כרטיס מסך GIGABYTE RTX 3070 Ti בביקורת: שיפור קטן, עלות גדולה

סיכום דברים

ביקורת נוספת של כרטיס מסך כאן, וסיכום נוסף בו אנחנו צריכים לחשוב על איך אנחנו גורמים לאותו המלל להשמע שונה. הפעם, לפחות נראה שמתחילים לראות את האור בקצה המנהרה.

מזה קרוב לשנה וחצי שעולם החומרה נכנס למצוקה צרכנית בקנה מידה בלתי נתפס. גורלן של רכישות רבות נמצא בידיהן של יצרניות החומרה ומפעלי הסיליקון השונים (בעיקר במזרח). כאן הסיפור לא שונה. NVIDIA החליטה שזה צעד חכם להשיק כרטיס מסך נוסף חודשים בודדים לאחר שהשיקה אחד כמעט זהה לו לחלוטין במצב שוק שבו צרכן נאלץ לשלם סכומי עתק בלתי נתפסים עבורו.

אמנם, הפעם יש חדשות טובות. נראה שהתייקרות כרטיסי המסך הגיעה לשיאה, וכעת אנחנו אחרי השיא עם ירידות מחילים גלובאליות כולל גם כאן בארץ. עם שיא המחירים מאחורינו וגם אחרי כמה ירידות מחירים קלות, עדיין קשה לקרוא למחירים הוגנים. עם תג מחיר מומלץ של בערך 630 דולר את כרטיס המסך הזה תוכלו למצוא על המדפים במחיר ריאלי של כ-4,600 שקלים… שזה מחיר "רק" כפול, ולא יותר מכך כפי שאנחנו ראינו בדגמים כאלה ואחרים לאחרונה.

כמובן שבשלב זה להמליץ לקוראינו לרוץ לחנויות ולהזמין מוצר שכזה עבור מחיר שכזה יהיה דבר קצת בלתי אחראי, כך לא שיש יותר מדי אלטרנטיבות. כרטיסי RTX 3070 רגילים נמכרים במחיר דומה, וה-RX 6800 אף יקר מאלו עם רוב הדגמים מעל ל-5,000 שקלים. אסור לשכוח ש-RTX 3070 אינו מכיל הגבלה לחצי ממהירות כריית מטבע ETH שמכיל RTX 3070 Ti ובשל כך שוויו של הדגם החדש נמוך יותר עבור רבים.

פעם נוספת אנחנו נאלצים להחמיא בעיקר ל-GIGABYTE שעשתה עבודה מספיק טובה להשיק כרטיס מסך אשר ההנדסה בו אינה לוקה בבחירות תמוהות או אמיצות במיוחד. ה-GAMING OC 8G ממשיך מסורת ארוכה יחסית של דגמים הוגנים.

אנחנו מנצלים את ההזדמנות הזאת גם בשביל דגם נוסף שכך חלף דרכנו והספקנו להתרשם ממנו והוא ה-VISION של GIGABYTE. מדובר בסדרה שמיועדת ליוצרי תוכן והיא בעלת ערכת צבע אחר. אפשר לטעון שהיא מכוונת ליוצרי תוכן, אבל זה תירוץ מספיק טוב בשביל להשתמש בערכות צבעים שלא כל כך רואים בעולם החומרה. חומרה בצבע כסף היא דבר שונה, גם אם לוח המעגל המודפס וגוף הקירור עצמו זהים למה שתמצאו בדגמי ה-GAMING הסטנדרטיים של GIGABYTE.

לסיכום – אנחנו מודים ל-GIGABYTE על פיסת חומרה איכותית נוספת. ה-RTX 3070 Ti הוא פרפורמר טוב, ומהיר כמעט כמו RX 6800 של AMD, כרטיס מסך יקר יותר כיום. כמובן שיש להתחשב בטכנולוגיות NVIDIA שלדעתנו נמצאות מעט לפני אלו של AMD בכל הנוגע לשיפורי ביצועים ואפקטים ויזואליים בשלל משחקים כיום. דברים כמו DLSS 2.0 או עקיבת קרנות RTX Raytracing. אנחנו במגמה של ירידות מחירים, צריך להחזיק מעמד עוד קצת.