לנובו ב-CES – הבשורות יצאו מסין

כמו חברות רבות אחרות, גם הסינית בחרה להציג לא מעט חידושים בתערוכת CES השנה. 2010 הייתה שנה טובה מאוד עבור , כאשר עיקר הגידול של החברה היה במדינות המתפתחות – סין, רוסיה, אסיה. ברבעון ה-3 של 2010 הייתה החברה ממוקמת במקום ה-3 בעולם בעולם במכירות של מחשבים , והיא מקווה שהמוצרים החדשים אותם היא משיקה – ימשיכו לקדם אותה.
 
לתחום ה-SMB והמשתמשים העסקיים הקטנים הציגה לנובו את מחשבי ה-E420s וה-E220s. מחשבים אלו בגודל 14 ו-12 אינטש כוללים את הדור החדש של המעבדים של אינטל (במחשב ה-220s נמצא מעבד ULV) והם כוללים מסכים בטכנולוגיית ה-LED Infinity Displayשל (אלו מסכים מבריקים, אך כאלו שמציעים בהירות גבוהה במיוחד).שני המחשבים דקים מאוד (מאוד), וכדי לספק זאת הסוללה שלהם לא ניתנת להחלפה אלא מובנת בתוך המחשב. מנסה להראות שהיא מקשיבה ללקוחותיה העסקיים, ובמחשבים שולבו למשל טכנולוגיות המאפשרות לבצע שיחות ב-HD יחד עם טכנולוגיות להקלטה בתאורה נמוכה ולהפחתת רעשי המקלדת בזמן השיחה.
 
מחשב ה-E420s יכלול כונן אופטי בתצורת סלוט (לראשונה אצל לנובו) ויהיה אפשר לכלול בו גם כרטיס גרפי חזק יותר (עד Radeon HD6600M) כאשר במחשב ה-E220s לא יהיה כונן אופטי ומשקלו יהיה קצת יותר מ-1.6 קילוגרם.
 
מחשב עסקי חדש הוא ה-X120e שכולל מסך 11.6 אינטש ומשלב לראשונה אצל לנובו את פלטפורמת ה-Fusion של AMD עם תמיכה בעד מעבד כפול הליבה החדש – ה-E-350. המעבד החדש של AMD מאפשר ללנובו להציג גרפיים מרשימים במחיר מרשים לא פחות –כ-400$ למחשב ששוקל פחות מ-1.5 קילוגרם (אם בחרתם בסוללת ה-3 תאים).
לנובו הציגה בתערוכה גם דוגמא לכיצד היא בודקת את המחשבים שלה –עם כל מיני כלי עינויים לניידים שבודקים כל ציר, מפרק וקורה בנייד. אם רציתם לבדוק אם הנייד שלכם עובד לאחר טבילה – זו הייתה התערוכה בשבילכם.
לבסוף הציגה לנובו שוב את קונפסט ה-LePad שלה – טבלט המריץ אנדרואיד אשר יכול להיות מחובר בכל רגע לתחנת הכוללת מעבד אינטל ומקלדת ולהפוך למחשב נייד מלא המריץ Windows 7. את ה-LePad U1 ראינו כבר בשנה שעברה ב-CES, אבל לנובו עוד לא שיחררה אותו לשוק. בנתיים הספיקה לנובו להחליף את מערכת ההפעלה לינוקס אשר הפעילה את הטבלט במערכת הפעלה מבוססת , והחברה מתכננת להשיק אותו קודם כל בסין במהלך הרבעון הראשון של השנה ובהמשך בכל שאר העולם המערבי.
 
לנובו תאפשר לרכוש את הטבלט בנפרד משאר המחשב הנייד, כאשר מלבד תחנת עגינה בתצורה של תציע החברה גם תחנה הכוללת רק מקלדת מלאה או מעמד נוח שכולל מגוון חיבורים – כולם מבוססים על השקע הנמצא בצד המחשב.
 
אין ספק שאנו רואים הרבה מאוד קונספטים לשילוב הטבלטים החדשים כחלק מהמחשבים הרגילים, כמו ה- Inspiron Duoשל Dell שגם הוא עשה הופעה בתערוכה, ומעניין לראות איזה קונספט יתפוס את הקהל.
לנובו לא צופה בקרוב טבלטים בשוק העסקי – בעיקר בגלל בעיות כמו ניהול, וחוסר התמיכה ב-Windows. אנשי החברה טוענים שהנסיון שלהם עם מוצרים כמו סדרת ה-X לשוק העסקי לא יעזרו להם לפתח טבלטים כלל.