לוח האם הראשון ל-32 ליבות בשוק הביתי • HWzone
מחשביםמעבדיםלוחות אםכתבות נבחרות

לוח האם הראשון ל-32 ליבות בשוק הביתי

Gigabyte היא הראשונה להצהיר על תמיכה רשמית במעבד ה- 2 המוביל

הנכונות המבורכת של AMD להמשיך ולתמוך באותן תושבות מעבדים ובאותם לוחות אם לאורך זמן עשויה להביא ללא מעט בלבול ובעיות טכניות בתחום, כפי שכבר סיפרנו לכם – והמצב הבעייתי ביותר עשוי להיות זה של דור ה- 2000, שאמנם ישמור על תושבת ה-TR4 ואפילו על ערכת השבבים של קודמיו, אך בפועל לא יוכל להבטיח מצב בו כל לוחות האם תומכים במעבדים האימתניים ביותר, לפחות ללא פגיעה משמעותית בביצועים המירביים האפשריים.

צרכנים שיהיו מעוניינים להשתמש במעבדים הביתיים המתקדמים והמאסיביים ביותר מאז ומעולם יזדקקו לבצע סקר שוק מקדים ולוודא כי לוח האם שבו יבחרו אכן יתאים להם באופן מלא – וכעת נראה כי יש לנו את ה-Aorus X399 Extreme החדש מבית שמתחיל את הטרנד, ונחשף עם הבטחה רשמית לתמיכה גם בדגם 32 הליבות המוביל.

דור חדש – אתגרים טכנולוגיים חדשים

לוח האם המרשים כולל חיפויים לפיזור חום אחיד גם בחלקו הקדמי וגם בחלקו האחורי, כולל על שלושת מחברי ה-M.2 שלו, צמד מחברי EPS שיספקו את האנרגיה הנדרשת למעבדים עם מעטפת תרמית של עד 250 וואט, שמונה חריצים לזכרונות , ארבעה חיבורי PCI-Express 3.0 X16, פתרון קישוריות 802.11ac ו- 5.0 מובנה, שלושה חיבורי Ethernet קוויים שאחד מהם תומך במהירויות של 10 ג'יגה-ביט בשנייה.

הלוח עצמו נחשף עוד בתערוכת CES בחודש שעבר – אבל כעת יש התחייבות של לתמיכה בכל הדגמים, כולל 32 הליבות ב- 2990X

הלוח בעל המראה העתידני והנאה יבוסס על עיצוב חשמלי שמספק עשר פאזות VRM למעבד עצמו ועוד שלוש פאזות לזכרונות ה-DRAM – האם זה אכן יספיק לדגמי ה- 2000  האימתניים ביותר, בעידן בו כבר פגשנו גם לוחות עם 16 פאזות למעבד? כנראה שבקרוב נגלה – וגם נשמע הבטחות והצהרות דומות מצד היצרניות המתחרות כמובן.

תגיות

4 תגובות

  1. לא מוטרד מדי, כבר מריץ 36 ליבות עם 72 נימים בבית, בעשירית מהמחיר האמיתי ועם טורבו פרוץ בביוס (3.5ghz בכל הליבות בעת ובעונה אחת)

  2. אני מקווה שלהיות ליד הלוח/מארז לא יהיה דומה לעמידה מול קמין בוער…

  3. האם יותר פאזות, טוב יותר למעבד.. והאם יש יותר מידי? נאמר אם היו שלושים פאזות..

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close