חדשנות וכן מקדמות את התעשיה קדימה, ייהווה אזהרה לכל אותם טרולים, הסוחטים מאותן חברות כסף עקב פרצות שונות בחוקי הפטנטים.


תגיות

12 תגובות

 1. ברוך שפטרנו. מצויין. עכשיו נשאר רק לחכות למותה של אפל והעולם יהיה מקום מושלם.

 2. גם אפל היא חברת טרול!
  אפל, לאורך שנותה הפגינה פעמים רבות התנהגות טרולית. זה כולל בין היתר גם רישום פטנטים על שמם הרבה אחרי שכל העולם כבר משתמש בהם כמו לאחרונה, פתיחה של מסך המכשיר הנייד ע"י הזזה של האצבע על המסך.

 3. סמסונג ?
  סמסונג ייצרו זכרונות RDRAM. למעשה חלק גדול מאוד, אם לא רוב או כל, הזכרונות RDRAM שהיו כאן ב 2000-2001 היו של סמסונג

  מה שאומר, שהיה להם הסדר כלשהוא אם רמבוס אל השימוש בטכנולוגיה

  וזה אומר, שלרמבוס אין בכלל אל מה לבוא לסמסונג

 4. רק שהטרולים הנוראים באמת
  מייקרוסופט אפל ואורקל ימותו כבר (לא יקרה בזמן הקרוב)

 5. אפל הטרולים הכי גדולים
  מוכרים חומרה במחיר כפול ומשולש

  ואנשים קונים…

  problem sane people?

 6. מחכה למותו של טרול האינטרנט
  זה יותר חשוב.
  מפרסמים תגובות רק בשביל לעצבן

 7. מי שרכש אפל
  לא חוזר יותר ל PC…
  מניסיון המוצרים שלהם מדהימים ואמינים
  (אני מתייחס למחשבים לא מכשירים סלולריים)
  ואם קונים בחו"ל אז העסקה לא יוצאת יותר ייקר ממחשב מותג רגיל

 8. ל-3
  מצטער על הקטנוניות, אבל את הבקשה לפטנט הפתיחה בההזת אצבע הוגש ע"י אפל כבר בשנת 2005, שנתיים לפני שיצא האייפון הראשון.
  כמו כל דבר בזירה המשפטית, רק עכשיו, אחרי שנים, זה אושר.

  לשאר המגיבים נגד אפל, שהביאה את העולם הטכנולוגי ואת התרבות המערבית כולה לשפע שבו אנו חווים היום- אני בטוח שיש לכם אייפון או סמארטפון אחר. זאת, חבריי, בזכות אפל. אני מניח שיש לכם גם מחשב אישי. זאת, חבריי, בזכות אפל. אני מניח שיש לכם עכבר למחשב. גם זה בזכות אפל.

  הדבר התמוהה ביותר בתגובה שלי הוא, מדוע להשקיע באנשים קטנים כמותכם, שיעדיפו לחכות למפלה ריקה מחשיבות מאשר לעלייה שתשנה את העולם.
  הלוואי שיום אחד תזכו להשפיע ולשפר את העולם כמו שאפל עשתה. הלוואי שהעולם יזכה לזה.

  אתם מדברים על אפל כמו על גרמניה הנאצית. תחשבו חיובי, תפסיקו להיות כאלה פלצנים.

 9. ל9 ו 10
  ל9
  http://www.youtube.com/watch?v=RsMcV0e06I0
  תהנה.

  ל10
  http://www.youtube.com/watch?v=Tj-KS2kfIr0&feature=player_embedded

  החלקה לפתיחה (4:22) משנת 2005 (מוצר גמור, אז יותר משנה, של פיתוח).
  שלא לדבר, שבסרטון זה גירסה שניה (ראשונה מ 2004).
  אז לך תדע…

  הגשת ה"פטנט", של אפל משנת 2005?
  מעניין, מאיפו הרעיון…

  מחשב אישי, עכבר, "חלונות",
  זירוקס אומר לכם משהו?!

  אפל היא חברה..

  אז, פשוט להגיד לא לטרול.. וזה הכל..

 10. ל- דניאל
  מצטער לפוצץ לך את הבועה אבל סמארטפון היו קיימים הרבה לפני האייפון. אפל פשוט הפכה אותם לטרנדים :-)

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close