כרטיסי ה-Radeon R9 390, עכשיו זולים יותר עם 4GB של זכרון

כרטיס המסך התחרותי של AMD לשוק הבינוני-גבוה עשוי להפוך לתחרותי עוד יותר כעת, משהושקו דגמים ראשונים עם מחצית מנפח הזכרון הגראפי

אם אין לכם התנגדות מובנית כלשהי למוצרים שלה, כרטיס ה-Radeon R9 390 של האנדרדוגית בעולם העיבוד הגראפי, AMD, מהווה אלטרנטיבה לא רעה עבור ה-GeForce GTX 970 הפופולרי. עתה עובדה זו אמורה להפוך למדוייקת ורלוונטית אפילו יותר, עם ההשקה של דגמים ראשונים אשר כוללים רק 4GB של נפח זכרון GDDR5, בדומה לדגמי ה-Radeon R9 290 בדור הקודם, במקום 8GB של GDDR5 כפי שהיה עד עכשיו.

טרם ברור עד כמה נרחב יהיה השיווק של הדגמים החדשים, אך כן ברור כי באופן טבעי למדי המטרה כאן היא לספק מוצר בעל תג מחיר תחרותי יותר מדגמי ה-R9 390 העכשוויים – לכאורה 300 דולר או קצת פחות, כשמחירים תחרותיים באמת יגיעו במסגרת מבצעים כאלו ואחרים שיפזלו כביכול לאיזור ה-270 או 260 דולר.

rnn1

מתחרה חדש-ישן בעיר

ה-Radeon R9 390 מצליח להתחרות באופן די צמוד בכרטיסי ה-GTX 970 של המתחרה, עם יתרון קל עבורו ברזולוציות גבוהות של QHD ו-Ultra HD ויתרון קטן זהה עבור הדגם של NVIDIA ברזולוציות FullHD ופחות. יש סיכוי טוב למדי שגם הגירסה עם 4GB של זכרון גראפי תצליח לספק ביצועים תחרותיים ודומים מאוד – אם כי ראוי גם לציין את פוטנציאל ההמהרה המרשים מאוד שקיים בכל דגמי ה-GTX 970 כמעט ללא יוצא מן הכלל, וזמין באופן מתון הרבה יותר אצל הדגמים מבית AMD ושותפותיה.

rnn2

רוב המידע והדגמים מגיעים נכון לעכשיו מסין – נקווה שהעסק יתרחב בעתיד הקרוב

אנחנו לא יודעים האם נראה את הגירסה החדשה בארץ והאם זה יהיה במחיר שבאמת אפשר יהיה לקרוא לו אלטרנטיבה ראויה, אך אנחנו כן בעד כל תוספת של תחרות לעולם החומרה, ועל כן נשמור על אופטימיות בנושא.

rnn

 השוואת ביצועים כללית בין ה-R9 390 העדכני לדגם הקרוב אליו ביותר, ה-Radeon R9 290 שהגיע גם הוא עם 4GB של זכרון גראפי, ממחישה שיפור ביצועים צנוע יחסית אך יציב, ואנחנו מקווים שגם המחיר של הדגם החדש יהיה אטרקטיבי כמו זה של הדגם מהדור הקודם
מקור: expreview.com