R9 290X ו-GTX 980 עם נפח זכרון כפול בדרכם אל השוק • HWzone
מחשביםכרטיסי מסך

R9 290X ו-GTX 980 עם נפח זכרון כפול בדרכם אל השוק

AMD ו-NVIDIA מתכננות לחשוף גרסאות עם בנפח 8GB לכרטיסי המסך החד ליבתיים המובילים שלהן, אשר יהיו זמינות לרכישה עוד לפני סוף השנה האזרחית

AMD-Hawaii-CrossFire-DMA-Engine
טכנולוגיית ה-Crossfire הנוכחית של החברה

על פי דיווח, יצרניות כרטיסים גרפיים AMD ו-NVIDIA מתכננות להכפיל את הזיכרון הגרפי שבכרטיסים החד-ליבתיים המובילים שלהן כבר החודש. כמו שאנחנו כבר יודעים, גרסאות עם שמונה גיגה-בייט של זיכרון גרפי לכרטיסי ה-R9 290X של AMD כבר קיימות מחברת Sapphire, אך כעת אנחנו מקבלים מידע על כך שגם PowerColor ו-Club3D עתידות להתחיל במכירה של כרטיסים דומים, עם תכנון דומה ל- ועם כרטיסי ה-GTX 970 ו-.

כמות הזיכרון הכפולה ש-AMD תתחיל להציע בכרטיסיה החד-ליבתיים העוצמתיים ביותר באים כנראה כתשובה לכרטיס ה-GTX 970 ו-GTX 980, המבוססים על ארכיטקטורת ה-Maxwell החדשה של NVIDIA. כזכור, זהו לא הצעד הראשון שעושה החברה בכדי להתמודד עם הכרטיסים החדשים של NVIDIA, כאשר בתחילת החודש חתכה AMD את מחיר כרטיס הדגל שלה, ה-R9 290X, ביותר מ-200 דולרים, צעד דרסטי, שכעת מתגלה רק כצעד ראשוני.

זיכרון בנפח כזה גבוה לכרטיסי ה-R9 290X וה-970/GTX 980 בהחלט יעזור להם להתמודד טוב יותר ברזולוציות גבוהות יותר, אך במבחני ביצועים ההבדל בין מכשיר הדגל החדש המבוסס Maxwell של מול כרטיס הדגל של הוא ניכר. מחירים לכרטיסים החדשים עוד לא התגלו, אך ניתן לשער שנראה מחיר גבוה במעט מכרטיסי הארבעה גיגה-בייט הנוכחיים, או לפחות ירידת מחירים לכרטיסים הנוכחים והכנסת הכרטיסים החדשים לתג המחיר הקיים.

תגיות

13 תגובות

 1. אוי כמה קשקוש. לפני שיסדרו את ה- scaling של יותר מ-2 כרטיסים אין ממש טעם בעוד זיכרון. יותר FPS לא יצא מזה (לפחות ברמה כזו תצדיק את התוספת הכספית המשמעותית שהם יגבו על עוד 4GB-DDR5).

 2. נשמע הגיוני
  זה לפחות יצור יותר פער בין 980 ל 970
  אולי לא מספיק אנשים קנו 980 בגלל היחס בין תועלת לכסף
  עכשיו הבדל בזכרון אולי אנשים שהתלבטו בין 970 ל 980 באמת ילכו על הגבוה והיקר יותר

  השאלה האם תוספת זכרון באמת תשפיע ב FPS ובאיזה רזולוציות במיוחד
  אולי זה חשוב רק ל 4K ?

 3. אם זה רפרנס/רגיל כמו בתמונה למעלה זה לא שווה הוא יתחמם וירעיש מאוד!!! (אם כבר שיעשו גרסא עם TRI-X או כל קירור אחרהעיקר לו הרגיל)

 4. 8GB יהיה חשוב אולי רק במקרים מסויימים של 3*4K, זו לא דרישה הכרחית בכלל ממערך מסכים כזה. מחסור בכוח חישוב יהיה יותר בעיה מנפח זיכרון.
  בווידאו המוטמא הם מראים (דקה 3:10) שלושה מסכי 4K שרצים ממערך SLI של 980. שני כרטיסים עם 4GB לכרטיס.

 5. hwzone היקרים, למה אתם לא עוברים למערכת הודעות כמו: disqus (יוזר אחד לכל שאר האתרים )

 6. ][RIGHT][COLOR=#333333]8GB יהיה חשוב אולי
  יש להודעות כאלו מקום.

  
  
  
  
  8GB יהיה חשוב אולי רק במקרים מסויימים של 3*4K, זו לא דרישה הכרחית בכלל ממערך מסכים כזה. מחסור בכוח חישוב יהיה יותר בעיה מנפח זיכרון.

  שאתה מדבר על מערך גדול של כרטיסים זה בהחלט משנה. בשימוש בשני כרטיסים הזיכרון יורד ל2 לכרטיס ובארבע ל1GB לכרטיס

 7. יש להודעות כאלו מקום.
  
  שאתה מדבר על מערך גדול של כרטיסים זה בהחלט משנה. בשימוש בשני כרטיסים הזיכרון יורד ל2 לכרטיס ובארבע ל1GB לכרטיס

  ממש לא.
  המידע משוכפל על כל הכרטיסים.
  בזכרון כל כרטיס וכרטיס עותק של כל המידע.

 8. אני בספק כמה עוד 4GB זיכרון יעזור ל980 – כרטיס 256 ביט , התעבורה פשוט לא מספיק גדולה
  מצד שני במשחקים רעבים לזיכרון ה290X אמור לקבל בוסט יפה מאוד.

  מי שדיבר על SLICF
  כאשר מריצים 234 כרטיסים במערך שמכילים 4GB זיכרון אז זה בעצם כמו כרטיס חזק מאוד עם 4GB זיכרון (אין הגדלה או הקטנה של זיכרון)

 9. ][RIGHT][COLOR

  
  
  
  
  ממש לא.
  המידע משוכפל על כל הכרטיסים.
  בזכרון כל כרטיס וכרטיס עותק של כל המידע.

  בדיוק. ולכן אם אני אתן לכרטיסים חישוב מסויים גדול לבצע, הם יוכלו להעתיק את אותו גודל קובץ ולא יותר ורק עליו לעבוד כלומר היעילות (בחישובים כבדים)תתחלק בארבע

 10. בדיוק. ולכן אם אני אתן לכרטיסים חישוב מסויים גדול לבצע, הם יוכלו להעתיק את אותו גודל קובץ ולא יותר ורק עליו לעבוד כלומר היעילות (בחישובים כבדים)תתחלק בארבע

  אהה…לא הבנתי אותך בהתחלה.
  כי כל כרטיס עושה את העבודה בפני עצמו אבל מחלקים ביניהם את הפרייםפריימים.

 11. דחיסה זה טוב ויפה אבל לא מפצה על רוחב פס כמעט כפול ב290X .

  יוסי , SLICF עובד ככה (בצורה פשטנית מאוד) , כל כרטיס מחשב frame אחר – כלומר אתה כרגע במשחק ויש לך נניח 100FPS – אתה רואה כל 0.01 שניות תמונה חדשה שחושבה זה הרגע. כאשר אתה במערך אתה רואה תמונה מכרטיס #1 כל 0.02 שניות וגם תומנה מכרטיס #2 כל 0.02 שניות – כלומר כל כרטיס מחשב בעצם 50FPS .
  כל כרטיס צריך מידע ששמור על הVRAM כדי לחשב את ה50FPS בפני עצמו ולכן אתה נשאר בידיוק עם אותה כמות זיכרון.

 12. העניין עם תעבורת זיכרון ורזולוציות הולך לפה ולשם. ההסטוריה מראה שכרטיסי AMD בדרך כלל סוגרים פערים עם עליה ברזולוציה, וזה לא חדש.
  זה ויכוח שנפתח בזמנו עם GTX 260 מול HD 4870.

  האם מדובר באיזשהו צמצום ביצועים משמעותי? אני לא חושב
  http://tpucdn.com/reviews/ASUS/GTX_980_STRIX_OC/images/perfrel_3840.gif
  פשוט כי נראה שאין תופעות מיוחדות אפילו כשעוברים לרזולוציית 4K ובנינו, זאת לא רזולוציה לחומרה של היום, אולי לזאת שתגיע בעוד שנה.

 13. עוד גימיק כדי לסחוט עוד מהסוף של הדור … הרי AMD צריכה להגיב איכשהו … פשוט עצוב כל הניסיון למכור עוד ולעשות מאיתנו צחוק … יש לי הרגשה שמישהו קלט את הראש הישראלי שם …

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close