מדריך לתיקון מחשבים ניידים למתחילים • HWzone
מחשביםמחשבים ניידיםמדריכים

מדריך לתיקון מחשבים ניידים למתחילים

הקדמה
 

בשנים האחרונות מחשבים נעשו נפוצים יותר ויותר. ממוצר עבודה יוקרתי (ויקר) וסמל סטטוס הפכו המחשבים הניידים למוצר עממי שנמצא כמעט בכל בית, ובלא מעט מקרים אפילו יותר מאחד לבית. מכירות המחשבים הניידים עברו כבר לפני כמה שנים את כמות מכירות המחשבים הנייחים בארה"ב. המחשב הנייד כאן להישאר.
 
באופן מסורתי מחשבים נחשבים קשים יותר לתחזוקה (חומרתית כמובן, אין ייחוד תוכנתי במחשבים ניידים) לעומת מחשבים נייחים. ישנן מספר סיבות עיקריות לדבר: במחשבים נייחים יש תקן אחיד כמעט ב-100% לכל רכיבי החומרה. המארזים והרכיבים מתוכננים לגישה נוחה ולא מסובכת (יחסית) להחלפת או שדרוג רכיבים. כמעט ולא יהיה מצב שבו רכיב חומרה לא יתאים מבחינה פיזית (מחשבי וכרטיסי מסך High-End ארוכים הם שני יוצאים מן הכלל).
 
במחשבים התמונה שונה – מלבד רכיבים מסויימים (שעליהם נעבוד בחלק זה של המדריך) לא רק שאין תקן אחיד בין החברות המייצרות, אלא שברוב המוחלט של המקרים החלקים בין סדרות שונות של אותו יצרן לא יתאימו, ואפילו קיימת אי תאימות בין מחשבים מאותה הסדרה (אך לא אותו הדגם המדוייק כמובן). המחשבים הניידים אינם מיועדים לתיקון ושדרוג (מלבד רכיבים מסויימים כפי שהזכרנו) כך שיצרניות המחשבים הניידים אינן מקלות (ואף מקשות) על תיקון עצמאי של המחשב מחוץ למעבדות החברה או מעבדות יעודיות לתיקון מחשבים .
 
מסיבה זו גם משתמשים בעלי ידע טכני וניסיון בתחזוקת מחשבים נייחים אינם מנסים בדרך כלל לתחזק את המחשב בעצמם אלא מוסרים אותו למעבדה. עלות תיקון שלא במסגרת האחריות היא גבוהה מאוד – בדרך כלל מאות שקלים על הבדיקה בלבד, כאשר גם החלפים יקרים משמעותית מחלפים של מחשבים נייחים.
 
בחלק זה של המדריך נעבור על מספר פעולות תחזוקה ושדרוג פשוטות שניתנות להיעשות על ידי כל משתמש בעל חוש טכני, ועל כן המדריך הוא למשתמש המתחיל. בהמשך מתוכנן חלק שני למדריך המיועד למתקדמים ובו ניגע במספר פעולות למשתמשים מתקדמים יותר, כגון החלפת מסך או החלפת משחה טרמית.
 
לפני שניגשים לעבודה
 
כמה מילים לפני שניגש לעבודה – כפי שהזכרנו קודם, מחשבים באים בשלל גוונים וצורות ואין תקן קבוע כזה או אחר. מה שכן יש זה מתכונת הרכבה כללית ב-90% מהמחשבים, ואותה נראה כאן. מדריך זה מיועד בעיקרו למחשבים (לפטופים) ולא לנטבוקים, שלצורך הקטנת הרכיבים וחסכון במקום בדרך כלל לא מצייתים למתכונת כזו או אחרת.
 
אזהרה: מדריך זה מיועד לידע כללי על תחזוקת מחשבים . יש צורך בידע טכני ובציוד מתאים על מנת לבצע פעולות המתוארות במדריך זה. חלק מהפעולות המתוארות במדריך יבטלו את האחריות על המחשב. הנהלת אתר HWzone.co.il אינה אחראית לכל נזק, ישיר או עקיף, שיגרם מביצוע מדריך זה!
 
לפני כל פעולה המתוארת במדריך זה יש לכבות את המחשב, לנתקו מהחשמל ולהוציא את הסוללה! אי מילוי צעדים אלו יכול להוביל לנזק בלתי הפיך לרכיבי המחשב!
 


1 2 3 4 5העמוד הבא
תגיות

9 תגובות

 1. מדריך נחמד!
  כמו שהקדמת ואמרת, עיקר הבעיה זה מעבר לזיכרון/כונן קשיח

 2. תודה רבה
  ודרך אגב,
  במקום להשתמש כל הזמן בסוגריים, פשוט תכתוב את מה שאתה רוצה בלי הסוגריים.

 3. אם אפשר להראות החלפת מאוורר
  יופי של רעיוו למאמר
  שימושי ומאיר עיניים

 4. יישר כח על המדריך!
  יוחנן, בבקשה אם אתה יכול, תכתוב במדריך הבא גם על הדברים המורכבים והמסובכים ביותר שיהיה נחמד גם למשתמשים המתקדמים, תודה.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close