לנובו מחדשת את קו ניידי הגיימינג הפופולרי שלה

הגירסאות העדכניות למשפחת ה-Y של היצרנית הסינית כוללות עיצוב משודרג ומעבדים מרובע ליבות מדור ה-Skylake

אחת מסדרות המחשבים הניידים המוכוונות לגיימינג אשר ניתן למצוא בשלל חנויות בישראל היא סדרת ה-IdeaPad Y50 של לנובו, אשר יודעת לספק יכולות חומרתיות נאות במחירים שפויים יחסית של 5,000 ש"ח ומעלה. כעת, סדרה זו הופכת לסדרת IdeaPad Y700, ומתיימרת להיות מתקדמת אפילו יותר.

השינוי המשמעותי ביותר בדור החדש הוא בעיצוב, שנראה הרבה יותר אגרסיבי וייחודי כעת תודות לשילוב בין פלסטיק בציפוי מט לאלומיניום מוברש כהה ונגיעות של צבע אדום בולט – אהבנו מאוד את החיבור הטרפזי בין המסך למקלדת וגוף המחשב (נקווה שהוא עמיד וקשוח מספיק בכדי לא ליצור סכנה לתלישת המסך ממקומו בטעות).

lnvy3 lnvy2

מתחת למעטפת המעודכנת תמצאו מעבדים מרובעי ליבות במעטפת תרמית של 45 וואט מדור ה-Skylake החדש, אם כי ללא אזכור לדגם ה-Core i7-6820HK בעל המכפלה הפתוחה נכון לעכשיו, וכמו כן זכרונות RAM מסוג DDR4 בנפחים של עד 16GB, אחסון מבוסס SSD בנפח של עד 512GB או נפח אחסון מכאני היברידי של עד 1TB, זוג רמקולים סטריאופוניים בהספק 2 וואט כל אחד יחד עם סאבוופר בהספק 3 וואט שמגיעים מחשב JBL, קישוריות Wi-Fi בתקן 802.11ac עם זוג ערוצים בשידור ובקליטה וסוללות 4 תאים בקיבולת כוללת של 60 וואט-שעה.

lnvy

כמו עכשיו, את סדרת ה-Y700 תוכלו לקבל או בגודל של 15 אינץ' כ-Y700-15, עם מסך IPS ברזולוציית FullHD או מסך IPS ברזולוציית 4K ואפשרות לתמיכת מגע בכל אחד מהם, או בגודל 17 אינץ' כ-Y700-17 עם מסך IPS ברזולוציית FullHD בלבד וללא אפשרות למגע.

lnvy4
עם עובי שמתחיל בכ-25 מילימטרים ומשקל של בין 2.6 קילוגרם (לדגם ה-15 אינץ') ל-3.4 קילוגרם (לדגם ה-17 אינץ'), ה-Y700 נראה דק וקומפקטי יותר ממה שהוא בפועל

מעבר לסוללה בקיבולת הצנועה למדי, בלנובו בחרו לבסס את כלל הדגמים על כרטיס מסך מדגם ה-GeForce GTX 960M של NVIDIA, בגירסה שכוללת 4GB של זכרון GDDR5, או על כרטיס Radeon R9 M375 שגם הוא עם זכרון GDDR5 בנפח 4GB – מה שאמור להתמודד באופן לא רע עם גיימינג ברזולוציות של עד FullHD, אך לא יספיק לרזולוציית ה-Ultra HD שמוצעת בדגמי ה-15 אינץ'. נקווה שבהמשך נראה את לנובו מציגה דגמים נוספים, אולי עם דגמי כרטיסי מסך עוצמתיים יותר או לחילופין עם מעבר כפול של כרטיסים מהדגמים שנכתבו למעלה.

לנובו תציע דגם אלטרנטיבי נוסף לחובבי AMD - עם מעבד ה-FX8800P מדור ה-Carrizo החדש, וכרטיס מסך מדגם Radeon R9 M385X
לנובו תציע דגם אלטרנטיבי נוסף לחובבי AMD – עם מעבד ה-FX-8800P מדור ה-Carrizo החדש, וכרטיס מסך מדגם Radeon R9 M385X

כל דגמי ה-Y700 יציעו זוג חיבורי USB 3.0, חיבור USB 2.0 נוסף לטעינה גם במצב שינה, חיבור HDMI בגודל מלא, חריץ לכרטיסי SD וחיבור Ethernet קווי, כאשר בדגמי ה-15 אינץ' תוכלו לקבל גם מצלמת RealSense עם חישת עומק של אינטל, לטובת תמיכה באימות בהתבסס על זיהוי פנים ושלל טכנולוגיות שליטה מתקדמות נוספות.

עם מחיר התחלתי מוצהר של 950 דולר, דגמי ה-Y700 ככל הנראה ידעו להמשיך את התנופה הנאה של קודמיהם – וכל עוד אין בסביבה יותר מדי מתחרים שמוכנים לספק מחירים תחרותיים יותר, אנחנו בהחלט בעד.

קישורים נוספים